Sari la conținut
Forum Roportal
ADYY__DJ

Hard-ul SATA

Postări Recomandate

Salut! Problema mea simpla: de ce nu imi apare in bios Hard-ul SATA II?? am schimbat pana acum mai multe harduri si de firme diferite si tot nu imi apare. Pentru instalare Windows folosesc disketa sistem pt sata. Mentionez ca am o placa de baza A7V600-X. E ceva normal sa nu imi apara?

Cu multumiri anticipate :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut! Problema mea simpla: de ce nu imi apare in bios Hard-ul SATA II?? am schimbat pana acum mai multe harduri si de firme diferite si tot nu imi apare. Pentru instalare Windows folosesc disketa sistem pt sata. Mentionez ca am o placa de baza A7V600-X. E ceva normal sa nu imi apara?

Cu multumiri anticipate :lol2:

 

Posibil sa nu il vada din pricina controler-ului de disc care este pe placa ta de baza !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uneori il vede tot ca IDE, alteori nu`l vede... alteori trebuie instalat de pe discheta.... sau poate ca ii trebuie un update de bios la placa de baza... greu de spus... vezi poate ai vreun controler de SCSI pe acolo si l`ai conectat prin ala... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
uneori il vede tot ca IDE, alteori nu`l vede... alteori trebuie instalat de pe discheta.... sau poate ca ii trebuie un update de bios la placa de baza... greu de spus... vezi poate ai vreun controler de SCSI pe acolo si l`ai conectat prin ala... :-

ACEASI PROBLEMA O AM SI IEU....AM UN HDD WDC 160G SATA2 SI AM INCERCAT TOATE VARIANTELE PENTRU A RECUNOASTE PC-UL HDD-UL CA SATA2 INCLUSIV UPDATE BIOS SI DEGEABA.......AM O PLACA DE BAZA ASUS M2V.......CE E DE FACUT? POATE STIE CINEVA????????????????...... :hi:

Editat de petreaflx

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut! Problema mea simpla: de ce nu imi apare in bios Hard-ul SATA II?? am schimbat pana acum mai multe harduri si de firme diferite si tot nu imi apare. Pentru instalare Windows folosesc disketa sistem pt sata. Mentionez ca am o placa de baza A7V600-X. E ceva normal sa nu imi apara?

Cu multumiri anticipate :flowers:

Citeste aici: http://www.roportal.ro/discutii/ftopic31260.html

 

ACEASI PROBLEMA O AM SI IEU....AM UN HDD WDC 160G SATA2 SI AM INCERCAT TOATE VARIANTELE PENTRU A RECUNOASTE PC-UL HDD-UL CA SATA2 INCLUSIV UPDATE BIOS SI DEGEABA.......AM O PLACA DE BAZA ASUS M2V.......CE E DE FACUT? POATE STIE CINEVA????????????????...... :crazy:

Vezi poate te inspiri din "tutorialul" de mai sus.

 

 

Bafta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×