Sari la conținut
Forum Roportal
dahlia

Un sfat...ceva!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna, tocmai m-am inregistrat pe forum insa va citesc de cateva luni bune. Acum...sa va explic despre ce e vorba!

Acum 2 ani am cunoscut un barbat minunat, exceptional, uimitor, iubitor si tandru...bla, bla, bla....care m-a cerut de sotie. Totul era roz-bonbon...fluturasi in stomac, sex uimitor, intelegere, adica...ce sa mai zic....relatia perfecta. Pana cam acum cateva luni, cand toate au inceput sa se cam naruie. Adica, nu prea mai avea chef de mine, il cam plictiseam, nu mai vroia sa iesim, isi facuse niste prieteni in fata blocului cu care petrecea ore in sir, incepusem sa ne certam din te miri ce....etc. La un moment dat, acum vreo 2 luni, mi-a spus ca vrea sa ma paraseasca, ca e mai bine pt mine, ca nu e pt el viata de familie.....cred ca va sunt cunoscute textele, nu? A plecat, s-a mutat cu chirie (locuiam impreuna) si de atunci a inceput nebunia. Adica ba imi da mesaje ca ma iubeste de nu mai poate, ba imi da mesaje ca e mai bine sa ne despartim....imi spune ca moare sa ma vada si daca ne intalnim e rece si nu ii arde de nimic.....ajung acasa si iar imi da mesaj ca ma iubeste. Ce sa mai zic...intr-un cuvant m-a capiat. Adica cine sa il mai inteleaga? Ideea este ca pana la urma eu chiar il iubesc tare mult insa e clar ca nu mai putem fi impreuna....sau sa rectific....il iubesc mult pe barbatul care era inainte, nu pe nebunul care a devenit acum. Acum, ce vreau eu de la voi este un mic ajutor. Cum fac sa ma lase odata in pace, pt ca, desi incerc sa ma tin tare, toate mesajele si nebunia asta creata imi face rau si...vreau nu vreau....uneori mai cedez emotional si fizic. Vreau sa ma lase in pace sa imi pot linge ranile, sa uit toate minciunile si tradarea si sa pot merge mai departe. Vreau sa ma vindec de iubirea asta nesanatoasa care a pus stapanire pe mine. Offf, hai ca am scris cam mult...acum astept sa vad ce parere aveti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigur ca i ai cerut sa nu ti mai trimita mesaje asa ca ...pentru inceput schimba ti numarul de telefon.

Editat de SeqenenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta chiar ca nu se poate! Am acest numar de foarte multa vreme si oricum, nu raspund pe mobil...suna pe fix, sau ma trezesc cu el la usa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lui cred ca ii trebuie o :lol: . Incearca sa ai pe cineva in jurul tau mereu (prieteni, familie), nu ii mai raspunde la usa, daca insista (sau mai rau devine violent) suna la politie, sau chiar mai bine fa o plangere la politie ptr harassment (ptr ca asta face).

Relatia voastra nu are viitor, daca face acum asa, dupa casatorie ce o sa iasa, cum o sa iti fie tie? :D

Nu mai raspunde la telefon, sau atunci cand suna raspundei foarte urat. :)

 

Dureaza mai mult la unii dar pana la urma renunta (K_love i-a aminte :lol2: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna, tocmai m-am inregistrat pe forum insa va citesc de cateva luni bune. Acum...sa va explic despre ce e vorba!

Acum 2 ani am cunoscut un barbat minunat, exceptional, uimitor, iubitor si tandru...bla, bla, bla....care m-a cerut de sotie. Totul era roz-bonbon...fluturasi in stomac, sex uimitor, intelegere, adica...ce sa mai zic....relatia perfecta. Pana cam acum cateva luni, cand toate au inceput sa se cam naruie. Adica, nu prea mai avea chef de mine, il cam plictiseam, nu mai vroia sa iesim, isi facuse niste prieteni in fata blocului cu care petrecea ore in sir, incepusem sa ne certam din te miri ce....etc. La un moment dat, acum vreo 2 luni, mi-a spus ca vrea sa ma paraseasca, ca e mai bine pt mine, ca nu e pt el viata de familie.....cred ca va sunt cunoscute textele, nu? A plecat, s-a mutat cu chirie (locuiam impreuna) si de atunci a inceput nebunia. Adica ba imi da mesaje ca ma iubeste de nu mai poate, ba imi da mesaje ca e mai bine sa ne despartim....imi spune ca moare sa ma vada si daca ne intalnim e rece si nu ii arde de nimic.....ajung acasa si iar imi da mesaj ca ma iubeste. Ce sa mai zic...intr-un cuvant m-a capiat. Adica cine sa il mai inteleaga? Ideea este ca pana la urma eu chiar il iubesc tare mult insa e clar ca nu mai putem fi impreuna....sau sa rectific....il iubesc mult pe barbatul care era inainte, nu pe nebunul care a devenit acum. Acum, ce vreau eu de la voi este un mic ajutor. Cum fac sa ma lase odata in pace, pt ca, desi incerc sa ma tin tare, toate mesajele si nebunia asta creata imi face rau si...vreau nu vreau....uneori mai cedez emotional si fizic. Vreau sa ma lase in pace sa imi pot linge ranile, sa uit toate minciunile si tradarea si sa pot merge mai departe. Vreau sa ma vindec de iubirea asta nesanatoasa care a pus stapanire pe mine. Offf, hai ca am scris cam mult...acum astept sa vad ce parere aveti.

 

pai zii franj si scurt cand iti mai zice ca te iubeste : "daca ma iubesti atunci stai langa mine daca nu inseamna ca vrei doar sa te joci. ce alegi?" ... si atat, nici o alta polemica ... sa-l vezi cum se hotaraste :lol2:

 

pun pariu, dar trebe sa fii tu hotarata sa nu-i mai faci jocul de-a soarecele si pisica indiferent cat se miorlaie el...el e nehotarat, tu fii hotarata pt el, transanta dar blanda...ca un munte :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mmmdaa, si eu cred ca trebe sa pui piciorul in prag , adica nu te mia intanli cu el chiar daca-ti cere, spune-i ca nu e cazul sa se mai joace , ori cu tine ori fara tine insa daca alege cu tine e mai greu pentru ca n-ai de une' sa stii ca nu va pleca din nou cand il apuca strechea. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spune-i hotarat: "pleaca din calea mea, nu te mai iubesc, pleaca nu vreau sa te mai vad...Iar ai venit? Degeaba ai venit...nu te iubesc"

 

Nu-ti fie mila de el, nu da inapoi...sau fie-ti mila de el, dar nu da inapoi :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Roaga-l frumos sa accepte sa va intalniti undeva in public, undeva unde sa aveti totusi si ceva intimitate, de ex. intr-un parc.

 

La intalnirea asta incearca sa fii cat de sincera poti si explica-i tot prin ce treci. Stiu ca e nevoie de mult curaj pentru a face asta dar daca ai sa constientizezi cum trebuie situatia in care esti ai sa gasesti si curajul.

 

Explica-i pe cat de simplu poti ca este un barbat extraodinar de care te-ai indragostit in urma cu 2 ani, barbat pe care inca il mai iubesti. Explica-i ca el, cel din fata ta, nu mai este barbatul acela, ca s-a schimbat si ca intelegi ca lucrurile nu mai sunt la fel. Explica-i ca schimbarile astea te-au scos din minti si ca nu crezi ca mai poti suporta jocul asta de yo-yo.... sus-jos-sus-jos. Roaga-l sa-si ia o luna de zile in care sa se gandeasca bine daca tu mai insemni vreo ceva pentru el. Sa nu te contacteze o luna de zile. Sa se gandeasca bine la toata situatia si cand ajunge la o concluzie clara sa te sune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cheama-l la o intalnire, si spune-i ca tu ai luat hotararea sa nu mai fiti impreuna, si ca intre voi nu mai e nimic. II spui ca e ultima data cand va vedeti si va vorbiti. Foarte calm, fara ton ridicat, fara lacrimi, fara sa pari speriata, alarmata, agitata, sa nu ii transmiti altceva decat vorbele tale. Si sa nu ii lasi loc de interpretare, sau de intors.

Nu cred ca are rost sa ii spui cum zice cavaleru', ca inca il mai iubesti, ca in felul asta nu scapi in veci de el. Nu ii dai explicatii, cred ca stie foarte bine ce comportament a avut, si daca ii dai explicatii si ii spui ce te-a suparat la el, atunci el va incepe fie sa isi ceara scuze pentru ce a facut, sa faca promisiuni, fie sa vorbeasca despre ce l-a indemnat sa faca ce a facut, si prelungesti toata treaba aiurea. Fara explicatii, fara motive. Scurt.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Off, nu e chiar asa simpla situatia. Teoretic, azi imi spune ca ma iubeste....maine, imi da mesaj ca ii e mai bine fara mine. Violent?? Doamne fereste...nu a fost si nu va fi niciodata...nu e genul si stie ca nu sunt genul care sa accepte asa ceva. Insa, uite sa va dau un exemplu: ieri imi da mesaj ca e mai bine ca ne-am despartit, ca eu sunt de vina pt tot, etc.....seara, pe la 2.30 noaptea, imi da iar mesaj, cum ca in cateva zile s-ar fi facut 2 ani de cand suntem impreuna, ca inca ma viseaza etc. Ori nu ma suna cu zilele...ori ma suna intr-una si pe fix si pe mobil. Eu sunt cam zapacita in momentul asta...adica nu stiu cum sa reactionez, cum sa fac sa treaca toate astea. As vrea doar sa inchid ochii si sa ma trezesc la viata frumoasa pe care am avut-o, si sa nu fi existat niciodata toate complicatiile astea. Si problema este ca doare al dracu' de tare tot ce se intampla acum. Multumesc pt mesaje si pt ca sunteti alaturi de mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×