Sari la conținut
Forum Roportal
moona

Oua de prepelita?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu am facut anul trecut o cura cu oua de prepelita si m-am simtit bine, in general.. dar nu stiu sigur daca de la ele sau din alte cauze. Deunazi am gasit un site (www.oua-de-prepelita.ro) care ofera informatii despre ouale de prepelita si acum am aflat ca sunt bune pentru o gramada de lucruri. Mi se pare ca se pot si comanda de la ei.. cred cel putin.

 

Voi ati tinut cure cu oua de prepelita? Au avut efecte bune? ..sau a fost doar impresia mea atunci?

 

Moona.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am papat odata si nu mi-au placut poate pentru ca mi se par scarboase ouale crude de orice fel cand vad "gelatina" de albus ma gandesc la muci (scuzti-mi franceza)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

HaHa!!

Da, intr-adevar, daca treci de amanuntul asta e mare lucru..

O prietena de-a mea a dat deja telefon la aceia cu site-ul si asteapta ouale.. si pentru ea e prima experienta cu o asemenea cura - nu o sa-i spun de franceza ta, sa nu-i tai pofta :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa mananc oua crude cand eram mai mica, prin generala parca, pentru ca eram in corul scolii si aflasem ca erau bune pentru voce (in ce hal am scris, sper c-ati inteles :))... ideea e ca n-am reusit... tot "starea" albusurilor m-a impiedicat... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...Si eu la fel, am cantat in corul scolii si se auzise pe atunci ca ouale crude sunt bune pentru corzile vocale....si am mancat la oua crude inaintea unui spectacol pana mi sa-a facut rau... :)

Despre ouala de prepelita nu prea stiu nimic...(imi pare rau moona!)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt foarte sanatoase si satioase si nu este obligatoriu sa le manaci crude . si se gasesc si in comert , costa in jur de 5-7 mii lei ousorul :)

 

eu mananc oua de prepelita fierte dar nu cu un scop anume ... le mananc pentru ca imi plac , in plus am un amic care creste prepelite si le procur usor ! :oca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si care mai e sensul sa mananci daca le fierbi . Ele se mananca crude ...daca ar fi sa le fierb mai bine mananc de gaina cel puti sunt mai ieftine !!

 

pe.sa. vrei sa spui ca au gust diferit fata de ouale de gaina ca eu nu prea cred ca e asa . :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am facut anul trecut o cura cu oua de prepelita si m-am simtit bine, in general.. dar nu stiu sigur daca de la ele sau din alte cauze. Deunazi am gasit un site (www.oua-de-prepelita.ro) care ofera informatii despre ouale de prepelita si acum am aflat ca sunt bune pentru o gramada de lucruri. Mi se pare ca se pot si comanda de la ei.. cred cel putin.

 

Voi ati tinut cure cu oua de prepelita? Au avut efecte bune? ..sau a fost doar impresia mea atunci?

 

Moona.

[snapbacca]40128[/snapbacca]

 

Despre ouale de prepelita am auzit si eu ca sunt bune, ce stiu eu e ca poti sa le iei si amestecate cu putina miere, sa-ar putea sa nu mai produca senzatia de greata pentru. ca nu se mai vede albusul. Eu i-am dat baietelului meu de 2 ani si nu a zis nimic. :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×