Sari la conținut
Forum Roportal
whistler

problema arhiva rar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna ziua. zilele trecute am facut o arhiva rar. am urcat`o pe un ftp dar fara sa stiu codul ascii mi`a cam stricat header`ul arhivei. adica l`a stricat de tot, implicit arhiva e broken. am incercat sa repar cu winrar dar nimic. imi da din nou eroare la extragere. am incercat si cu diferite programe care erau demo`uri sau shareware dar tot nu am reusit. de asemenea un program care ar putea sa`mi repare arhiva costa $50, bani pe care totusi nu`i am momentan pentru a`i putea cheltui pe un asemenea lucru :focus:. poate cineva sa`mi recomande o alta metoda, un alt program cu care as putea sa repar arhiva?

 

PS: mesajul de eroare e "??? corrupt header"

 

Multumesc anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna ziua. zilele trecute am facut o arhiva rar. am urcat`o pe un ftp dar fara sa stiu codul ascii mi`a cam stricat header`ul

Multumesc anticipat

 

Cum adica "fara sa stiu codul ascii"? Probabil ca fisierul nu s-a transferat in totalitate pe server sau ai folosit mod de transfer "ascii" in loc de binar si in aceste cazuri nu ai cum sa-l recuperezi. Programele de recuperare poti sa le folosesti cand ai o arhiva pe un CD sau o discheta, dar cred ca sunt rare cazurile in care datele se pot recupera dintr-o arhiva corupta. Dar dupa cum zice Harald; din moment ce tu ai transferat arhiva ar trebui sa o mai ai...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×