Sari la conținut
Forum Roportal
MissHyde

Homosexualitatea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce credeti voi despre homosexualitate? E sau nu e o boala psihica?
Are si fond psihic ,da. Mai e un topic,mi se pare.

 

Esti homo? :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Are si fond psihic ,da. Mai e un topic,mi se pare.

 

Esti homo? :focus:

 

Nu. Trebuie sa fii homo ca sa deschizi asa un topic?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parintii tau sunt homosexuali? :focus:

Nu-s homosexuali parintii mei...

Imi aduc aminte cat de cat ce s-a discutat la cursul de Sexologie din facultate.

Oricum... nu e o boala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e o chestie de optiune personala. Omul isi cauta fericirea unde si cum crede de cuviinta. Dezbaterile pe tema asta mi se pare ca de fiecare data scot la suprafata frustrarile unei societati blocate in propriile limite. Aceleasi discutii de fiecare data despre homosexualitate, despre prostitutie, despre cat e de moral sau nu. Cine stabileste ce e sau nu moral si pe ce criterii? Daca e sa condamnam homosexualitatea, atunci sa ardem prima data cartile anticilor, caci .... se distrau bine intre ei :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-s homosexuali parintii mei...

Imi aduc aminte cat de cat ce s-a discutat la cursul de Sexologie din facultate.

Oricum... nu e o boala.

Daca ar fi fost homosexuali, n-am fi avut onoarea sa-ti ascultam parerea... Si de aceea, daca nu "boala" este o tendinta care nu se poate generaliza. Ca am disparea ca dinozaurii pentru ca dinozaurita spune mereu "ntz" la propunerile dinozaurului...

Poate fi totusi o boala, daca asa este resimtita de subiect. Atunci cand se impaca cu ea.

 

Cred ca e o chestie de optiune personala. Omul isi cauta fericirea unde si cum crede de cuviinta. Dezbaterile pe tema asta mi se pare ca de fiecare data scot la suprafata frustrarile unei societati blocate in propriile limite. Aceleasi discutii de fiecare data despre homosexualitate, despre prostitutie, despre cat e de moral sau nu. Cine stabileste ce e sau nu moral si pe ce criterii? Daca e sa condamnam homosexualitatea, atunci sa ardem prima data cartile anticilor, caci .... se distrau bine intre ei :think:

Optiunea personala este mai mult un refuz decat o preferinta. Este spaima fata ce celalalt sex, chiar daca nu recunoscuta. Altfel nu s-ar explica de ce barbatii trebuie sa se travesteasca(pana si un ziarist a observat paradoxul!). Pana la urma, o femeie adevarata simuleaza cel mai bine o "femeie", nu?

Apoi, dezbaterea este pe tema miscarii homosexualilor pentru acceptare... Nu stiu daca miscarea asta este finantata de forte care vor sa intoarca lumea cu fundu'n sus. Mai debraba dovedeste incapatitatea lor de a-si accepta conditia. Ei vor aplauze, nu acceptare. Pentru heterosexuali recompensa vine din orientarea insasi. La homosexuali se pare ca nu.

Propaganda deranjeaza din doua motive, cel putin:

1. exista o homosexualitate normala, pe care o refulam si nu ne convine ca cineva sa ne "aduca aminte" de ea

2. sarcina dificila de a explica copiilor exceptia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut odata pe Discovery ca dupa 10 ani de cercetari s-a descoperit ca hipotalamusul homosexualilor seamana cu cel al femeilor. Poate din cauza asta acestia sunt atat de romantici.

Acum, chiar daca homosexualii fac sex aberant, cine stie, in unele cupluri dintre ei poate exista si iubire autentica, neconditionata. Au aparut homosexuali de ocazie care ii exploateaza material pe homosexualii autenici asa cum femeile materialiste exploateaza barbatii heterosexuali. Unde e cerere, apare si oferta cu pret pe masura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×