Sari la conținut
Forum Roportal
dein_geliebt_engel

Burse de studiu in strainatate...

Postări Recomandate

poate nu shtiu eu ce sa caut sau....nu stiu! :tease:) incerc de ceva timp sa fac rost de o bursa de studii in germania....nici nu sunt prea priceputa in domeniul acesta, ma refer in special la ce trebuie sa fac ptr a obtine o bursa de acest gen sau cu cine ar trebui sa iau legatura...intr-un final m-am gandit k pot gasi un rasp pe un forum shi sper k exista cineva pe aici care este mai informat decat mine shi care poate sa-mi dea o mana de ajutor.....:) :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

geliebter engel, depinde ce cauti/ce vrei. unde in germania pe stanga? la ce universitate? ce vrei sa studiezi? ce intelegi tu prin "o bursa"? ai deja bacul? musai germania?.... evident ca nu gasesti nimic daca nu ai un target clar inainte sa te apuci de cautat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

www.daad.ro

www.daad.de

www.oead.at (asta e in austria, da tot germana se vorbeste si e mult mai faina tara)

 

bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pt austria ar mai fi si www.grants.at dar depinde in primul rand de ce fel de studiu.

 

si mie imi place austria mai mult :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva vreun site cu burse in strainatate ptr liceu?Ptr Anglia, Franta sau Spania etc.

Am cautat pe google si nu am gasit.... :)

Editat de neuron

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc!

Daca mai stiti si altele va rog postati-le.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu doar de asta stiam, am niste fosti colegi care au plecat prin ei in state. la unii a fost totul superb, altora nu le-a cam placut familia...depinde de noroc :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stie cineva vreun site cu burse in strainatate ptr liceu?Ptr Anglia, Franta sau Spania etc.

Am cautat pe google si nu am gasit.... :P

 

Nu este site de burse in Spania, insa te va ajuta mult dupa ce ajungi acolo. Este o agentie specializata pe cursuri de invatare a limbii spaniole in diferite orase din Spania, depinde unde vei locui si invata. Fratele meu a apelat la ei acu un an si sunt profesionisti. Asta e site-ul http://www.nidolanguagetravel.com/courses/. Este structurat pe tipul de curs dorit, intensiv, super intensiv, individual.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×