Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

Dragostea, minciuna, interesul..........

Evaluează acest topic

CIT CREDETI CA SE MINTE INTR-O RELATIE OBISNUITA?  

31 membri au votat

  1. 1. CIT CREDETI CA SE MINTE INTR-O RELATIE OBISNUITA?

    • -se minte putin, fara minciuna e greu in ziua de azi...
      14
    • -nu se minte de loc. Sinceritate absoluta...
      1
    • -se minte la fiecare al doilea cuvint.
      4
    • -peste 80% minciuni si omisiuni
      3
    • -ca in afaceri, si in dragoste: se minte din interes, rar.
      9


Postări Recomandate

Nu este un secret ca se minte intr-o relatie de dragoste, fie pentru a obtine o imagina mai "luminoasa", sau a parea mai infipt social, sau pentru a ascunde unele lucruri. Intr-o relatie totul trebuie sa fie perfect, si asta in mentalitatea unora implica minciuna /omisiunea. Mai putini sunt cei sinceri 100/100, sadic de sinceri, dar acestia pierd enorm. Hai sa vedem parerile voastre! Curaj!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu mint in unele cazuri cu motivatia reala ca vreau sa protejez relatia cu sotul meu.Minciuna in cele mai multe cazuri o folosesc in relatia cu parinti lui pentru ca nu vreau sa-i mai vad prea des de cand a murit copilul meu cel mare.E ca o pedeapsa pentru comportamentul lor fata de copil(indiferenta,respingere,...).Fata de sot minciuna intervine doar in situatiile sa lespun marunte ca valoare.Minciuna e un rau necesar in societatea umana! :roll:" :"> :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu mint in unele cazuri cu motivatia reala ca vreau sa protejez relatia cu sotul meu.Minciuna in cele mai multe cazuri o folosesc in relatia cu parinti lui pentru ca nu vreau sa-i mai vad prea des de cand a murit copilul meu cel mare.E ca o pedeapsa pentru comportamentul lor fata de copil(indiferenta,respingere,...).Fata de sot minciuna intervine doar in situatiile sa lespun marunte ca valoare.Minciuna e un rau necesar in societatea umana! :roll:"  :">  :crazy:

[snapbacca]39067[/snapbacca]

felicitari pentru sinceritate! Imi pare rau pentru copilul tau-cred ca ai trecut printr-o experienta foarte traumatizanta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca se minte se pierde.. nu insa si atunci cand partenerul(a) este intelegatoare.. la modul general nu pot sa zic.. nu stiu cum este comunicarea si in alte relatii sa spun.. dar parerea mea e ca nu trebuie sa minti orice ar fi.. el/ea isi va da seama ca ai gresit si ca nu ai gresit mai mult mintind.. si nu rezolvi nimic cu minciuna..

pe.sa. mint fata de altii.. :crazy: :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am votat prima varianta. Uneori minti o persoana pentru a o proteja.

 

Realitatea este dura si de multe ori a spune adevarul inseamna a rani, asa ca unori mai minti, sa pui o masca adevarului.

 

Eu nu prea mint, pentru ca nu prea ma pricep sa mint; dar se intampla uneori sa omit adevarul . :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se cam minte.

Fie ca sa ii faci celuilalt placere, fie ca sa eviti o cearta sau o discutie de care nu ai nici un chef, sau ca sa il protejezi pe celalalt, dintr-o multime de motive.

Sinceritatea 100% nu exista.

 

Parerea mea. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se cam minte.

Fie ca sa ii faci celuilalt placere, fie ca sa eviti o cearta sau o discutie de care nu ai nici un chef, sau ca sa il protejezi pe celalalt, dintr-o multime de motive.

Sinceritatea 100% nu exista.

 

Parerea mea.  :crazy:

[snapbacca]39158[/snapbacca]

si nu numai parerea ta.... :roll:"

am votat prima varianta.in fata unei minciuni nevinovate(facuta pentru a evita unele conflicte) se trece mai usor cu vederea. mai rau e cu minciunile mai grave care pot avea consecinte drastice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si trec si chiar astazi am reusit sa-i spun sotului meu care este o fire mai emotiva ca trebuie sa ne pregatim sufleteste pentru ceea ce va fi cand al doilea copil care se simte destul de rau va pleca la Domnul.Nu puteam sa mai evit asta!Se vedea pe fata mea frica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se cam minte.

Fie ca sa ii faci celuilalt placere, fie ca sa eviti o cearta sau o discutie de care nu ai nici un chef, sau ca sa il protejezi pe celalalt, dintr-o multime de motive.

Sinceritatea 100% nu exista.

 

Parerea mea.  :crazy:

[snapbacca]39158[/snapbacca]

daca prospectati cu atentie veti observa ca minciuna este omniprezenta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am votat prima varianta. Uneori minti o persoana pentru a o proteja.

 

Realitatea este dura si de multe ori a spune adevarul inseamna a rani, asa ca unori mai minti, sa pui o masca adevarului.

 

Eu nu prea mint, pentru ca nu prea ma pricep sa mint; dar se intampla uneori sa omit adevarul .  :crazy:

[snapbacca]39119[/snapbacca]

este foarte greu sa nu minti. Cea mai comuna forma- omisiunea. Daca cineva vrea sa se sinucida este suficient sa nu mai minta de loc. In scurt timp va fi evitat de toti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×