Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Teama ca..

Postări Recomandate

De multe ori, cand e prea multa liniste si pace, incolteste in mine teama de a pierde ceva ce am si iubesc.

Mi-e teama ca maine m-as putea trezi cu o boala incurabila, desi nu am fundamente medicale in aceasta privinta - e un fix, stiu, o recunsc, il constientizez -si totusi de multe ori..cand "demonul" revine , reuseste sa imi strice buna dispozitie...

 

Care sunt demonii vostri cei mai aprigi?

Cum luptati impotriva lor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e curios ... moartea in sine nu ma mai sperie, cidoar faptul ca as lasa lucrurile neterminate pentru cei dragi ... asta ma sperie cumplit , in fapt ma tot gandesc sa'mi fac o asigurare de viata .

 

alte temeri , pana mea ... nu m'am gandit .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e curios ... moartea in sine nu ma mai sperie, cidoar faptul ca as lasa lucrurile neterminate pentru cei dragi ... asta ma sperie cumplit , in fapt ma tot gandesc sa'mi fac o asigurare de viata .

 

alte temeri , pana mea ... nu m'am gandit .

 

pai chiar sa iti faci o asigurare pe viata:)

oare e mai bine sa ignori, sau sa meditezi la posibilii "demoni"?.. :) ..sincer de multe ori e mult mai usor sa pretind ca proasta dispozitie vine doar din cauza momentului nepotrivit sau al oboselii..si totusi..nu e mai bine sa te transformi din prada in vanator?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai chiar sa iti faci o asigurare pe viata:)

oare e mai bine sa ignori, sau sa meditezi la posibilii "demoni"?.. :) ..sincer de multe ori e mult mai usor sa pretind ca proasta dispozitie vine doar din cauza momentului nepotrivit sau al oboselii..si totusi..nu e mai bine sa te transformi din prada in vanator?

 

nu cred ca meditatia "demonica" e chiar cea mai buna solutie, incearca mai bine rugaciunea inimii ... cel putin pe mine ma linisteste . :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si pe mine...dar totusi de ce teama revine atunci?..e ceva de genul "on and on" si asta ma afce sa ma indoiesc ca ajunge atat..stii cum era bancul ala cu omul ce se roaga sa astige la loto pana apare Dumnezeu in vis si ii spune: " Da cumpara-ti odata macar un bilet, ca altfel cum vrei sa castigi?! "

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si pe mine...dar totusi de ce teama revine atunci?..e ceva de genul "on and on" si asta ma afce sa ma indoiesc ca ajunge atat..stii cum era bancul ala cu omul ce se roaga sa astige la loto pana apare Dumnezeu in vis si ii spune: " Da cumpara-ti odata macar un bilet, ca altfel cum vrei sa castigi?! "

 

teama revine pentru simplu motiv ca nu te lupti cu ea, doar o ignori in cel mai bun caz .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu cum te lupti cu teama ta ?(in afara faptului ca te gandesti sa iti faci asigurare pe viata)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
portofelul gol!

Cel mai necrutator demon este acela de a ramane fara bani. :) Nici nu am curaj sa imi imaginez.

 

sa inteleg ca nu ai patit-o niciodata? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa inteleg ca nu ai patit-o niciodata? :o:

am patit-o o data ... noroc ca aveam cardul la mine :)

Acum pe bune ... cand stiu ca se subtiaza contul .. ma apuca un atac de panica si .. nu vreti sa fiti aproape de mine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×