Sari la conținut
Forum Roportal
MSRDANNY

DECEPTIE IN DRAGOSTE

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ati tinut legatura(prin tel., mesaje...)? Daca nu(am inteles ca ti-a trebuit ceva timp sa-ti dai seama de iubirea pe care i-o porti), dupa cat timp ai reluat-o?
Ma bucur sa vad ca sunt persoane care iau si in serios aceste forumuri. Tot respectul pentru ei ce pot sa fie indiferenti si sa dea domnul sa nu ajunga la un moment dat in situatia mea .Pana acum vreo doi ani eram si eu la fel ca ei . Acum nu as mai face misto in situatii din astea. Chiar doare. M-ai tnrebat dupa cat timp am reluat legatura. Noi nu am rupt nici macar o clipa legatura si comunicam si acum(net , mesaje, telefoane), insa in ultimul timp ea parca vorbeste cu un strain. Ideea este ca atunci cand eram cu ea o rugam sa aiba putina rabdare cu mine pana imi revin eu si apoi daca intradevar ea este asa cum spune ttoul va fi minunat.Insa cand i-am spus ca o iubesc sincer, ea mi-a spus ca si ea dar nu ca inainte. Astept sa-mi mai raspunzi.. sarutmana
Cauta alt "pansament" . :cheer: Nu cred ca simti iubire pt ea , ci doar cauti pe cineva sa-ti aline suferinta .
Cum le stii tu pe toate....ai iubit vreodata?
Eu cred ca nu se va termina. Nu fii asa de sigur.
Ce te face sa crezi asta ? fa-ma sa vad si eu....Raspunsul la te iubesc a fost : "bine"Sa fie doar o pedeapsa pentru indiferenta mea de la inceut?
cred ca asta e a n-oara cand aud o poveste asemanatoare cu altelede ce ai scris cu caps? crezi ca sunte-m chiori?asta e...daca nu a stiut sa se poarte frumos..e vina luiDaca esti ranit asta nu inseamna ca trebuie sa ii ranesti si pe cei din jurSi cum si-a dat seama dintr-o data ca iubeste daca nici macar nu au impartasit multe lucruri impreuna?
nu au impartasit lucruri impreuna?povestea e mai mult decat vezi tu....mult noroc in dragoste .....!!!!Intr-o zi te va lovi.....
cred ca asta e a n-oara cand aud o poveste asemanatoare cu altelede ce ai scris cu caps? crezi ca sunte-m chiori?asta e...daca nu a stiut sa se poarte frumos..e vina luiDaca esti ranit asta nu inseamna ca trebuie sa ii ranesti si pe cei din jurSi cum si-a dat seama dintr-o data ca iubeste daca nici macar nu au impartasit multe lucruri impreuna?
nu au impartasit lucruri impreuna?povestea e mai mult decat vezi tu....mult noroc in dragoste .....!!!!Intr-o zi te va lovi.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce te face sa crezi asta ? fa-ma sa vad si eu....Raspunsul la te iubesc a fost : "bine"Sa fie doar o pedeapsa pentru indiferenta mea de la inceut?

 

Nu ma pune sa-ti explic. Stiu doar ca nu e asa de usor pe cat crezi sa renunti la un om sau la o relatie. Asa imi spune mie intuitia. Acel `bine` poate insemna multe. Poate inseamna diluare a sentimentelor, nu lipsa lor. Incearca sa resuscitezi, caci e posibil, dupa cum ai zis si tu, sa fie pedeapsa.

Editat de Sabrinna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prietene msrdanny.este posibil ca lumea de pe aici sa te fi luat usor in balon datorita felului superficial de a expune problema. cum ulterior vei afla in viata, lumea nu graviteaza in jurul tau, scopul fiecarui suflet de pe acest pamant nefiind in nici un caz acela de a-ti face existenta cat mai placuta si mai agreabila. totodata, probabil si de preferat vei afla un lucru care acum s-ar putea sa te socheze oarecum: orice orice fapta, actiune, activitate a ta are consecinte care se rasfrang in mod direct asupra propriei tale persoane. o lectie interesanta se pare ca ai invatat deja: este extrem de usor sa intri in viata cuiva, insa aproape imposibil sa iti recapeti un loc acolo dupa ce ai fost izgonit din sufletul omului repsectiv. asta este, soarta...spui ca te doare? foarte bine...crede-ma cand iti spun ca sunt situatii in viata care sunt convins ca te pot darama mai mult decat ceea ce povestesti tu. fa tot ce poti pe viitor ca sa eviti sa ajungi in ipostaze atat de "dureroase". au fost si sunt pe aici persoane care s-au trezit parasiti/e cu cateva saptamani inainte de nunta, sau dupa zeci de ani de casatorie, sau carora le-a murit iubitul/a, sotul/sotia, etc...vrei sa faci concurs cu ei?

sunt sigur ca ai fi gasit mult mai mult sprijin daca ai fi gasit un mod ceva mai matur/realist/nu chiar atat de egocentrist in care sa iti pui povestea. dar destul cu trasul de urechi :cheer:

incepe si tu cu ceva concret daca vrei sa te ajute lumea: cati ani aveti, unde ai plecat, unde este ea, chestii de genul. cine stie, poate se gaseste pe aici vreo minte luminata-sau mai multe :yawn: - care sa iti dea vreo idee.

spor

Editat de 9lives1left

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate ca EA nu te poate ierta dupa toate cate i-ai facut

e si normal sa caute pe altcineva ..io cred ca ar trebui s-o convingi ca te-ai schimbat ..ca te-ai mai copt la minte

cine stie?!..norocul s-ar putea sa fie de partea ta :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate ca EA nu te poate ierta dupa toate cate i-ai facute si normal sa caute pe altcineva ..io cred ca ar trebui s-o convingi ca te-ai schimbat ..ca te-ai mai copt la minte cine stie?!..norocul s-ar putea sa fie de partea ta :cheer:
Ideea este ca nu i-am facut mai nimic , am stiut imediat ca este o persoana speciala si nu i-am cerut decat putna rabdare cu mine...
prietene msrdanny.este posibil ca lumea de pe aici sa te fi luat usor in balon datorita felului superficial de a expune problema. cum ulterior vei afla in viata, lumea nu graviteaza in jurul tau, scopul fiecarui suflet de pe acest pamant nefiind in nici un caz acela de a-ti face existenta cat mai placuta si mai agreabila. totodata, probabil si de preferat vei afla un lucru care acum s-ar putea sa te socheze oarecum: orice orice fapta, actiune, activitate a ta are consecinte care se rasfrang in mod direct asupra propriei tale persoane. o lectie interesanta se pare ca ai invatat deja: este extrem de usor sa intri in viata cuiva, insa aproape imposibil sa iti recapeti un loc acolo dupa ce ai fost izgonit din sufletul omului repsectiv. asta este, soarta...spui ca te doare? foarte bine...crede-ma cand iti spun ca sunt situatii in viata care sunt convins ca te pot darama mai mult decat ceea ce povestesti tu. fa tot ce poti pe viitor ca sa eviti sa ajungi in ipostaze atat de "dureroase". au fost si sunt pe aici persoane care s-au trezit parasiti/e cu cateva saptamani inainte de nunta, sau dupa zeci de ani de casatorie, sau carora le-a murit iubitul/a, sotul/sotia, etc...vrei sa faci concurs cu ei?sunt sigur ca ai fi gasit mult mai mult sprijin daca ai fi gasit un mod ceva mai matur/realist/nu chiar atat de egocentrist in care sa iti pui povestea. dar destul cu trasul de urechi :Pincepe si tu cu ceva concret daca vrei sa te ajute lumea: cati ani aveti, unde ai plecat, unde este ea, chestii de genul. cine stie, poate se gaseste pe aici vreo minte luminata-sau mai multe :yawn: - care sa iti dea vreo idee. spor
Eu 27 ea 24 , iar modul superficial de a-mi expune problema este singurul la care m-am putu gandi.E bine stiut ca indiferent de varsta oamenii ce sufera din dragoste nu sunt foarte rationali, imi cer scuze daca deranjez pe cineva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
INCA NU MI-A SPUS CA TOTUL S-A TERMINAT INSA STIU SIGUR CA ASA VA FI ...CE SA FAC? SIMT CA NU MAI AM NICI UN ROST.. :cheer: .

Ce ar putea s-o faca sa se intoarca la tine? Te-a iubit. Poate te mai iubeste. Dar asta uneori nu are legatura cu convietuirea. Poti iubi o persoana fara sa vrei sa stai in casa cu ea. POate prin tratamentul pe care i l-ai aplicat ai atins niste rani mai vechi ale ei - ai jignit-o, ai dezgustat-o, ai batjocorit-o. Trebuie sa te asiguri ca si le-a vindecat altfel nu are cum sa se intoarca la tine numai bazandu-se pe cuvantul tau ca nu mai faci (ar insemna ca este masochista si n-are stima de sine nici un pic - nu cred ca-ti doresti o astfel de partenera). Si daca nu si si-a vindecat ranile stii cum sa procedezi pt a o ajuta? Te-ai consultat cu cineva privind o astfel de situatie sau ai citit carti despre ce inseamna comunicare in cuplu?

 

Dar cum ti-ai dat seama ca o iubesti? Distanta te-a ajutat? Sau ai gasit la ea ceva ce cealalta iubire nu ti-a oferit. Asigura-te ca esti indragostit de ea si nu de-o calitate pe care o cauti in dragostea de cuplu. Pt ca ea va veni in viata ta si cu ce ti-a oferit minunat dar si cu alte mii de trasaturi, comportamente, istorie personala, vise si complexe pe care trebuie sa le gazduiti in viata voastra.

 

Cred ca o dovada clara ca te-ai schimbat este sa-i arati ca stii ce vrei de la tine si de la viata. Merita-i iubirea (nu de asta iubesti, ca sa meriti ceva dat de cineva, e un fel de-a spune; adica investeste in aceasta a doua sansa, arata-i ca lucrurile stau altfel acum). N-o cersi. Arata-i ca poti trai indiferent de raspusnul pe care ti-l da. Ca nu vei repeta greseala de randul trecut, ca un esec sa te faca neom. Poti sa-i spui ca relatia cu ea te-a invatat asta. Ca nu vei face o alta fata sa sufere daca ea te refuza acum. Arata-i ca stii sa iubesti matur, fara sa-ti fie teama de implicare, putand accepta orice ofera partenera. Dar "acceptare" nu inseamna aprobare ci constatarea unui fapt, avand libertatea de a alege ce pozitie adopti fata de acel lucru. Si maia les simte in adancul inimii tot ce-i spui. Nu-ti propune sa simti simte. O9 sa vezi ca acel nivel al simtirii, acea autenticitate a aimplicarii iti da si taria de a suporta orice si de-a fi in continuare o eprsoana deschisa si iubitoare indiferent de actiunile altora fata de tine. Acesta este nivelul iubirii de sine care radiaza iubire in jur, pt toti semenii. In aceasta iubire radiata orice iubita infloreste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragostea,acolo unde ea exista cu adevarat,nu dispare. Din pacate, insa, se poate atenua.Mai ales atunci cand te simti respins. Totusi poate sa reinvie.

Nu am inteles daca acum te-ai reintors acasa. In absenta ta e mai greu sa speri ca sentimentele ei ar putea sa capete din nou forta de la inceput.

Editat de Lorelai_I

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×