Sari la conținut
Forum Roportal
subarah

TRANSCENDEREA ILUZIEI

Postări Recomandate

.......... :) Am inceput acest topic sesizand necesitatea acuta de schimbare a omenirii sau mai bine spus a mentalitatii pe care fiecare dintre noi o avem. De asemenea schimbarea vibrationala prin care trecem cu totii ne forteaza sa privim dincolo de valul iluzoriu al realitatii, si sunt multi cei care au nevoie de indrumare pe drumul anevoios al cunoasterii realitatii. Nu pot spune ca eu cunosc toata realitatea pentru ca ea este de o vastitate care intrece cu mult puterea noastra de imaginatie, insa am cunoscut o mica parte, iar acea mica parte m-a facut sa imi dau seama ca ceea ce traim este o iluzie si o banalitate totala, si ca fiecre dintre noi ar trebui sa urmeze un tel care sa corespunda unui anumit standard de intelepciune. Ceea ce oamenii nu inteleg este ca noi suntem fiinte multidimensionale cu capacitati cu mult superioare fata de cele pe care consideram ca le avem, insa care zac latente din cauza ignorantei. Si dupa cum zice un pasaj din Yoga Sutra, "Ignoranta nu inseamna necunoastere, ci inseamna confuzie".

....Da, suntem cufundati in aceasta lume de vis pe care ne-am creat-o si acum refuzam sa iesim din ea crezand ca este realitatea, insa timpurile prin care trecem nu ne vor mai permite mult timp sa traim aceaste stare de letargie si vom fi treziti de cruda realitate...Cine crede ca vrea sa cunoasca mai mult sa se exprime....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.......... :) Am inceput acest topic sesizand necesitatea acuta de schimbare a omenirii sau mai bine spus a mentalitatii pe care fiecare dintre noi o avem. De asemenea schimbarea vibrationala prin care trecem cu totii ne forteaza sa privim dincolo de valul iluzoriu al realitatii, si sunt multi cei care au nevoie de indrumare pe drumul anevoios al cunoasterii realitatii. Nu pot spune ca eu cunosc toata realitatea pentru ca ea este de o vastitate care intrece cu mult puterea noastra de imaginatie, insa am cunoscut o mica parte, iar acea mica parte m-a facut sa imi dau seama ca ceea ce traim este o iluzie si o banalitate totala, si ca fiecre dintre noi ar trebui sa urmeze un tel care sa corespunda unui anumit standard de intelepciune. Ceea ce oamenii nu inteleg este ca noi suntem fiinte multidimensionale cu capacitati cu mult superioare fata de cele pe care consideram ca le avem, insa care zac latente din cauza ignorantei. Si dupa cum zice un pasaj din Yoga Sutra, "Ignoranta nu inseamna necunoastere, ci inseamna confuzie".

....Da, suntem cufundati in aceasta lume de vis pe care ne-am creat-o si acum refuzam sa iesim din ea crezand ca este realitatea, insa timpurile prin care trecem nu ne vor mai permite mult timp sa traim aceaste stare de letargie si vom fi treziti de cruda realitate...Cine crede ca vrea sa cunoasca mai mult sa se exprime....

 

si ce ar trebui sa facem?

yoga?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am cam lasat demult de yoga. se pare ca atat cat am practicat-o intr-adevar m-a iluminat: sa renunt la ea, sa fiu mai practica!

 

dar, ma rog, nu despre yoga era vba aici, presupun...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ok eu vreau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:P: poate ca da...

 

 

Ok!.....pai in primul rand....da ...yoga ar ajuta foarte mult......dar priviti yoga la nivel stiintific si nu doar ca o practica pe care membrii M.I.S.A. o fac de dragul de a se integra in absolut :cry: .....:lol2:

 

Trebuie sa recunoastem ca fiecare dintre noi functioneaza pe un Principiu :

 

- MINTE - forme-ganduri -

VOINTA - - Subconstient

- INIMA - intensitatea -

 

 

Ideea este ca , dupa cum stim , "Cunoaste-te pe tine insuti si vei cunoaste Tainele Universului/Creatiei" sau "Cunoaste-te pe tine insuti si-l vei cunoaste pe Dumneze!" este singura cale prin care putem exprima ceea ce suntem......si anume gazde ce iau din masa nediferentiata ( Vointa Pasiva ) de Divinitate o particula coborandui (Vointa Activa) vibratia si atribuindui cu timpul aspecte sau geometrii sacre.

 

Ceea ce se urmareste prin orice disciplina spirituala , este exact aceasta intelegere a dinamicii interioare si exterioare , dinamica ce se traduce prin fluxuri interconectate de tipare de manifestare. Aceasta dinamica est guvernata/creata de Legi precise / Legile Universale care se reduc toate la Una si anume :

 

 

Actiune <-> Reactiune

Impuls <-> Inertie

Activ <-> Pasiv

Cauza <-> Efect

Nedefinit <-> Definit

Forma <-> Fara-Forma

- <-> +

Electric <-> Magnetic

 

etc.

 

De la primul plan de manifestare a miscarii......se creaza pe diferite rezonante planuri secundare de manifestare ( principiul akashic ce se aplica intregii Creatii ) in care Principiul Prim este exact acelasi....iar singura diferenta este rezonanta.

 

Mai departe......trebuie sa simtim in miscare.....aceasta teorie statica.....pentru a surprinde diferitele intensitati/rezonante ale miscarii......iar mai apoi de a le controla.

 

 

Dar desigur ca astfel de teorii sunt greu de aplicat pentru cel ce nu are Vointa Puternica (sau cum afirma Don Juan Matus - Putere Personala ).......sau necesita mult timp pana cand se sedimenteaza/cristalizaeaza in retelele neuronale-etherice.

De ce? Din cauza actualei "sanatati" mental-emotional-fizica a omului de rand! Ca sa ne intelegem mai bine.....starea actuala a omului de rand este un blocaj energetic a carui unic sens este degradarea sstructurilor pe care le foloseste pentru a se manifesta. Aceasta degradare survine in urma de-vitalizarii continue pe care Sistemul ( Noua Ordine Mondiala ) o impune prin toate creatiile sale sintetice si de sintetizare a Naturii. Un exemplu este urbanizare si taierea cordoanelor de alimentare pranic pe care omul ar trebui sa le aiba in mod normal cu Natura si nu in ultimul rand crearea starii de dependeta de consum sintetic prin instrainarea produselor alimentare naturale ( modificari genetice si clonari + substante menite sa afecteze organele de baza ale corpului uman , glandele endocrine si hipocampusul ). Ceea ce se intampla este exact crearea unei societati strict masiniste , populata de roboti-sclavi ai consumului. De ce roboti? adik....cum de imi permit sa atribui conceptul robot-sclav creatiei lui Dumnezeu?....Pai simplu.....daca masele sar comporta cu adevarat ca si creatii speciale menite sa devina cine stie ce Gardieni Galactici si chiar Universali nu ar mai accepta cu atat de mare usurinta subliminalele si tiparele mental-emotionale ce sunt suficiente pentru crearea de AUTOMATISME prin care individul reactioneaza la stimulii ( satisfactia sintetica a automatismelor ) mediului inconjurator.

 

Daca am sta putin si am analiza din punct de vedere stiintific ceea ce se intampla cu mediul nostru inconjurator , ne-am da seama ca altcineva decat Divinitatea si Naturalul , face ceva cu adevarat malefic a carui singur tel este blocarea totala a Liberului Arbitru si incapacitatea acestuia de a Fi ceea ce Este! Cum? Pai , in primul rand cand ma refer la mediul inconjurator nu ma refer doar la nivelul fizic ci si la cel etheric/akashic ce reprezinta suportul celui dintai.

 

Fiecare dintre noi este , in mod normal , direct si total conectat cu Divinitatea , dar din cauza ruperii legaturilor de Lumina se creaza blocaje sau "gauri" in totalitatea conectarii Divine si , daca aceasta rupere continua , farama de Divinitate de care vorbeam mai pe la inceput , isi pierde capacitatea de a fi Constient si se transforma intr-o masa de energie aproape nediferentiata ( Iadul ) in care singura traire este supunerea directivelor fluxului "intunecat" de energie incoerent din punt de vedere al Divinitatii.

 

Si exact acesta este sensul Sistemului in care traim.......ruperea toturor legaturilor noastre cu divinitatea prin influentarea mediului in care traim.....si asta implica dupa cum spuneam sintetizare mediului prin distrugerea naturalui ( preaplinului de Prana/Vitalitate ) si infectarea lui cu substante otravitoare ce "imbolnavesc" tiparele organice naturale si le transforma cu timpul genetica in rau. Dar mai inainte vorbeam de faptul ca mediul este format din mai multe planuri dimensionale , a caror suma este Grila Planetara. Subconstientul unui Individ este conectat in totalitate la Grila planetara sau la Subconstientul Planetar.

Al doilea nivel de blocare a Divinitatii sunt toate segmentele spatio-temporale ce contin intensitati emotionale negative si care sunt introduse in Grila planetara pirn subconstientul maselor de oameni si prin radionica ( folosirea tehnologiei bazate pe unde / frecvente ce poate influenta si transforma la nivele fizic/etheric/emotional/mental) , radionica ce amplifica diferite frecvente negative.

 

Un proiect radionic foarte serios venit din parte Guvernului Secret ( N.O.M.) este proiectul H.A.A.R.P. + altele anexe, prin care se urmareste acoperirea intregii suprafete planetare de o gama specifica de frecvente in care se pot manifesta numai tiparele negative si in care accesul la Divinitate este mort.....Think about that!......Acest lucru se face foarte usor cand detii tehnologie si cunosti modul in care opereaza realitatea.

 

Desigur ..... multi dintre voi ati auzit de astfel de proiecte si dorinte malefice....si de asta nu voi continua....pentru ca dovezile sunt foarte clare prin tonele de informatii ce se gasesc pe net.

 

Deci , asadar si prin urmare.....ceea ce trebuie sa facem inainte de a ne amagi cu drama cotidiana .... este sa simtim cam pe unde ne aflam din punctul de vedere al infectarii/poluarii 3d/4d .... sa ne curatam pe noi si mediul nostru personal....sa incepem sa dam de veste si pe la altii.....si apoi sa subminam cu maximum de putere si precizie cauzele unei astfel de manipulari si abominatii globale...si anume grupurile masonice si reptilienii anecsi lor ce se gasesc la toate nivele sociale ( politic , economic , militar , educational , sanitar etc.) si care de obicei se grupeaza in loji ce folosesc anumite locuri si momente in care practica ritualuri de magie neagra si influentari continue prin radionica negativa pentru asi creste puterea personala si pentru a infecta toate straturile Grilei PLanetare!....

 

....ma cam dor degetele.....si mi se cam inchid ochii..... :cry:

 

dar cam pe aici am vrut sa directionez topicul....TRANSCENDEREA ILUZIEI!!!....

 

Cu Bine!


  1.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

supertare ce-ai scris ... o sa citez, daca-mi dai voie insa nu tot ...

 

unde e in context chemarea individului a vointei divine pentru a transcede aceasta iluzie? pentru ca singur nu face fata ... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×