Sari la conținut
Forum Roportal
blue_wings

Imbunatatirea performantelor conexiunii prin Zapp fixtel

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cunosc pe cineva care si-a bagat internet prin Zapp, folosind un terminal Z 1130, si de la instalare are probleme. Am vazut ca multa lume se plange ca merge execrabil, si fiecare cauta sa gaseasca diferiti vinovati...

 

Problema principala este viteza de transfer mica. Desi teoretic este de 153 kbps (19-20 KB/s), in realitate este cam de 5 ori mai mica. A doua problema este stabilitatea conexiunii.

 

Am deschis acest topic pt ca vreau sa stiu cum sa rezolv aceste doua probleme cat mai elegant.

Posibilele solutii:

 

1. Alte drivere sau softuri speciale care sa mareasca viteza de download. Configuratii speciale ale conexiunii sau modemului. CINE STIE ASA CEVA SA DEA LINKURI, TUTORIALE, INDRUMARI PAS CU PAS.

 

2. Realizarea artizanala a unei antene mai eficiente. Aici nu stiu cati ma pot ajuta, insa daca cineva a reusit sau a incercat macar asa ceva, spuneti-mi cat mai detaliat ce si cum trebuie facut. :bye:

 

Aveti si alte idei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, pana acuma a instalat cateva drivere care cika maresc viteza la net. Nu e nevoie de nici u driver, e vorba de cati kb iti trimite providerul si daca e net prin cablu sa te asiguri ca nu e un calbu vechi sau daca e HI-FI sa te uiti sa ai semnal maxim. singura chestie e ca multi se plang de zapp si e cea mai proasta telefonie din romania, e pe ultimul loc.

Iti recomand RDS sau altceva prin cablu :beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×