Sari la conținut
Forum Roportal
Naicu Cristina

Rugaciune puternica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

fenomenul e ca nu te inchini la sfinti ci ii rogi sa-ti fie parteneri in rugaciunea si inchinaciunea la Dumnezeu Domnul

ca sa dau un exemplu proaspat, oamenii care s-au dus sa atinga statuia fecioarei de la fatima...tot asa gandeau? punem pariu ? :hi:

 

 

considerati ca sunteti asa de grozavi incat nu aveti nevoie de ajutor? intreb si eu ... :pokey:

se pare ca Dumnezeu a considerat ca suntem... :)

 

plus ca e o chestie de matematica la mijloc: omul are timpul t pentru rugaciune. t este finit. de ce sa iroseasaca fie macar si o singura secunda cu sfintii, cand i se poate adresa lui Dumnezeu direct ? orice interval folosit pentru rugaciune la altcineva putea sa-i fie acordat Sefului, nu?

 

oricum, eu tot vreau sa stiu cine-i tanti marta.

 

 

niccc - superb articolul ! :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
babe choare babe chioare dar ... rugaciunea la sfinti sa se roage pentru o doleanta a ta functioneaza :pokey:

 

Iar cand nu functioneaza, zici ca "asa a vrut dumnezo". :hi:

 

Ce binecuvintare sa vina?

 

Pai, n-auzi ca sfanta marta iti da serviciu ? De mirare, intr-adevar, stiut fiind ca pana la dumnezeu te mananca sfintii... :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar cand nu functioneaza, zici ca "asa a vrut dumnezo". :hi:

:pokey: ... telepatia asta, bat-o vina... mi-ai luat cuvintele de pe varfurile degetelor.

 

 

Pai, n-auzi ca sfanta marta iti da serviciu ? De mirare, intr-adevar, stiut fiind ca pana la dumnezeu te mananca sfintii... :lol:

pai da, iti da servici da' nu-ti spune daca ai sau nu carte de munca, asigurare medicala, program normal, salariul discutat initial, telefon, laptop si masina.

stii cum e vorba aia: ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa se indeplineasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stiut fiind ca pana la dumnezeu te mananca sfintii... :lol:

"Sfintii" astia stiu eu ce-mi mananca ei mie....... :hi: :pokey:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si cine e sfanta marta asta la care ne rugam ?

Eu cred ca e o greseala de dactilografie ....voia sa zica Moartea in loc de Marta !

Acu ...daca o fi moartea sfanta sau diabolica e ceva relativ ...depinde pe cine ia!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca e o greseala de dactilografie ....voia sa zica Moartea in loc de Marta !

Acu ...daca o fi moartea sfanta sau diabolica e ceva relativ ...depinde pe cine ia!

:hi: da' oricum e dubios, pentru ca moartea te ia de la servici, nu ti-l da.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca sa dau un exemplu proaspat, oamenii care s-au dus sa atinga statuia fecioarei de la fatima...tot asa gandeau? punem pariu ? :cry:

se pare ca Dumnezeu a considerat ca suntem... :cry:

 

plus ca e o chestie de matematica la mijloc: omul are timpul t pentru rugaciune. t este finit. de ce sa iroseasaca fie macar si o singura secunda cu sfintii, cand i se poate adresa lui Dumnezeu direct ? orice interval folosit pentru rugaciune la altcineva putea sa-i fie acordat Sefului, nu?

 

nu stiu cum gandeau oamenii, stiu doar cum procedez eu ... eu apelez la sfinti sa ma ajute prin rugaciunea lor le Dumnezeu si oricum au si ei destula putere, to de la Dumnezeu, cat sa ne ajute in problemele noastre mici pentru ei si mari pentru noi

 

pana sa ajungi la sef treci pe la secretara...si ea te poate pune bine cu seful de nu-ti inchipui :lol:

 

Iar cand nu functioneaza, zici ca "asa a vrut dumnezo". :lol:

Pai, n-auzi ca sfanta marta iti da serviciu ? De mirare, intr-adevar, stiut fiind ca pana la dumnezeu te mananca sfintii... :flowers:

 

cand nu functioneaza inseamna ca nu m-am rugat bine...Dumnezeu vrea intotdeauna, problema e sa vrem noi sa-i cerem cu adevarat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu cum gandeau oamenii, stiu doar cum procedez eu ... eu apelez la sfinti sa ma ajute prin rugaciunea lor le Dumnezeu si oricum au si ei destula putere, to de la Dumnezeu, cat sa ne ajute in problemele noastre mici pentru ei si mari pentru noi

 

pana sa ajungi la sef treci pe la secretara...si ea te poate pune bine cu seful de nu-ti inchipui :roll:

ei, uite ca Seful asta vrea sa-i faci cerere direct, altfel s-ar putea sa te "reclame" pentru incercare de influentare a organelor. :evil:

 

cand Patronul firmei te asteapta cu usa de la birou larg deschisa, zambind in prag si spunandu-ti "Intra si spune ce probleme ai" ... tu mai stai la taclale cu secretara ? ilogic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand Patronul firmei te asteapta cu usa de la birou larg deschisa, zambind in prag si spunandu-ti "Intra si spune ce probleme ai" ... tu mai stai la taclale cu secretara ? ilogic.

Nu prea e asa

31Ştim că Dumnezeu n'ascultă pe păcătoşi; ci, dacă este cineva temător de Dumnezeu şi face voia Lui, pe acela

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea e asa

31Ştim că Dumnezeu n'ascultă pe păcătoşi; ci, dacă este cineva temător de Dumnezeu şi face voia Lui, pe acela

Editat de dark_light

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×