Sari la conținut
Forum Roportal
pusi1976

Vreau un ajutor, un sfat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

vreau un ajutor ,dar nu stiu sa folosesc acest portal.m-am certat cu cel care am fost pina acum impreuna si culmea este ca sint insarcinata.vreau sa fac intrerupere de sarcina.dar sint foarte speriata.sarcina este cam inaintata cam 14-15 sapt.nu stiu daca se mai poate face ceva.am vrut sa-mi fac o familie ,dar pina la urma se pare ca numai eu mi-am dorit.el mai are un copil si este pus mereu pe primul plan.sint dezamagita complet ca am gresit si nu stiu cum sa-mi refac viata

Editat de pusi1976

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai fost la un ginecolog sa il intrebi daca poate sa iti mai faca ceva sau nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am auzit ca se poate face ceva si in astfel de situatii dar sunt putin doctori care fac asta si costa si mult.

eu zic sa te mai gandesti.......daca asta vrei sa faci

cel mai bine ar fii sa vb cu el si sa rezolvati problema . el ce parere are de faptul ca u vrei sa faci avort?

eu zic sa nu faci. cunosc o femeie care ar da orice sa poata avea un copil ....dar nu poate.

eu zic sa te mai gandesti .......

oricum ......succes indiferent de cre ar fi deciziia ta... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

14-15 saptamani e destul de avansat. el nu stia ca esti insarcinata cand v-ati despartit? dar acum stie? cred ca cel mai corect ar fi sa ii spui si lui inainte, chiar daca decizia iti apartine numai tie.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai fost la un ginecolog sa il intrebi daca poate sa iti mai faca ceva sau nu?
am fost si a zis ca numai intr-un spital se mai baga.dar cu bani multi.
eu am auzit ca se poate face ceva si in astfel de situatii dar sunt putin doctori care fac asta si costa si mult.eu zic sa te mai gandesti.......daca asta vrei sa facicel mai bine ar fii sa vb cu el si sa rezolvati problema . el ce parere are de faptul ca u vrei sa faci avort?eu zic sa nu faci. cunosc o femeie care ar da orice sa poata avea un copil ....dar nu poate.eu zic sa te mai gandesti .......oricum ......succes indiferent de cre ar fi deciziia ta... :lol:
si mie imi este greu dar nu sint sigura ca ma pot baza pe el.astazi este miine nu stiu.stii cumva pe la ce cabinete si cam cit costa.multumesc
14-15 saptamani e destul de avansat. el nu stia ca esti insarcinata cand v-ati despartit? dar acum stie? cred ca cel mai corect ar fi sa ii spui si lui inainte, chiar daca decizia iti apartine numai tie.
eu am fost pina acum cu el si a stiut de la inceput .dar nu stiu daca ma pot baza pe el.el mai are un copil si imi este teama ca a vrut acest copil al meu sa ma lege de el sa-i fie bine copilului lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am fost pina acum cu el si a stiut de la inceput .dar nu stiu daca ma pot baza pe el.el mai are un copil si imi este teama ca a vrut acest copil al meu sa ma lege de el sa-i fie bine copilului lui.

Pai numai u poti sti ce a vrut si ce nu. Important e sa mergi si sa iti faci ceva, oricat ar costa. Eu unu vad ca nu prea vrei copilul asta, si daca e un copil nedorit...o sa fie greu atat pt el(copilul) cat si pt tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu in ce masura te poate ajuta cineva de aici cu un sfat . Ideea este ca in situatia in care esti nu mai este cazul sa te gandesti la avort . Daca la 1-4 saptamani , avortul cu greu il poti baga la crima ( cu toate ca pana la urma asta este ) , la 14 - 15 saptamani , iti ucizi cu sange rece copilul si cred ca nici-un medic cu cap nu s-a baga la o asemenea marsavie . Pana la urma acest copil se va naste sau nu in functie de cum ii este lui dat .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca a stiut si chiar in conditiile astea a plecat (banuiesc ca el a facut pasul cu despartirea, nu tu) atunci fii sigura ca nu te poti baza pe el. Faci cum crezi ca este mai bine pentru tine. :lol: Daca imi permiti un comentariu, nu e un sfat. Ma gandesc ca tu ti-ai dorit o familie, si uite ca ai un copil, pe care ai putea sa il consideri familie. Nu e neaparat nevoie de un tata pentru ca o familie sa fie fericita.Edit: nu lua in seama prostiile cu crima si marsaviile, astea sunt abureli religioase, ca nu o sa-ti creasca tie copilul vreunul care iti spune sa nu faci avort ca e o crima. Totusi e bine sa te gandesti ca la varsta asta de sarcina e o procedura mai dificila si periculoasa.

Nu inteleg totusi daca el a vrut acest copil, sa te lege de el, de ce nu mai sunteti impreuna, si de ce banuiesti ca a facut-o pentru celalalt copil al lui.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai daca a stiut si chiar in conditiile astea a plecat (banuiesc ca el a facut pasul cu despartirea, nu tu) atunci fii sigura ca nu te poti baza pe el. Faci cum crezi ca este mai bine pentru tine. :lol: Daca imi permiti un comentariu, nu e un sfat. Ma gandesc ca tu ti-ai dorit o familie, si uite ca ai un copil, pe care ai putea sa il consideri familie. Nu e neaparat nevoie de un tata pentru ca o familie sa fie fericita.Edit: nu lua in seama prostiile cu crima si marsaviile, astea sunt abureli religioase, ca nu o sa-ti creasca tie copilul vreunul care iti spune sa nu faci avort ca e o crima. Totusi e bine sa te gandesti ca la varsta asta de sarcina e o procedura mai dificila si periculoasa.

Nu inteleg totusi daca el a vrut acest copil, sa te lege de el, de ce nu mai sunteti impreuna, si de ce banuiesti ca a facut-o pentru celalalt copil al lui.

 

Nu am vrut sa sune asa , dar asta este un adevar .Iar crima nu o savarsesti numai asupra copilului ci si a mamei . Poate ramane cu probleme si asta nu mai este o prostie religioasa , oricat te-ai stradui sa-i dai aceasta tenta .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am atras atentia ca poate ramane cu probleme, si in primul rand la sanatatea ei trebuie sa se gandeasca. IN schimb sa ii spui cuiva: "nu fa avort ca e o crima", mi se pare o iresponsabilitate crasa. Pentru ca toti se pricep sa fie moralisti, dar nu cred ca cineva care ar sfatui=o s pastreze copilul o va ajuta sa-l creasca, fiindca nu are nici un sprijin, e singura. Oricum, decizia ei e luata.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×