Sari la conținut
Forum Roportal
hiphopculture

Daca te razi in cap mai creste parul ?

Postări Recomandate

ce idei aveti! cum sa nu creasca, creste el dupa chimioterapie, creste peste tot, dar mai ales pe picioare :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca te razi in cap mai creste parul ? Am auzit multe vorbe cum ca nu ar mai creste parul daca te razi in cap ...

Eu vreau sa ma rad si imi e frica ... nu sunt sigur ... ma ajuta careva va rog ?

Orice raspuns e bine venit :D

:)

 

exista o teorie, cunsocuta sub numele de "teoria parului destept" care suna cam asa ... "parul destept paraseste capul prost" ! ... deci daca al dreaq par nu mai vrea sa creasca, ii semn sigur ca s'a desteptat ! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:D

 

exista o teorie, cunsocuta sub numele de "teoria parului destept" care suna cam asa ... "parul destept paraseste capul prost" ! ... deci daca al dreaq par nu mai vrea sa creasca, ii semn sigur ca s'a desteptat ! :P

 

De unde ai mai scos-o si pe asta :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma ingrozesc cand vad femei rase in cap.... frateeeee....

PS: Creste paru', creste...

Cand te epilezi nu creste ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai o varsta frageda si te razi in cap, consolidezi radacina.

Daca esti supus calvitiei, poti sa dai si acatist, ca tot nu inceteaza sa ti se rareasca.

Nu mai zic de 'indesire'. Nu exista asa ceva.

 

Nu va luati dupa niciun 'cercetator'.

 

In plus, sugerez oricarui barbat (dar si unor doamne) sa se rada in cap.

Este foarte igienic.

 

 

Asta este o concluzie irefutabila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ai o varsta frageda si te razi in cap, consolidezi radacina.

 

Fals. Ori ai radacina puternica ori n-o ai.

Iar rasul in cap nici nu insedeste podoaba capilara, indif de varsta la care efectuezi inteligenta operatiune.

E doar un mit stupid romanesc cum ca rasul in cap la copiii mici indeseste parul, intareste radacina.

Daca mama are parul rar si tata chelie si in tineretea lui cand inca mai poseda niscaiva par, tot rar il avea, poti rade tu in cap fetita lor de la 0 luni pana la 5 ani. Tot par rar va avea in veci. Cu tot cu acatiste desigur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ti-o intareste putin (radacina), dar nu ca te scapa de eventuala calvitie genetica. Adica un fel de apa de ploaie.

Daca mama are parul rar si tata chelie si in tineretea lui cand inca mai poseda niscaiva par, tot rar il avea

Fals.

Cunosc exemple de parinti cheliosi si copii cu parul des.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca ti-o intareste putin (radacina), dar nu ca te scapa de eventuala calvitie genetica. Adica un fel de apa de ploaie.

 

Da.

 

Fals.

Cunosc exemple de parinti cheliosi si copii cu parul des.

 

Fals si/sau adevarat (fara a stabili procentul).

Daca ai in neam rude cu par des, iar parintii au par rar, se poate ca progenitura sa aiba par des (se intampla extrem de rar).

Daca parintii au amandoi parul des, si mai rar se poate intampla ca copilul sa NU aiba parul des, semanand cu unul din bunici, sau cu cineva mai indepartat din neam.

E la fel ca chestia cu ochii albastri. Din parinti cu ochi caprui, se pot naste copiii cu ochi albastri fara a lua in calcul infidelitatea, doar luand in calcul ca unul din bunici/rude are ochii albastri.

 

Dar ideea de baza e ca rasul in cap la momentul cand omul isi pune problema asta, e chiar apa de plaoie.

Singurul remediu pt calvitie ar fi implantul si atat. Exista solutii pt caderea parului (pt a preintampina) dar nu pt a tansforma o chelie lucioasa si frumoasa intr-o coama de cal.

Sau...peruca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×