Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish_9

Poti renunta la cineva din iubire?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am fost impreuna 8 luni,dupa care m-a parasit reprosandu-mi ca el ma iubea de la inceputul relatiei,si ca eu pe vremea aceea mai tineam la fostul iubit si ca pe el l-am facut sa se simta un nimic.Pe parcurs am ajuns sa-l iubesc foarte mult,l-am acceptat asa cum e,desi la inceput i-am cerut sa renunte la anumite vicii(tigari,bautura).El mi-a spus ca l-am schimbat,ca a ajuns sa nu ma mai iubeasca pentru ca avusesem prea multe asteptari de la el.In cealalta clipa spune ca ma iubeste enorm,doar ca stie ca nu ma merita,ca eu merit ceva mult mai bun.Trebuie sa mentionez ca el are un complex de inferioritate,si,de asemenea,nu e sigur pe sine.Am incercat sa-l asigur de nenumarate ori ca il vreau asa cum e,nu ii cer nimic,il iubesc cu tot cu defectele si calitatile lui,pentru ca e un om minunat,un om special.El spune ca ar vrea sa-mi ofere totul,si nu e capabil sa imi ofere nimic din punct de vedere material,si nu se simte barbat langa mine.L-am asigurat ca imi oferea deja totul,fiind langa mine,si cat de norocoasa ma simt ca destinul mi l-a scos in cale,dar orgoliul lui de barbat cred ca e prea mare.Stiu si simt ca m-a iubit enorm la inceput,dupa care s-a schimbat.Ma simt vinovata ca poate nu am stiut sa-l inteleg,sa-i acord suficienta atentie de la inceput,iar cand am facut-o,a fost prea tarziu.Se poate sa se fi stins iubirea lui pentru mine din aceste motive?Nu mai stiu ce-i in mintea si inima lui,nu mai stiu ce sa cred.O data zice ca i-am omorat iubirea,iar apoi ca sunt sufletul lui,dar stie ca nu ma poate face fericita.Pe zi ce trece ma simt tot mai vinovata ca nu am stiut sa pastrez o astfel de iubire,desi am luptat cat mi-a stat in putere,dar m-a alungat din viata lui,crezand ca face ceea ce trebuie,si lasand in urma un suflet sfasiat de dor si amaraciune...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am fost impreuna 8 luni,dupa care m-a parasit reprosandu-mi ca el ma iubea de la inceputul relatiei,si ca eu pe vremea aceea mai tineam la fostul iubit si ca pe el l-am facut sa se simta un nimic.Pe parcurs am ajuns sa-l iubesc foarte mult,l-am acceptat asa cum e,desi la inceput i-am cerut sa renunte la anumite vicii(tigari,bautura).El mi-a spus ca l-am schimbat,ca a ajuns sa nu ma mai iubeasca pentru ca avusesem prea multe asteptari de la el.In cealalta clipa spune ca ma iubeste enorm,doar ca stie ca nu ma merita,ca eu merit ceva mult mai bun.Trebuie sa mentionez ca el are un complex de inferioritate,si,de asemenea,nu e sigur pe sine.Am incercat sa-l asigur de nenumarate ori ca il vreau asa cum e,nu ii cer nimic,il iubesc cu tot cu defectele si calitatile lui,pentru ca e un om minunat,un om special.El spune ca ar vrea sa-mi ofere totul,si nu e capabil sa imi ofere nimic din punct de vedere material,si nu se simte barbat langa mine.L-am asigurat ca imi oferea deja totul,fiind langa mine,si cat de norocoasa ma simt ca destinul mi l-a scos in cale,dar orgoliul lui de barbat cred ca e prea mare.Stiu si simt ca m-a iubit enorm la inceput,dupa care s-a schimbat.Ma simt vinovata ca poate nu am stiut sa-l inteleg,sa-i acord suficienta atentie de la inceput,iar cand am facut-o,a fost prea tarziu.Se poate sa se fi stins iubirea lui pentru mine din aceste motive?Nu mai stiu ce-i in mintea si inima lui,nu mai stiu ce sa cred.O data zice ca i-am omorat iubirea,iar apoi ca sunt sufletul lui,dar stie ca nu ma poate face fericita.Pe zi ce trece ma simt tot mai vinovata ca nu am stiut sa pastrez o astfel de iubire,desi am luptat cat mi-a stat in putere,dar m-a alungat din viata lui,crezand ca face ceea ce trebuie,si lasand in urma un suflet sfasiat de dor si amaraciune...

 

de stins s-a stins iubirea lui.. asa sunt barbatii. cand nu-i iei in seama sunt disperati. cand incepi sa-i iubesti nu te mai vor, cica sunt prea buni pt. tine. aiurea!!! daca te iubeste nu poate trai fara tine.

alea sunt figuri de om in care s-a stins iubirea. pacat ca nu a stiut sa te iubeasca pana la capat, dar nu e singurul. f multi sunt asa.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca un om te iubeste, merita sa lupti pentru el, daca nu te (mai) iubeste, nu e bine sa te mai agati de el, in primul rind pentru ca nu prea sint sanse sa obtii nimic, in al doilea rind pentru ca suferi mult mai mult. Reda-i libertatea, bucura-te de a ta, priveste viata cu optimism si fii recunoscatoare pentru lucrurile aparent simple dar capitale din viata ta, cum ar fi sanatatea de exemplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am fost impreuna 8 luni,dupa care m-a parasit reprosandu-mi ca el ma iubea de la inceputul relatiei,si ca eu pe vremea aceea mai tineam la fostul iubit si ca pe el l-am facut sa se simta un nimic.Pe parcurs am ajuns sa-l iubesc foarte mult,l-am acceptat asa cum e,desi la inceput i-am cerut sa renunte la anumite vicii(tigari,bautura).El mi-a spus ca l-am schimbat,ca a ajuns sa nu ma mai iubeasca pentru ca avusesem prea multe asteptari de la el.In cealalta clipa spune ca ma iubeste enorm,doar ca stie ca nu ma merita,ca eu merit ceva mult mai bun.Trebuie sa mentionez ca el are un complex de inferioritate,si,de asemenea,nu e sigur pe sine.Am incercat sa-l asigur de nenumarate ori ca il vreau asa cum e,nu ii cer nimic,il iubesc cu tot cu defectele si calitatile lui,pentru ca e un om minunat,un om special.El spune ca ar vrea sa-mi ofere totul,si nu e capabil sa imi ofere nimic din punct de vedere material,si nu se simte barbat langa mine.L-am asigurat ca imi oferea deja totul,fiind langa mine,si cat de norocoasa ma simt ca destinul mi l-a scos in cale,dar orgoliul lui de barbat cred ca e prea mare.Stiu si simt ca m-a iubit enorm la inceput,dupa care s-a schimbat.Ma simt vinovata ca poate nu am stiut sa-l inteleg,sa-i acord suficienta atentie de la inceput,iar cand am facut-o,a fost prea tarziu.Se poate sa se fi stins iubirea lui pentru mine din aceste motive?Nu mai stiu ce-i in mintea si inima lui,nu mai stiu ce sa cred.O data zice ca i-am omorat iubirea,iar apoi ca sunt sufletul lui,dar stie ca nu ma poate face fericita.Pe zi ce trece ma simt tot mai vinovata ca nu am stiut sa pastrez o astfel de iubire,desi am luptat cat mi-a stat in putere,dar m-a alungat din viata lui,crezand ca face ceea ce trebuie,si lasand in urma un suflet sfasiat de dor si amaraciune...

E normal sa doara, dar iti va trece, ai doar nevoie de timp. Stiu ca pare greu de spus, poate crezi ca de la distanta mi-e usor sa vorbesc asa, dar vei vedea pana la urma ca asa este. Si apoi, daca este sa fie al tau, va fi, chiar impotriva oricaror piedici. Nu dispera! Capul sus si cauta putere sa treci mai departe! Dragoste cu forta nu prea se poate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asadar ''omul acela minunat'' este un copil mare cu stari fluctuante mai-mai sa te faca sa crezi ca luna se invarte in jurul lui pluton :juggle:

pas in spate,aer in piept...apoi discutie clara cu el...o peroiada de 30 min de explicatii logice concise in care spui ce simti si apoi....concluzia lui. :doh:

si fara devieri de la subiect...avocatzeste :resent:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asadar ''omul acela minunat'' este un copil mare cu stari fluctuante mai-mai sa te faca sa crezi ca luna se invarte in jurul lui pluton :juggle:

pas in spate,aer in piept...apoi discutie clara cu el...o peroiada de 30 min de explicatii logice concise in care spui ce simti si apoi....concluzia lui. :doh:

si fara devieri de la subiect...avocatzeste :resent:

 

eu sincer, cred ca nu mai are rost. e pierdere de timp.

s-a stins, s-a stins si gata... si apoi, e destul e clar: el nu mai vrea si cauta nod in papura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu sincer, cred ca nu mai are rost. e pierdere de timp.

s-a stins, s-a stins si gata... si apoi, e destul e clar: el nu mai vrea si cauta nod in papura.

nu inteleg de ce inca in urma cu o luna m-a facut sa cred ca ma iubeste enorm?trebuie sa va mai spun ca el sufera si de o depresie,fapt ce il face sa creada ca nu e bun de nimic ,ca e un ratat,ceea ce nici pe departe nu e adevarat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu inteleg de ce inca in urma cu o luna m-a facut sa cred ca ma iubeste enorm?trebuie sa va mai spun ca el sufera si de o depresie,fapt ce il face sa creada ca nu e bun de nimic ,ca e un ratat,ceea ce nici pe departe nu e adevarat

 

sentimentele lui sunt fluctuante. uneori se mai aprinde, resimte iubirea de la inceput... insa nu cred ca sentimentul e "impamantenit" in inima lui.

din cate povestesti tu, parerea mea e ca nu veti mai fi la fel...

puteti incerca sa reinnodati... incercarea moarte n-are.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sentimentele lui sunt fluctuante. uneori se mai aprinde, resimte iubirea de la inceput... insa nu cred ca sentimentul e "impamantenit" in inima lui.

din cate povestesti tu, parerea mea e ca nu veti mai fi la fel...

puteti incerca sa reinnodati... incercarea moarte n-are.

pe deasupra m-a si facut sa cred ca m-a inselat,pe cand eram despartiti acum o saptamana,dupa care mi-a spus ca nu e adevarat,doar a inventat totul.Nu mai stiu ce sa cred,nu vrea sa-mi spuna care e pana la urma adevarul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Practic aeasi situatie s la mine, spuneca ma iubeste enorm, ca gindul ii zboara numa la mine,dar...... nu vrea sa mai aiba o relatie cu mine! Cine sa va mai inteleaga?????????????? :D Poti sa inneunesti cu voi! Si mai spuneti a noi femile suntem complicate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×