Salt la continut

Fotografie

Mancare pentru broscute testoase,/ pisici,/ caini

• Topic inchis Acest topic e inchis
1 au raspuns la acest subiect

#1 Sarah N....

Sarah N....

Orhidee

• Advanced Member
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 2449 mesaje

Scris 03 August 2007 - 10:51 AM

Inainte, cu cativa ani in urma, le luam broscutelor testoase de Florida mancare speciala, “cubulete” (care contineau carne) si viermi (uscati). APoi, ele nu au mai vrut sa manance viermi, si le tot dadeam carne, mai mancau uneori si paine.
In ultima vreme, luam mancare speciala pentru pisici si caini pentru a le da pisicilor maidaneze care stau pe langa blocul nostru si pentru catelusa vecinilor. S-ar parea ca animalele nu sunt tocmai de acord cu ceea ce omul a hotarat pentru ele. Pisicilor le place si mancarea pentru caini, iar catelusei ii place si mancarea pentru pisici, ba chiar mai mult decat ceea ce li se hotaraste pe punga. Iar broscutele testoase mananca foarte bine si mancarea asa-zisa pentru pisici si cea pentru caini. Mancarea pentru pisici e mai mica si nu atat de tare, si o mananca mai usor.
La urma urmei, mancarurile astea speciale contin carne si vitamine, asa ca, pana la urma, de ce nu le-ar placea si altor animale decat celor mentionate pe pachet?
  • 0

Ultima colectie! Noile implanturi Allergan BRST

#2 Alethia

Alethia

Nimfa a padurii

• Advanced Member
  • StricaStricaStricaStricaStrica
  • 524 mesaje

Scris 07 August 2007 - 09:48 PM

Exact si eu am un caine si 4 pisici. Cumpar mancare si pt caini si pentru pisici si pun pe un ziar in 2 gramejoare. Fiecare isi alege ce ii e pofta. Fireste ca am vazut ca si cainele mananca mancarea pt pisici si pisicile mancarea pentru caini

Eu cred ca si porcilor indiferent ca sunt de guineea sau de aia mari din gospodarie care ii taiem la Craciun, le-ar placea, cred ca si hamsterilor.

Si ar mai fi un experiment ciudat sa zicem! Sa incercam noi oamenii! Pe cont propriu! Inmuiate in lapte pana devin suficient de moi! Care a-ti avea curaju?

Dar mai intai sa ii punem pe Mith Busters sa faca ei primii pasul?
  • 0