Sari la conținut
Forum Roportal
AdiCiuline

Cred ca am cancer de piele

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut, ma numesc Adi, am 18 ani si cred ca am cancer de piele...

motivul p care spun asta este din cauza ca am foarte multe alunite care se inmultesc. am citit undeva ca apar doar la varsta copilariei si adolescentei. knd voi ma i creste nu vor mai aparea??

De 1 an si ceva mi-a aparut pe piciorul drept pe tibie niste pete de pegment rosu, de parca ar fi sange, si se extind incet, ce poate fi? si recent am aceleasi pete dar de dimensiuni mici pe piciorul stang..

si inca ceva.. de aproape o saptamana simt niste furnicaturi pe spate in dreptul unei alunite, care e foarte mica...

nu stiu ce sa fac dati-mi un sfat, va rog...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut, ma numesc Adi, am 18 ani si cred ca am cancer de piele...

motivul p care spun asta este din cauza ca am foarte multe alunite care se inmultesc. am citit undeva ca apar doar la varsta copilariei si adolescentei. knd voi ma i creste nu vor mai aparea??

De 1 an si ceva mi-a aparut pe piciorul drept pe tibie niste pete de pegment rosu, de parca ar fi sange, si se extind incet, ce poate fi? si recent am aceleasi pete dar de dimensiuni mici pe piciorul stang..

si inca ceva.. de aproape o saptamana simt niste furnicaturi pe spate in dreptul unei alunite, care e foarte mica...

nu stiu ce sa fac dati-mi un sfat, va rog...

Salut si tie Adi. Acele pete rosii de pe picioarele tale pot fi din cu totul alte motive decat un cancer de piele. Consulta un dermatolog;

Alunitele nu au o varsta anume la care apar. Modificarile tegumentare se inregistreaza pana la 25 de ani, iar nevii pigmentari apar in medie pana la 30 de ani. Chiar si 100 de alunite este un numar normal, insa ele trebuiesc supravegheate cu atentie pentru depistarea precoce a unor eventuale schimbari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×