Sari la conținut
Forum Roportal
cristina37

Examenul de capacitate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Toti parintii dramatizeaza cand vine vorba de examenul de capacitate, a devenit deja un 'trend', care ma enerveaza la culme. Am devenit confuz, nu stiu cine da defapt examenul, parintele sau copilul? Emotii? De ce?

La fel au facut si parintii mei, si multi altii. Pe mine m-a stresat mai mult faptul ca parintii mei aveau emotii mari, decat bacul in sine. Dragii meii, nu inteleg de ce faceti atata caz ? Aduceti copilul intr-o stare deprimanta. Eu am avut noroc ca sunt mai cu picioarele pe pamant. Ce daca nu ia bacul ? Oricum, puteti sa stati linistiti, la ce se intampla in ziua de azi, oricine il poate lua.

E o ipocrizie totala si toti stau cu ochii inchisi, de parca nimic nu s-ar intampla, unde mai este onestiatea, bunul simt? Sunt sigur ca in momentul in care o sa cititi despre onestitate si bun simt o sa rabufniti in ras. Zic asta pentru ca trecerea bacului m-a lasat cu un gust amar pentru ca doar eu stiu ce s-a intamplat la noi in scoala, si sunt sigur ca asa e peste tot.

Editat de Kanny

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand am dat capacitatea aveam viroza si la fiecare proba aveam febra 39 si-un pic...practic nu prea-mi dadeam seama ca eram acolo, in fata foii si totusi simteam o neliniste grozava, aveam impresia ca scriu incet cand de fapt eu scriam repede. Imi transpirasera mainile pe foi si eram plina de pix pe maini. Aveam vreo 3 sticle cu ceai la mine si beam mereu din ele. Cu toate acestea, am luat capacitatea cu o nota mare: 9, 88...a fost o mare surpriza pentru mine.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cand am dat capacitatea aveam viroza si la fiecare proba aveam febra 39 si-un pic...practic nu prea-mi dadeam seama ca eram acolo, in fata foii si totusi simteam o neliniste grozava, aveam impresia ca scriu incet cand de fapt eu scriam repede. Imi transpirasera mainile pe foi si eram plina de pix pe maini. Aveam vreo 3 sticle cu ceai la mine si beam mereu din ele. Cu toate acestea, am luat capacitatea cu o nota mare: 9, 88...a fost o mare surpriza pentru mine.

Mic geniu ce esti! Te-ai gandit ca poate, in conditii normale, ai fi luat note mai mici? Nota aia mare e o medie(aritmetica - iti mai amintesti de la capacitate?) formate din note.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mic geniu ce esti! Te-ai gandit ca poate, in conditii normale, ai fi luat note mai mici? Nota aia mare e o medie(aritmetica - iti mai amintesti de la capacitate?) formate din note.

 

Sigur. Media V-VIII + media de la capacitate, totul impartit la 2. In total, mi-a iesit 9.88. :)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sigur. Media V-VIII + media de la capacitate, totul impartit la 2. In total, mi-a iesit 9.88. :)

Asta deja e alta mancare de peste. Faci confuzii grave. Atentie!

Editat de Wahaha

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:) Pe bune ca numai stele vad pina trece capacitatea nu stiu cum sa trec de emotii pentru a-i da incredere si curaj puiului meu la examen.Sint foarte emotivaaaaaaaa Cred ca si la banchet voi plinge pentru toti parintii din judet.Va las cu bine. :)

Asta imi aduce aminte de mine cand am dat examenul. Mama era mai ingrijorata ca mine. :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×