Sari la conținut
Forum Roportal
amoramo44

Crema hidratanta

Postări Recomandate

Folosesc produse impotriva acneei (Clearasil) si imi usuca pielea, chiar daca am tenul gras. Ce crema as putea folosi astfel incat sa-mi hidrateze pielea si, in acelasi timp, sa nu o irite...?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut!!! sun madalina si am 17 ani! este prima data cand intru pe acest forum si am obsrvat ca se discuta lucruri interesante pe la voi!!! am si eu o problema.......ca toata lumea! :"> nu stiu ce fel de creme pentru fata sa folosesc!! ma spal cu garnier pure ca sa previn acneea si apoi ma dau cu nrmaderm de la vichy-astya dimineata! insa gelul de purificare si crema de la vichy imi cam usuca tenul asa ca seara dupa ce ma spal simt nevoia de hidratare. m-am gandit sa folosesc o crema pentru ten uscat si sa fie speciala pentru noapte! insa eu am o piele foarte subtire-aproape trnsparenta----apropo daca aveti sfaturi in aceasta privinta nu ezitati sa le comunicati!---deci revenind: din cauza ca am pielea subtire mi se inroseste foarte repede fata si se irita si apar pete rosii si aspre pe alocuri, astfel sunt nevoita sa ma dau cu fond de ten si asta nu imi prea place! am vazut la oriflame in catalog un gel-crema care exfoliaza si regeenereaza pielea pe parcursul noptii! dar nu stiu daca e eficienta! cine a mai folosit?oriflame este o firma de incredere?eu personal sunt adepta lucrurilor scumpe pentru ca implicit sunt si de calitate....ma rog....! SITUATIA ESTE URGENTA!! NU STIU PE CE ANUME SA DAU BANII!!! VA ROG AJUTATI-MA..........!!1 :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai v recomand s folositi un unt cu extract d mandarine sau cu extract d fructe d padure. fiind unt, hidrateaza d 2 ori mai bine pielea corpului si a fetei decat orice crema. v spun pt k eu folosesc un asemenea unt si este extrem d bun. d asemenea, hidratanta este crema Dove. :P

numa bine <_<

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crema Spirulina (pe baza de spirulina, o alga marina) este foarte buna! Se gaseste la Plafar sau farmacie. E ea verde la culoare si nu e parfumata, dar va spun, face minuni, mai ales pentru pielea sensibila, iritata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Folosesc produse impotriva acneei (Clearasil) si imi usuca pielea, chiar daca am tenul gras. Ce crema as putea folosi astfel incat sa-mi hidrateze pielea si, in acelasi timp, sa nu o irite...?

 

 

 

 

ptr. ca ai tenul gras, trebuie sa folosesti o crema recomandata tenului tau....la mine este combinatie...dar acum pe timp de iarna este si mai uscata..... intotdeauna mi'a placut Oil of Olay cea care arata 7x pe ea..... si cea de la Nivea Q10 de seara imi place dar totusi par sa nu fie de ajuns pe timp de iarna.... am folosit o alifie cumparata de la un magazin naturist numai cu extracte naturale pe baza de ulei din simbure de macese , firma este" Ultra Botanicals "- MSM Moisture Creme. este singura care imi prieste pe timpul iernii si nu face tenul sa arate gras.... nu stiu daca o poti cumpara in RO....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Kaleidoscope imi poti spune exact cum se cheama crema? eu am gasit ceva la elmiplant BIOTEN se cheama si e pe baza de spirulina.

la plafar nu am gasit.

spune mai multe detalii te rog.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Kaleidoscope imi poti spune exact cum se cheama crema? eu am gasit ceva la elmiplant BIOTEN se cheama si e pe baza de spirulina.

la plafar nu am gasit.

spune mai multe detalii te rog.

crema BIOTEN este super buna,eu am tenul gras si o folosesc...ajuta!!! :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×