Sari la conținut
Forum Roportal
RAMONA

retete pentru ingrasat

Postări Recomandate

daca unele doamne vor sa slabeasca,altele vor sa ia in greutate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bea apa dupa fiecare masa, mananca banane zilnic (vreo 2-3) + alune pistachio si bea zilnic o cana cu lapte intre pranz si cina. Incepe cu chestiile astea si o sa vezi rezultate. Succes! :D

 

P.S. Toate astea le-am aflat de la un calugar hindus (swami). Sunt pentru ingrasare sanatoasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unele fete nu se pot ingrasa!

Orce nu ar face!!!

De aceea uita-te mai atent prin prejurul tau (am in vedere :mama,bunica...)si daca ele sunt tot slabe ca si tine atunci sansele ca ai sa te ingrasi sunt minime,mai curind ai putea capata o boala decit sa te ingrasi!

De aceea fii mai atenta si tine la sanatatea ta!!!

Editat de Ynasy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-as dori sa par putin mai sanatoasa :yes: :flowers:)adica sunt aproape anorexica si nu vreau asta adica mananc cat pot dar nu a rezultate...cred ca la fata as vrea sa prind ceva pentru ca art ca si cum as fii bolnava..sunt anemica am cearcane si fata supta... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intotdeauna sa mananci fructe dupa masa,sa mananci multe lactate,alune,pate,si fa sport ca iti face pofta de mancare

 

Fructe si lactate? Eu cu astea slabesc! Poate , cum spui tu "dupa masa"...in cazul in care masa e foarte consistenta, altfel slabeste fata! Si vezi ce sport faci, sunt sporturi care chiar ajuta la eliminarea caloriilor consumate! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt slabuta, si intotdeauna am fost, asa era si mama la varsta mea, deci probabil ca e genetic. insa ea era mai mica de inaltime, eu sunt mai inalta si de-aia par mai slaba.

 

ca sport ar trebui sa incerci sa faci fitness, pentru ca dezvolta musculatura si in felul acesta te dezvolti armonios, nu te ingrasi efectiv, ci doar iti lucrezi muschii. as face si eu, ca e si foarte sanatos, dar, stii vorba aia..lenea e cucoana mare: :crazy:

 

incearca sa consumi multe produse apicole, chiar se vad rezultate dupa ele.

 

daca esti anemica (daca esti slaba nu inseamna ca esti neaparat anemica) trebuie sa iei si niste vitamine. dar pentru asta trebuie sa iti faci un set de analize. eu cum am zis, mereu am fost slaba, uneori FOARTE slaba dar niciodata anemica, nicio carenta de nicio vitamina. sunt oameni obezi care sunt anemici dar nu...not me :)

 

faza cu o cana de lapte intre pranz si cina...nu prea functioneaza. eu (apropos, am uitat sa va spun ca mereu am mancat cat trei oameni la un loc, parol) intre pranz si cina mai iau o masa, si va asigur ca e mai mult decat consistenta, si nu ma ingras. ei, cine stie, fiecare cu metabolismul lui :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt slaba si e ceva genetic.Mananc des si putin,de toate.Desi as mai vrea cateva kilograme in plus ma multumesc cum arat,adica lumea ma admira ,mai ales barbatii :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu vreau sa ma ingras...am 1.56 si 40 de kilograme..pentru inaltimea mea arat destul de bine..adica nu sunt nici slaba slaba,dar.. :bye: .Faza e ca nu prea mananc paine.. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×