Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea Perceptiei

Inocenta, bunatate vs Manipulare, rautate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Inocenta, bunatate vs Manipulare, rautate - sau Exploatarea Inocentei in Societate

 

Oamenii buni sunt exploatati si manipulati intr-un final de catre elita intunecata. Oameni buni ca voi nu isi pot imagina mecanismele raului din societate si mai ales din conducerea acesteia. Voi sunteti atat de inocenti incat nici nu vreti sa va luptati cu javrele alea - mai degraba acceptati o capitulare in numele iubirii - chit ca veti fii violati pe altarul exploatarii. Dualism, Bunatate, Rautate sau RESPONSABILITATE !

 

Exista un lucru mai rau decat oamenii rai ! Ignoranta oamenilor buni ! Opreste Ignoranta !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inocenta, bunatate vs Manipulare, rautate - sau Exploatarea Inocentei in Societate

 

Oamenii buni sunt exploatati si manipulati intr-un final de catre elita intunecata. Oameni buni ca voi nu isi pot imagina mecanismele raului din societate si mai ales din conducerea acesteia. Voi sunteti atat de inocenti incat nici nu vreti sa va luptati cu javrele alea - mai degraba acceptati o capitulare in numele iubirii - chit ca veti fii violati pe altarul exploatarii. Dualism, Bunatate, Rautate sau RESPONSABILITATE !

 

Exista un lucru mai rau decat oamenii rai ! Ignoranta oamenilor buni ! Opreste Ignoranta !

Pai da.E tipic. N-ar trebui sa te mire absolut deloc. Este societatea in care traim.Nu doar noi,ci o serie intreaga de popoare.

Bunatatea inseamna prostie,am mai spus asta in varii ocazii. Din prostie se naste nu doar bunatatea,ci si toleranta,mila...

Inocenta e o prostie! Oamenii se lasa exploatati ca niste animale de cursa scurta. Nu cunosc efectele acestui fapt. Exista un mare grad de toleranta si naivitate. De-asta la un moment dat nici nu mai avem pretentii de la noi.

Sa stii ca si manipularea asta e buna uneori. Nu toti pot manipula. Doar cei mai abili.Prin manipulare se cern ca prin sita oamenii.

Rautatea e benefica. Iar responsabilitatea,desi utila,e cam la mare pret.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesant, numai ca asa cum am spus chiar daca tu vii cu un spirit, un bagaj genetic bun - daca ai niste parinti idioti, prieteni tampiti iar sistemul te injecteaza de la 3 ani - nu cred ca mai ai sanse decat sa evoluezi in rau, in "dark side of the force" - competitie, putere, vanitate !

 

matrix-batteria.jpg

 

GRADINITA OBLIGATORIE DE LA 3 ANI

Incepand cu toamna lui 2008 si treptat pana in 2011, parintii vor fi obligati sa-si dea copiii la gradinita de la 3 ani, unde vor face grupa mica, cea mijlocie si grupa mare. Acest lucru se va intampla gradual, incepand cu toamna lui 2008 pana in 2011. Citeste mai mult >>

 

De unde si pana unde gradinita obligatorie? E un copil, are trei ani. De ca sa nu se poata juca linistit, sa se plimbe, si sa se bucure de singura parte din viata in care va fi cu adevarat nestresat.

 

Nu, hai sa punem presiune pe ei de la 3 ani, sa-i inghesuim sub indrumarea unor oameni mai mult sau mai putin profesionisti, ca sa ne asiguram ca stiu sa faca bine lantisoarele de macaroane sau desenele cu mama tata si pisica.

 

Gradinita ar trebui sa fie decizia parintelui, care poate vrea sa stea acasa sa se bucure de copil macar cand e mic, sau vrea sa il educe singur in aceasta faza, pentru a se asigura ca au aceleasi valori si preferinte sau vrea sa-i aduca bona sau guvernanta daca are bani ca asa vrea el, sau sa-l trimita la o gradinita dar atunci cand judeca parintele ca acest copil este pregatit, nu cand statul spune ca a impinit 3 ani, si gata, ar trebui sa aiba maturitatea necesara de a sta 4 ore intr-o sala unde nu este centrul atentie, pentru a fi invatata ce vrea statul sa invete. Ajunge! Revolutia a fost facuta pentru libertate: de constiinta, de actiune, de decizie, nu pentru ca statul sa ajunga din nou sa dicteze cum trebuie sa decurga vietile noastre.

 

UNIFORMIZAREA

Un alt aspect al uniformizarii.Vor urma si altele. "Ruperea" copiilor de parinti de la virste fragede pentru ca "mai tirziu' se vor "integra" in societate... Ce fel de societate? La 14 ani: "I have my life", I know what I'm doing, do not tell me..."Parintii vor fi prea ocupati cu munca pentru a supravietui lasind micutii ca pe niste pachete dimineata la "Day care".La 17 ani abia asteapta sa "evadeze" de acasa pentru a fi slugi la altii, pentru ca oricum nu exista o relatie strinsa de familie si e "cool" sa traiesti pe cont propriu...

Prea tirziu vor intelege ca intr-o societate "moderna" manipulata de reclame si jocuri politice murdare, viata le-a fost furata... Uimitor este faptul ca ceea ce nu s-a putut impune prin forta se accepta de buna voie...

 

MODELAREA GLOBALA A MINTII

Eu vad cum tacit se implementeaza tot felul de masuri peste tot in lume, masuri ce au ca rol si rezultanta indobitocirea si inregimentarea viitoarei generatii fara identitate in sistem.

  • Ce vad ca efect imediat este ca prin dresura asta a scolii si programului fix de la 3 ani - oamenii vor fi modelati sa fie ca niste furnicutze, rupti de familie - program fix, ocupati de mici, munca peste program la corporatie, sa dea din manutze si sa vrea sa se afirme in colectiv... imi suna a lagar de munca global... asta ziceau si comunistii

  • Traim intr-o societate corporatist-fascista in care corporatiile cer guvernelor sa le produca roboti si nu oameni!

Citeste si comenteaza si :

Era Pinguinului >>

Realitatea Anului 2007 >>

Noul Om in Noua Societate >>

Lista Impozitelor Draconice pe Profit din Europa >>

Cum apar banii in lume ?

Trimite mesajul pe mail ! Revolta-te ! E viitorul omenirii ! Chiar putem fii atat de indiferenti la viitorul sumbru pe care o mana de oameni, o elita intunecata doreste sa ne inrobeasca vietile si constiinta din frageda pruncie ?

Editat de Schimbarea Perceptiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Interesant, numai ca asa cum am spus chiar daca tu vii cu un spirit, un bagaj genetic bun - daca ai niste parinti idioti, prieteni tampiti iar sistemul te injecteaza de la 3 ani - nu cred ca mai ai sanse decat sa evoluezi in rau, in "dark side of the force" - competitie, putere, vanitate !
Iti multumesc si aici pentru articol. Oarecum ai dreptate.Adica ai.Iti inteleg foarte bine punctul de vedere.

Dar sa stii un lucru: un singur om nu poate schimba o lume.

Ba mai mult,risti sa-ti iei si pumni in fata pentru tupeu.

De ce crezi ca te "injecteaza" sistemul? Tot de la educatie pleaca. Ne nastem si suntem educati in functie de n factori. De acolo pleaca tot. Stii,daca ai un oarecare "bagaj" in spate,nu te poate droga nimic. Ai tarie? Atunci fii cel mai bun.N-ai? Lasa-te corupt,manipulat de altii.

Oamenii se incanta la bucurii si fericiri care in realitate nici nu exista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesant, numai ca asa cum am spus chiar daca tu vii cu un spirit, un bagaj genetic bun - daca ai niste parinti idioti, prieteni tampiti iar sistemul te injecteaza de la 3 ani - nu cred ca mai ai sanse decat sa evoluezi in rau, in "dark side of the force" - competitie, putere, vanitate !

 

sa incercam sa realizam un scenariu: eu ma trezesc la realitate, realizez gradul de decadenta al lumii si ma schimb radical, incercand in acelasi timp sa-i ''corup'' si pe altii. ma izolez de societate, cu pers cu care am afinitati pe acest plan intru in contact rar pt ca sunt putine si imprastiate prin diferite zone si oricum si mai putini dintre ei se dedica in totalitate cauzei. in fine, imi duc toata viata in izolare(pt ca am renuntat de mult sa incerc sa mai conving e cineva), in lipsuri ca sa nu fac compromisuri, s.a pana intr-o zi cand mor si nu-si mai aduce nimeni aminte de mine sau de faptul ca am crezut in ceva

 

exista alte variante?...vreau sa le cunosc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stii,daca ai un oarecare "bagaj" in spate,nu te poate droga nimic.

care bagaj, ca in fara de facut coliere de macaroane nu te mai invata nimic... in US Washigton nu ii mai invata cum sa faca o inmultire sau o imparitere la matematica... uite aici >> - de istorie si cultura genrala nici pomeneala... vor instituii scoala de tip masonic peste tot in lume ! Un DayCare perpetuu !

Editat de Schimbarea Perceptiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.

Dar sa stii un lucru: un singur om nu poate schimba o lume.

Ba mai mult,risti sa-ti iei si pumni in fata pentru tupeu.

 

cam asta voiam sa zic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exista alte variante?...vreau sa le cunosc

 

da exista- trebuie sa expui si sa-i inveti si pe ceilalti... gandeste-te asa cum am spus in postul asta >> ca sunt prea inocenti sa vada raul, sunt prea inocenti si lipsisti de arme sa se lupte. Imi aminteste de un caz din Iasi unde niste tigani infigeau creioane in ochii caprioarelor de la gradina zoologica intrucat aceastea veneau prietenoase la gard. De ce ? Pentru ca putea si putea profita de inocenta acestor animale !

 

Vioul colectiv trebuie sa se opreasca !

Editat de Schimbarea Perceptiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Schimbarea,de ce vrei sa salvezi o lume care pica in fiecare moment in ridicol? Doar pentru ca traiesti si esti parte din ea? Poti alege sa iti duci existenta altfel. Da-mi un motiv destul de intemeiat ca sa-ti inteleg inversunarea,daca se poate numi asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×