Sari la conținut
Forum Roportal
virgin tudor

Ce sa fie oare?

Postări Recomandate

imi pun cateodata problema ca nu pot "tine" oamenii langa mine. am senzatia ca cei mai multi oameni au f multe cunostinte, au o gramada de oameni cu care vbesc.

eu, vreme trece, vreme vine, parca sunt din ce in ce mai putini cei cu care vorbesc.

parca as avea ceva de nu pot mentine legatura cu ei. si spun sigur ca nu ma retrag in pustiu pentru anumite perioade, pur si simplu se rupe legatura.

in plina noapte as avea nevoie de niste pareri. oare gresesc eu? e posibil ca asta sa-mi fie destinul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi pun cateodata problema ca nu pot "tine" oamenii langa mine. am senzatia ca cei mai multi oameni au f multe cunostinte, au o gramada de oameni cu care vbesc.

eu, vreme trece, vreme vine, parca sunt din ce in ce mai putini cei cu care vorbesc.

parca as avea ceva de nu pot mentine legatura cu ei. si spun sigur ca nu ma retrag in pustiu pentru anumite perioade, pur si simplu se rupe legatura.

in plina noapte as avea nevoie de niste pareri. oare gresesc eu? e posibil ca asta sa-mi fie destinul?

Sa nu regreti si sa nu iti para rau niciodata ca nu poti tine oamenii langa tine.

Cei care te accepta de-a lungul timpului,vor ramane langa tine.Cei care te vor intelege,te vor aprecia si nu te vor lasa singura.Restul este pulbere in vant.

Tu nu gresesti cu nimic. Destinul poate sa fie asta pentru tine,dar nu e grav,ci din contra.Este doar o incercare prin care vei fi puternica si vei invata prin asta ca nu merita sa te increzi in oameni,ci doar in tine merita sa iti pui baza oricand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi pun cateodata problema ca nu pot "tine" oamenii langa mine. am senzatia ca cei mai multi oameni au f multe cunostinte, au o gramada de oameni cu care vbesc.

eu, vreme trece, vreme vine, parca sunt din ce in ce mai putini cei cu care vorbesc.

parca as avea ceva de nu pot mentine legatura cu ei. si spun sigur ca nu ma retrag in pustiu pentru anumite perioade, pur si simplu se rupe legatura.

in plina noapte as avea nevoie de niste pareri. oare gresesc eu? e posibil ca asta sa-mi fie destinul?

 

Ai 19 ani... adolescenta incepe sa se incheie foarte incet. E normal sa devii mai selectiv, chiar daca tu nu iti dai seama- sau nici nu iti doresti prea mult.

Unele relatii mor de la sine; oamenii evolueaza diferit, se schimba in moduri care nu le mai permite sa mentina contactul. Nu e nimic rau in asta. :D Eu cu foarte putini oameni din liceu, adolescenta am mentinut contactul, si acelasi lucru s-a intamplat. Era ca si cum nu mai aveam ce sa ne spunem, ce sa ne impartasim.

E ok, cat despre destin- care sa fie acela? :P Singuratatea? Noaptea e un sfetnic bun, sa stii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dragutza de tine...destinul nu te pecetluieste cu nimic..totul sta in puterea ta :P

sincer nu cred ca ai o problema..

1.esti deschisa, doar vorbesti cu noi

2.ai curaj , ca iti pui problema cu cartile pe fata

3.esti tanara, la varsta ta maine poate fii extrem de diferit decat astazi ::D

4.esti desteapta, tocmai pentri ca iti pui probleme din acestea

5.ai valoare, asa ca nu te dai la oricine

6.esti mai profunda decat majoritatea, nu te multumesti cu spuma de pe tort..vrei crema!!

 

so, ai cel putin 6 motive pt care sa zambesti...au sa apara prietenii aia sa te pretuiasca, pt ca oriunde e ceva de pretuit...apare lumea!

detaseaza-te de gandul asta, incearca sa nu cauti ceva cu lumanarea...nu te tine de nimeni cu dintii si fa cunostiinta cu cat mai multi tineri!!!

ps: cand ai timp poti chiar sa mergi la intalnirile ROPORTAL !!

 

o noapte plina de stele !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hernandez e baiat. :D
merci :D
so, ai cel putin 6 motive pt care sa zambesti...au sa apara prietenii aia sa te pretuiasca, pt ca oriunde e ceva de pretuit...apare lumea!
crezi tu? eu as fi de parere ca e exact invers :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
merci :crazy:crezi tu? eu as fi de parere ca e exact invers :D

 

Ia pe puncte tot ce a scris stupid_me si analizeaza daca intr-adevar e "exact invers". :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in plina noapte as avea nevoie de niste pareri. oare gresesc eu? e posibil ca asta sa-mi fie destinul?

toti trecem prin astfel de momente mai devreme sau mai tarziu....si mie mi s'a intamplat, insa important e sa nu gandesti ca tu ai avea vreo problema chiar daca unii iti vor sugera ca la tine e hiba...si inca ceva: cine te place, te place asa cum esti.

Editat de pasa11

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×