Sari la conținut
Forum Roportal
analiablonda

Asa a fost sa fie

Postări Recomandate

Se pare ca dumnezeu nu m-a vazut si pe mine.Ingerasul meu cel scump a murit azi.Cu toate ca am dus-o la doctor a doua zii dupa ce s-a imbolnavit nu a mai avut sanse.este pt prima data cand imi moare un papagal inntr-un timp asa de scurt.A fost ceva devastator.Nu s-a putut face nimik pentru ea.I-au facut 2 injectii si degeaba.Am fost cu ea de dim la veterinar si i-a facut un antibiotic, mi-a dat acasa sa ii mai dau inca unu in apa de baut si niste vitamine si dupa 4 ore se simtea si mai rau.Nu putea sa mai respire si m-am dus iar cu ea la acelasi cabinet si i-a mai facut o injectie cu alt antibiotic.Imediat dupa ce i-a facut injectia s-a simtit si mai rau.Atunci am simtit ca asta e sfarsitul.Dar doctorul a zis ca mai are sanse.E se pare ca nu a fost asa.Abia am ajuns acasa si dupa 30 de min a murit in fata mea.Nu am putut sa ii mai fac nimik.as fi vrut sa o ajut mai mult.Si care se presupune ca a fost cauza.Mama a luat duminica de la sora mea care sta la curte struguri.Duminica seara Crina mea a mancat tulpina de la struguri si de atunci i-a fost rau.Aveti grija cei cu papagali ce le dati.Nu vreau sa patit ca mine.Acum am mai ramas cu un perus singur si el dupa ce i-a muri perechea, 2 zebre austarliene si puiul lor si 2 sticleti.Dar nici unul din ei nu compenseaza cu blandete si frumusetea lu Crina.Nu o sa imi mai iau papagal cel putin o vreme.Nu mai vreau sa sufar.Aveti grija de ei ca sunt niste ingeri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau :P...

Totusi, indiferent ce ar fi avut (poate vreo infectie), este normal sa i se administreze unui papagal atatea antibiotice, intr-un timp asa scurt?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante dar...mor oameni si nu mai plangem asa tare...daramite de-un papagal...asta e ,treci mai departe,acum te plangi degeaba pe un forum.

Si papagalii sunt papagali si-atat,nu ingeri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:P

Mda, topicul nu prea isi are rostul (presupun ca l-a deschis pentru a se linisti), dar de-abia a murit papagalul ei (la care aparent tinea foarte mult), si tu o iei cu "era doar un papagal". Logic ca nu plangi daca te-a durut undeva de el (se aplica si la persoane).

Mai bine lasi topicul sa "moara" decat sa-i dai raspunsuri din-astea.

No offence

Editat de Scythe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se pare ca dumnezeu nu m-a vazut si pe mine.Ingerasul meu cel scump a murit azi.Cu toate ca am dus-o la doctor a doua zii dupa ce s-a imbolnavit nu a mai avut sanse.este pt prima data cand imi moare un papagal inntr-un timp asa de scurt.A fost ceva devastator.Nu s-a putut face nimik pentru ea.I-au facut 2 injectii si degeaba.Am fost cu ea de dim la veterinar si i-a facut un antibiotic, mi-a dat acasa sa ii mai dau inca unu in apa de baut si niste vitamine si dupa 4 ore se simtea si mai rau.Nu putea sa mai respire si m-am dus iar cu ea la acelasi cabinet si i-a mai facut o injectie cu alt antibiotic.Imediat dupa ce i-a facut injectia s-a simtit si mai rau.Atunci am simtit ca asta e sfarsitul.Dar doctorul a zis ca mai are sanse.E se pare ca nu a fost asa.Abia am ajuns acasa si dupa 30 de min a murit in fata mea.Nu am putut sa ii mai fac nimik.as fi vrut sa o ajut mai mult.Si care se presupune ca a fost cauza.Mama a luat duminica de la sora mea care sta la curte struguri.Duminica seara Crina mea a mancat tulpina de la struguri si de atunci i-a fost rau.Aveti grija cei cu papagali ce le dati.Nu vreau sa patit ca mine.Acum am mai ramas cu un perus singur si el dupa ce i-a muri perechea, 2 zebre austarliene si puiul lor si 2 sticleti.Dar nici unul din ei nu compenseaza cu blandete si frumusetea lu Crina.Nu o sa imi mai iau papagal cel putin o vreme.Nu mai vreau sa sufar.Aveti grija de ei ca sunt niste ingeri.

Imi pare tare rau! :D stiu cum e sa pierzi un sufletzel drag! de multe ori spun ca numai acele persoane care au trecut prin ceva asemanator iti pot intelege durerea! da, a fost un simplu papagal, dar daca ai vedea cat de dragastosi pot fi si poate chiar mai fideli decat unii oameni, daca ai simti dragostea lor n-ai mai spune ca e un simplu animal, o simpla pasare! trebuie sa respectam durerea oamenilor!

analiablonda, nu trebuie sa spui ca Dumnezeu nu te-a vazut, El vede toate! imi pare sincer rau! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru tine,sincer!:(Stiu prin ce treci si yo am trecut prin asta de doua ori.Sper sa depasesti situatia.Din cate spui u cred ca l-ai iubit mult pe acest papagal. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Analiablonda, imi pare rau !

Mie mi-au murit doi perusi. :roll: In urma cu doi ani o femela (avea 4 ani), iar anul acesta un mascul (avea un an si jumatate). Pe fiecare l-am avut separat, in alta perioada. Acum am un al treilea perus, mascul.

Perusii sunt niste dragalasi, foarte delicati si se ataseaza mult de om. Si eu ii spun puiutului meu "ingeras" de multe ori, chiar daca exagerez ! Cred ca, mai degraba, perusii seamana cu copilasii. Sunt foarte curiosi (fac niste mutrisoare...), casca, sunt jucausi si pupaciosi ! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Condoleante dar...mor oameni si nu mai plangem asa tare...daramite de-un papagal...asta e ,treci mai departe,acum te plangi degeaba pe un forum.

Si papagalii sunt papagali si-atat,nu ingeri.

''Mai bine sa taci si sa-i lasi pe ceilalti sa creada ca esti prost, decat sa vorbesti inlaturand astfel orice urma de indoiala... ''....no comment.......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Condoleante dar...mor oameni si nu mai plangem asa tare...daramite de-un papagal...asta e ,treci mai departe,acum te plangi degeaba pe un forum.

Si papagalii sunt papagali si-atat,nu ingeri.

 

de taceai, filosof ramaneai... :P

Editat de Anca/Maria

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×