Sari la conținut
Forum Roportal
GiiieeMan

Concursurile de Miss

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

citez:

Concursurile de Miss Univers sunt urmarite mai ales de barbati, dar concursurile de Mister Univers nu impresioneaza pe nimeni.

 

Cand o femeie cu un corp frumos trece pe langa un barbat, cum acesta nu are o buna perceptie vizuala periferica, el intoarce capul sa o priveasca si intra intr-un fel de stare de transa. Nu mai clipeste si saliveaza, reactie descrisa de femei prin sintagma "a-i curge balele". Daca un cuplu se plimba pe strada si le iese in cale o Miss Mini, leganindu-se chiar pe trotuarul de vizavi, perceptia vizuala periferica ii permite femeii sa o observe inaintea barbatului.

Ea va face imediat comparatie intre sine si potentiala concurenta, de obicei cu accente negative la pripria ei adresa. Cand in sfarsit o vede si barbatul, el este aspru criticat de femeie, care il acuza ca priveste indecent.

Intr-o asemenea situatie, femeia are de obicei doua ganduri la fel de negative: mai intai, in mod gresit, crede ca barbatul ar putea s-o prefere pe cealalta si in al doilea rand ca ea nu arata la fel de bine ca rivala.

Barbatii sunt atrasi din punct de vedere vizual de rotunjimi, lungimea picioarelor si de forme in general

Orice femeie bine proportionata si cu forme va atrage intotdeauna atentia barbatului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:D Da...vezi sa nu...

Adevaru' e ca si mi'e mi s'ar scurge ochii mai rapid dupa o tipa sexy decat dupa un barbat :lol2:

 

Si daca il vezi pe prietenul tau ca saliveaza dupa alta?

Ce ii faci?

Ii dai una peste ceafa si incepi sa il cicalesti? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:D Da...vezi sa nu...

Adevaru' e ca si mi'e mi s'ar scurge ochii mai rapid dupa o tipa sexy decat dupa un barbat :lol2:

 

 

opa , se pare ca vei incepe viata...invers ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:D Da...vezi sa nu...

Adevaru' e ca si mi'e mi s'ar scurge ochii mai rapid dupa o tipa sexy decat dupa un barbat :lol2:

 

 

cunoastem vampirito ;) ma mai iubesti ? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×