Sari la conținut
Forum Roportal
zvastic28

125 cmc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut , sunt un pasionat de motoare deocamdata destul de mic pentru a da de permis dar as avea sa va pun si eu o intrebare , si daca as obtine un raspuns as fi destul de multumit , cine imi poate spune cam cat ar prinde o aprilia rs 125cmc?

 

Multumesc mult , va salut cu respect.

Bafta.

Editat de zvastic28

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aprilia RS 125,are 33 cai putere,iar viteza maxima este de 95 mph(155km\h)Are o greutate de 142kg, inaltimea sheii este de 805 mm.

Informatia este luata din T.W.O. Magazine,june 2004.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, e o motocicleta usoara, n-ar trebui sa te gandesti la 150 km/h cu asa ceva, lipsit de experienta fiind. Banuiesc ca nu ai un scop declarat in viata de a sfarsi ca banner publicitar pe o Solenza. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut , sunt un pasionat de motoare deocamdata destul de mic pentru a da de permis dar as avea sa va pun si eu o intrebare , si daca as obtine un raspuns as fi destul de multumit , cine imi poate spune cam cat ar prinde o aprilia rs 125cmc?

 

Multumesc mult , va salut cu respect.

Bafta.

Ajunge la 100-120

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce nu imi place la ea este ca are rotile cam subtirele pentru un motor , daca ar fi rotile mai groase un pic cred ca ar fi o adevarata motocicleta.

Editat de zvastic28

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

putin offtopic

 

Avem si noi un pilot la Motomondialul de Viteza clasa 125cc, Robert Muresan. S-a clasat pe 26 in Marelui Premiu de motociclism al Spaniei de la Jerez

Editat de zonconel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×