Sari la conținut
Forum Roportal
AlexNGZ

Programul cu Pegasys

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut.Sunt nou pe forumul asta,asha k nu stiu dak subiectul asta s-a mai discutat sau nu.Chestia e asha:tatal meu sufera de hepatita c de vreo 2 ani.A auzit de tratamentul cu pegasys printr-un program finantat de casa de asigurari(sau ceva in genu).Si-a depus dosaru si asteapta de un an sa fie primit in programul respectiv.Intamplator,a auzit de cineva care a fost admis intr-o luna jumatate.Este vreo modalitate in care pot sa verific pe net dak dosarul lui macar a fost trimis la Bucuresti?Si as mai vrea sa stiu cam cat ar costa tratamentul?Multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu e nimic transparent la comisie. Se face un punctaj si dau aprobari in urma acestuia. Nu se poate decat telefona la casa de asigurari unde e dosarul; la sotul meu a dorat 4 luni. La liber tratamentul costa aprox. 2000 euro/luna, iar rezultatul nu e sigur.

Succes, rabdare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut.Sunt nou pe forumul asta,asha k nu stiu dak subiectul asta s-a mai discutat sau nu.Chestia e asha:tatal meu sufera de hepatita c de vreo 2 ani.A auzit de tratamentul cu pegasys printr-un program finantat de casa de asigurari(sau ceva in genu).Si-a depus dosaru si asteapta de un an sa fie primit in programul respectiv.Intamplator,a auzit de cineva care a fost admis intr-o luna jumatate.Este vreo modalitate in care pot sa verific pe net dak dosarul lui macar a fost trimis la Bucuresti?Si as mai vrea sa stiu cam cat ar costa tratamentul?Multumesc anticipat.

 

 

Trebuie sa mergeti la casa de asigurari judeteana unde ati depus dosarul. Acolo trebuia sa vina un raspuns pana acum, avand in vedere perioada lunga de timp care s-a scurs. In mod normal, daca venea vreun raspuns, casa judeteana va anunta daca este un raspuns negativ sau unul afirmativ. Acolo sa intrebati si alte detalii care va intereseaza despre dosar. Ei sunt singurii in masura sa va lamureasca. La Bucuresti nu e chip sa dati de urma dosarului, numai daca aveti pe cineva "infiltrat in mafia interferonului". :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×