Sari la conținut
Forum Roportal
ThunderSS

Un add-aware sau ce o fi el ca nu prea ma pricep - System Alert!

Postări Recomandate

Deci cum scrie mai sus am ceva nasol in calc...am instalat o kestie (trebuia sa fie un program) si dupa 1-2 sec imi apare o chestie ciudata la programele in bara de jos in dreapta langa ceas; e o iconita cu un semn de intrebare care se schimba intr-um semn interzis si invers, iar din cand in cand imi apare un balonas cu titlul System Alert! iar daca dau click ma trimite pe un site unde trebuie sa cumperi nuj ce program antivirus...daca ma ajuta cineva sa scap de asta i-as fi foarte recunascator. i-am facut un screenshot erori sa vedeti.

post-73865-1178752891_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am resuit sa rezolv problema pana la urma...mi-a luat ceva timp sa caut ce imi trebuia dar a meritat.

Ok ca sa nu mai trebuiasca sa mai caute si alti cum am cautat eu daca cineva are aceasi problema incercati sa o rezolvati cu un program numit SuperAnti spyware. Este freeshare asa ca nu trebuie sa va faceti probleme si functioneaza destul de bine. Daca mai are si altcineva alte soluti este binevenit sa posteze aici pentru alte persoane care au aceasi problema si nu o pot rezolva prin metoda mea.

 

PS: As atasa programul aici dar nu sunt sigur daca am voie (am citi la reguli ca, citez: "- NU atasati fisiere mai mari de 3 MB si nu utilizati aceasta functie decat cu un scop bine definit. (Text si imagine)" iar ce vreau eu sa pun nu e nici una nici alta) asa ca pun un link de download:

http://www.superantispyware.com/downloadfi...UPERANTISPYWARE

Editat de ThunderSS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am resuit sa rezolv problema pana la urma...mi-a luat ceva timp sa caut ce imi trebuia dar a meritat.

Ok ca sa nu mai trebuiasca sa mai caute si alti cum am cautat eu daca cineva are aceasi problema incercati sa o rezolvati cu un program numit SuperAnti spyware. Este freeshare asa ca nu trebuie sa va faceti probleme si functioneaza destul de bine. Daca mai are si altcineva alte soluti este binevenit sa posteze aici pentru alte persoane care au aceasi problema si nu o pot rezolva prin metoda mea.

 

PS: As atasa programul aici dar nu sunt sigur daca am voie (am citi la reguli ca, citez: "- NU atasati fisiere mai mari de 3 MB si nu utilizati aceasta functie decat cu un scop bine definit. (Text si imagine)" iar ce vreau eu sa pun nu e nici una nici alta) asa ca pun un link de download:

http://www.superantispyware.com/downloadfi...UPERANTISPYWARE

[/quot

 

 

Sal,

Am exact aceasi problema(System alert) si se manifesta exact la fel, am incercat mai multe scanari cu Panda 2007, dar degeaba si Superatispyware nu prea ma ajuta. Sunt curios tu ai dat doar scan si ti-a gasit respectivul malware cred :roll: , oricum nu prea pot sa fac nimic concret la pc ma scoate dinaplicatii sau ma intrerupe, chiar ma gandesc sa imi pun windowsul din nou. Poate ma poti ajuta, ms

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×