Sari la conținut
Forum Roportal
Brindusa

Miopie, operatie laser?

Postări Recomandate

si pe mine ma intereseaza o astfel de operatie si am gasit dr. bun la ama optimex, as incerca acolo

Ce dioptrii ai?Eu am -16 si -13 si merg la Oculus pe 16 aug. la dr. Moraru. Daca te intereseaza subiectul putem vorbi mai multe. Am trimis un mail si la dr. Filip si mi-a spus despre implantul negativ. Se poate reduce dioptria pana spre 0. :flowers:

Editat de Cristinick
mail sters

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am fost la oftalmolog pentru o eventuala operatie. Mi-a spus ca se poate tot pe laser . costa 43 mil lei vechi pe ambii ochi .. am miopie de -5 pe ambii ochi..si daca ma gandesc bine sa fac aceasta operatie sa nu port lentile de contact cam cu aproximativ o luna inainte de operatie.. sunt din cluj.. daca va intereseaza mai multe poate va mai pot ajuta de aici...succes mare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Raspund cu foarte mare intarziere dar totusi iti voi raspunde chiar daca intre timp te-ai informat.

Prima solutie si cea mai simpla este sa-ti faci o pereche de ochelari cu antireflex, dar cred ca deja ai .

A doua solutie este sa-ti faci ochelari cu lentile soft cu dioptrii daca spui ca esti miop. Aceste lentile sunt de coloare verde degrade , adica in dreptul monitorului culoarea este verde iar pe masura ce cobori privirea ea devine alba , pentru a vedea bine tastatura.

Mai exista si alte lentile de birou , progresive sau degresive dar imi trebuiesc mai multe informatii despre ochii tai.

Sper ca daca nu te ajuta pe tine acest post :spiteful: poate fii altora de folos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca esti din Suceava.

Iti recomand cel mai bun oftalmolog din Moldova - profesorul Chisalita de la Spitalul "Sf. Spiridon" din Iasi. (sau la cabinetul particular)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Daca aflati de medici buni oftalmologi.... nu tineti doar pentru voi............sunt multi care ar vrea sa afle ... si despre operatii. Asa ca astept noutati...........ca nu mai vad bine.........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine este interesat sa previna, recomand Carotenoid Complex de la GNLD, cel putin la fel de bun ca BRITE-EYES.

 

Iata cateva informatii despre Carotenoid Complex:

 

Datorită conţinutului de luteină şi zeanxantină, produsul este eficient

post-32996-1162415859_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna! Sufar si eu de miopie si as vrea mai multe informatii despre operatii. E groaznic sa nu vezi! Mersi.

Draga Oana.Parerea mea este foarte oficiala daci fi atenta.Daca ai peste 6 dioptrii la ochelari deci -6

atunci miopia ta este serioasa.Poarta ti ochelarii si fa un consult oftalmologic o data la 4-6 luni

Miopia mare afecteaza retina-fundul ochiului nu este o problema numai de ochelari.

Operatiile laser sunt periculoase si rezultatele sunt ireversibile(Lasic,lasec)

Discuta cu un oftalmolog care nu face lasic sau lasec deci nu are interes material ca sa afli mai multe.

Ai grija de sanatatea ta. :aranjare:

Editat de Cristinick
post dublu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Stie cineva o clinica buna de oftalmologie in Bucuresti? Eu am fost la Eba Optics pana acum, dar nu mai sunt multumita :P Nu mi se mai par nici profesionisti cum mi se pareau la inceput. Ei au aparate, cu doctorii stau cam prost si nu prea reusesc sa imi gaseasca dioptriile bine. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×