Sari la conținut
Forum Roportal
adrian40

probleme cu mouse-ul

Postări Recomandate

Sub XP n-are nevoie de drivere. Incearca o verificare aici Wireless Optical Mouse MI-4100, eventual contacteaza serviciul Support, desi e posibil sa fie o problema strict tehnica.

 

Pe durata in care n-a functionat bateriile au fost in / out?

Am un mouse optic cu usb care a inceput sa-mi faca probleme.Pe pc am instalat W sp2.

Cand intru in Start, fara sa ating nici o tasta(stg sau dreapta), in momentul in care varful sagetii atinge orice folder(search,control panel,help and suport center..etc, se deschide automat.Dupa ce se deschide..aceeasi problema..cum atinge se deschide.

Pe display daca vreau sa deschid un folder il deschide f greu si apoi mi-l deschide de zeci de ori pe ecran si in bara.

Am pus si alt mouse(cu bila) si..aceeasi problema.

Sunt nou pe forum.

Cine ma poate ajuta?

Ady

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da un System Restore, creand un Restore point anterior datei la care a inceput mouse-ul sa se manifeste in modul acesta. Inclin sa cred ca ar putea fi vorba de un virus.

 

Start - All programs - Accesories - System tools - System Restore.

 

Ar mai putea fi vorba si despre o setare facuta din greseala in Control Panel.

 

Start, click Control Panel, click Printers and Other Hardware, click Mouse - Mouse Properties -> verifica daca aici setarile sunt ok - Buttons, Pointers, Pointer Options, Wheel, Hardware.

 

Incearca sa folosesti tastatura pentru navigare.

 

 

 

 

.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am un mouse optic cu usb care a inceput sa-mi faca probleme.Pe pc am instalat W sp2.

Cand intru in Start, fara sa ating nici o tasta(stg sau dreapta), in momentul in care varful sagetii atinge orice folder(search,control panel,help and suport center..etc, se deschide automat.Dupa ce se deschide..aceeasi problema..cum atinge se deschide.

Pe display daca vreau sa deschid un folder il deschide f greu si apoi mi-l deschide de zeci de ori pe ecran si in bara.

Am pus si alt mouse(cu bila) si..aceeasi problema.

Sunt nou pe forum.

Cine ma poate ajuta?

Ady

Problema este ca eu daca intru in start el imi deschide numai daca ating programul.

Am incercat sa "ocolesc" fereastra de la Start si am intrat in Control Panel.Acolo insa iar ..ff greu reusesc sa intru unde vgreau.

Calculatorul este al tatalui meu si nu are inca internet.

Eu i-am instalat Winamp-ul si..coincidenta sau nu..de atunci face probleme.L-am dezinstalat dar ..tot .

Am adus acasa la mine unitatea si dupa ce i-am montat"matele" a mers perfect din prima fara sa-i fac ceva.

Am sa incerc sa-i instalez un antivirus poate nu se mai intampla.

Altceva..nu stiu ce sa-i mai fac.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×