Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am 40 de ani, sunt din Galati si de la o vreme nu mai pot sa mai suport atata disconfort si durere cauzate, cred eu, unei forme de reumatism.

Am dureri ale oaselor, mai ales in regiunea lombara si de la genunchi in jos. Aceste dureri sunt determinate de gradul de expunere la frig. Dar nu neaparat la frig exagerat, este suficienta o vreme mai racoroasa. Se pare ca am o hipersensibilitate la raceala. Cand ma culc, dacă ma acopar total, transpir permanent, iar daca las membre in afara paturii, se amplifica durerile din zona lombara si la picioare, astfel incat nu pot dormi mai mult de 5-6 ore.

In oras nu am gasit medici care sa-mi dea un diagnostic si un tratament care sa dea rezultate. Eu caut inca un medic reumatolog care sa ma ajute sa inteleg ce se intampla cu mine.

Daca poate cineva sa ma ajute in acest sens, ii multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am probleme cu picioarele, mai exact cu talpile si rotulele, dar baile astea de pe la statiuni am auzit ca nu te ajuta chiar asa de mult.

Deci cei de facut!?

Mai e cineva aici pe forum care are probleme cu reumatismul ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur ca e reumatism? Ai fost la un medic reumatolog? Cu siguranta ti-ai face o idee despre ce e de facut si despre cat de avansata e boala - asta conteaza foarte mult, mai ales in cazul reumatismului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce se trage de la frig nu reumatismul ?...

Intereasant ca daca as fugi toata ziua sau as munci nu e nici o problema, dar cand stau cateva ore incontinuu nefacand nimic.., parca nu mai ma simt bine...

Poate ca asa m-am obisnuit de copil, eu daca nu am activitate, e bai mare...

Tot timpul imi caut de lucru...

Cateodata nu mai bag hainele la masina de spalat si le spal cu mana seara pana la 2 numai ca sa pot dormi mai bine, iar ceasul il pun sa sune la 5...

Totusi am auzit ca frunzele de varza, ar fi bune puse in acele locuri pe care le simti ca ar fi putin afectate...

Inca nu am incercat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Compresele cu frunze de tataneasa puse la macerat cu spirt sunt foarte bune.Bune sunt si frunzele de varza sau hrean dat pe razatoare cu spirt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu incerci si intr-o statiune in care sa tratezi reumatismul?Ex nicolina(in Iasi ) sau Sovata?Au dr buni si acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
D-na doctor reumatolog PAVEL MARIANA , un foarte bun profesionist si un om deosebit!!!

 

Pacat doar ca ai dat informatia asta la 5 ani dupa ce a deschis omul topicul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am sa incerc si eu la dumneaei. De la o vreme durerile sunt insuportabile.

 

 

crema pentru dureri reumatice "reumax"

e foarte puternica, sotia mea o foloseste pentru migrene

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×