Sari la conținut
Forum Roportal
sabina00

Il/O duc la analize inainte sa fac sex cu el/ea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Avand in vedere ca:

 

- poate avea Sida fara sa stie, sau poate sa stie si sa nu-mi spuna;

- poate avea Hpv fara sa stie si sa mi-l transmita, virus incurabil care poate cauza grave probleme la femei (se trasmite si prin folosirea prezervativului);

- poate fi purtator asintomatic de alte boli venerice sau mi le poate ascunde.

 

Merita increderea voastra si implicit riscul vostru? Gasiti ridicol inainte de a incepe un raport intim cu partenerul vostru sa va duceti sa va faceti analizele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu as considera ridicol dar i-as zice sa isi faca si ea toate analizele

Editat de Leu79

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu as considera ridicol dar i-as zice sa isi faca si ea toate analizele

 

Bineinteles, mergeti impreuna. Sunt insa persoane care acest lucru il considera ridicol. Mie mi se pare un gest matur si responsabil atat in ceea ce ma priveste cat si in fata partenerului meu. Un gest de dragoste mai degraba; daca sunt bolnava fara sa stiu, as dori sa aflu acest lucru, inainte ca acest fapt sa aiba vreo repercursiune fata de barbatul pe care il iubesc. Putem folosi prezervativul, dar cu sexul oral cum ramane... iar hpv din pacate nu iarta nici prezervativul...

Editat de sabina00

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Avand in vedere ca:

 

- poate avea Sida fara sa stie, sau poate sa stie si sa nu-mi spuna;

- poate avea Hpv fara sa stie si sa mi-l transmita, virus incurabil care poate cauza grave probleme la femei (se trasmite si prin folosirea prezervativului);

- poate fi purtator asintomatic de alte boli venerice sau mi le poate ascunde.

 

Merita increderea voastra si implicit riscul vostru? Gasiti ridicol inainte de a incepe un raport intim cu partenerul vostru sa va duceti sa va faceti analizele?

 

Daca respectiva persoana este constienta de eceste riscuri si tine la ea si la tine nu o sa i se pare ridicol absolut deloc. Este un lucru extrem de important si vital.

Frumos este ca partenerii sa mearga impreuna sa faca aceste analize, asa este normal, eu asa gandesc...

Editat de adr1an

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca respectiva persoana este constienta de eceste riscuri si tine la ea si la tine nu o sa i se pare ridicol absolut deloc. Este un lucru extrem de important si vital.

Frumos este ca partenerii sa mearga impreuna sa faca aceste analize, asa este normal, eu asa gandesc...

de acord, ar trebui sa mearga impreuna. mai ales in ziua de azi. ca sa se verifice mai ales pe el/ea insusi inainte de a o verifica pe ea/el. ce te faci totusi cu "one night stand" care are un anumit farmec al vietii? din pacate realitatea este mult mai cruda si mai reala decat teoria.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bineinteles, mergeti impreuna. Sunt insa persoane care acest lucru il considera ridicol. Mie mi se pare un gest matur si responsabil atat in ceea ce ma priveste cat si in fata partenerului meu. Un gest de dragoste mai degraba; daca sunt bolnava fara sa stiu, as dori sa aflu acest lucru, inainte ca acest fapt sa aiba vreo repercursiune fata de barbatul pe care il iubesc. Putem folosi prezervativul, dar cu sexul oral cum ramane... iar hpv din pacate nu iarta nici prezervativul...

Si te-ai dus cu toti partenerii tai la analize pana acum? :hi:

Editat de heidy_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de acord, ar trebui sa mearga impreuna. mai ales in ziua de azi. ca sa se verifice mai ales pe el/ea insusi inainte de a o verifica pe ea/el. ce te faci totusi cu "one night stand" care are un anumit farmec al vietii? din pacate realitatea este mult mai cruda si mai reala decat teoria.

 

"One night stand" pentru cine i se potriveste.... Instinctul animalic din noi este puternic ori de cate ori vedem o persoana care ne atrage mult, dar sa mai fim si indragostiti.... Dar niciodata nu e prea tarziu sa-ti schimbi modul de a privi aceste lucruri... Eu am riscat mult din prostie si lipsa de informatie, din iresponsabilitate fata de mine si cei din jurul meu, dar spre marea mea fericire nu am avut nici macar o candida, toate analizele posibile perfecte. Am avut doar noroc. A doua oara nu ma mai joc insa cu destinul. S-ar putea sa nu mai ies "invingatoare"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"One night stand" pentru cine i se potriveste.... Instinctul animalic din noi este puternic ori de cate ori vedem o persoana care ne atrage mult, dar sa mai fim si indragostiti.... Dar niciodata nu e prea tarziu sa-ti schimbi modul de a privi aceste lucruri... Eu am riscat mult din prostie si lipsa de informatie, din iresponsabilitate fata de mine si cei din jurul meu, dar spre marea mea fericire nu am avut nici macar o candida, toate analizele posibile perfecte. Am avut doar noroc. A doua oara nu ma mai joc insa cu destinul. S-ar putea sa nu mai ies "invingatoare"...

 

eu tocmai asta vroiam sa spun. ca teoretic, in momentul in care te implici intr-o relatie, fie ea si de o noapte, ar trebui intai de toate sa fii sigur ca tu esti ok din punct de vedere al sanatatii corporale si nu numai. si teoretic ar trebui ca si cealalta persoana sa fi esigura de ea insasi. dar asta e doar teoria...ca sa dau un raspuns la subiectul topicului, da, in mod cert ambii parteneri ar trebui sa fie siguri ca in ceea ce il priveste pe celalalt, dar si in ceea ce il priveste pe el insusi, totul este in regula

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ridicol?!?!nu e super penibil...mie jena te prostia asta care o dezbati sabina.. cred ca daca i-as zice unei iubite recent cunoscute ca sa o duc la dr imi da si vre o palma si mai si zice printre dinti ca sa imi duc curvele nu pe ea...pariez!

Editat de torquemada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×