Sari la conținut
Forum Roportal
talina2401

M-as intoarce si maine in Romania

Postări Recomandate

Ma numesc Alina si sunt de 3 ani in Spania impreuna cu familia.Am lucrat ultima perioada in Brasov intr-un cabinet de terapii complementare ca si bioenergoterapeut.

M-am nascut si am trait pana la 42 de ani in Braila.Cand la 40 de ani am descoperit biomagnetismul pe care-l posed m-am hotarat sa studiez tot ce pot in domeniu. Am aparut in ziare si la televiziuni, am facut cursuri de radiestezie, reflexologie, masaj. Asa am ajuns sa ma mut in Brasov si sa lucrez in acest cabinet, unde deoarece aveam si 14 pacienti intr-o zi, dupa 1 an si jumatate m-am imbolnavit si m-am retras. Peste un an am plecat in Spania dupa sotul meu si acum, aici, fac masaj, reflexoterapie, bioterapie .

Exist in catalogul bioterapeutilor pe tara intocmit de regretatul Ion Tugui si Diana Tugui cu adresa mea de la acea data din Braila.Am aparut cred in 2001 in Monitorul de Braila cu articolul "Magnetul uman", in Brasov in Mixexpres cu articolul" Durere luata cu mana" in 2003 cred, in Transilvania expres, in Libertatea si nu mai stiu unde.Este f. bine aici, dar m-as intoarce si maine in Romania daca as primi o oferta, un ajutor...Rezultatele mele au fost uimitoare si s-a scris atunci despre asta , dar si despre spectaculosul lipirii obiectelor de corpul meu. Ma uit acum la tv, la posturile romanesti, si vad cati excroci au aparut in domeniu.dar adevaratele valori, oamenii dotati cu adevarat, au bunul simt de a sta un pic mai in spate.Daca exista cineva interesat in a ma ajuta sa profesez din nou in tara pot povesti mai mult, pot trimite fotografii, se poate cauta in arhivele ziarelor de mai sus... si as putea face din nou bine in Romania....

Cu tot sufletul, Alina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce fel de ajutor ai nevoie? Ce ai vrea sa faci si nu poti de una singura sau impreuna cu cei apropiati (familie, rude, prieteni)?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ,cine te tine? :doh: Daca-ti merge bine acolo unde esti ce sa faci in tara mai ales cind spui ca sotul tau e acolo?

In Romania,e cam inghesuiala...sunt prea multi vindecatori si paranormali pe cap de locuitor.Vrei sa le iei painea de la gura autohtonilor? :o:

E cam cusuta cu ata alba povestea ta...

Cu ce sa te ajutam noi? Sa-ti gasim clienti?

Deschide si tu un topic de consultatii energetice si...vin singuri,ca mustele la...profiterol! :lol2:

Daca esti o vindecatoare reala,ca maine, ajungi si in calendar...

Succes!

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am citit mesajul Alinei, ma asteptam la alte raspunsuri decat cele pe care le-am citit. Unde e ste painea si sarea de care e renumit poporul roman? Fiul ratacitor a fost primit cu bratele deschise de tatal lui.

Alina, fa ce poti face si vino in tara, te asteptam cu drag. :lol2: Un moment de luciditate valoreaza mult in viata unui om si mai ales in viata altor oameni care pot fi ajutati mai bine prin persoana respectiva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×