Sari la conținut
Forum Roportal
greutateata

Programe naturiste pentru slabit

Postări Recomandate

Ce parere aveti despre cura de slabire naturista si despre programele de slabire? Sunt eficiente si sigure? Pe site-ul www.edit.ro vad ca este o pagina cu persoane care au obtinut rezultate bune in controlul greutatii in Slabire Ingrasare Mentinere si are o chestie interesanta cu Calculator Greutate Ideala in care iti arata cate proteine trebuie sa mananci pe zi ca sa fi sanatos. Eu cred ca daca sunt rezultate cu aceste produse insemana ca sunt bune si merita tinuta o astfel de cura de slabire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie unuia mi se pare ridicola o cura de slabire.

Asta presupune, dppr mea, faptul ca un om e foarte foarte gras (indicele peste 30) sau ca are complexe legate de "numarul de aur".

Un om un pic gras (pana in 10 kg peste) ar trebui sa faca sport, nu sa slabeasca.

Poate crezi ca glumesc, dar, daca incepi sa alergi si sa tragi de fiare, iti va scadea si pofta de : gratare, zahar, sucuri, paste alcool tare si vin. De ce - devii activ (de unde erai pasiv si lasciv-gurmand), devii orientat spre actiune si in cautare de mancaruri consistente, uscate, compatibile cu noul mod de viata - salam, ghiudem, pui, cereale... Devii dornic si de fructe s legume, ca la un semn...

Totul vine de la sine prin sport (de intretinere), asta vreau eu sa spun. :lol:

Editat de Andrii-Popa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×