Sari la conținut
Forum Roportal
just be

anticonceptionale

Postări Recomandate

am si eu o intreabare si tare mult mi-ar placea sa ma ajutati...doresc sa iau anticonceptionale si as fii curioasa daca e chiar necesar sa merg la doctor pt a ma consulta ....eu deja stiu ce fel de anticonceptionale vreau ...si va rog raspundeti-mi la intrebare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am si eu o intreabare si tare mult mi-ar placea sa ma ajutati...doresc sa iau anticonceptionale si as fii curioasa daca e chiar necesar sa merg la doctor pt a ma consulta ....eu deja stiu ce fel de anticonceptionale vreau ...si va rog raspundeti-mi la intrebare

ai mai folosit acele anticonceptionale pe care le vrei? Daca nu, cel mai sigur e sa mergi la un cabinet de planing, acolo ti se va spune ce e mai bine sa iei :lol:

 

apropo, mai e un topic pe aceeasi tema http://www.roportal.ro/discutii/ftopic23345.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am si eu o intreabare si tare mult mi-ar placea sa ma ajutati...doresc sa iau anticonceptionale si as fii curioasa daca e chiar necesar sa merg la doctor pt a ma consulta ....eu deja stiu ce fel de anticonceptionale vreau ...si va rog raspundeti-mi la intrebare

 

 

Cel mai important lucru, atunci cand vrei sa iei anticonceptionale, este mersul la doctor! E posibil ca felul de anticonceptionale pe vrei tu sa il iei sa nu ti se potriveasca! Impactul hormonal asupra organismului nu este un lucru cu care sa ne jucam!! Fuguta la doctor...!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu deja stiu ce fel de anticonceptionale vreau
de unde stii?

 

dar ce contraindicatii sunt, stii?

sau care este starea ta de sanatate?

...

 

 

de ce nu vrei la medic?

ti-e teama de control? ti-e rusine?

gandeste-te ca daca apar reactii adverse o sa faci obligatoriu control...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu iti recomand sa t duci la planing....!k sa iti dea c?marvelon?doar pt k sunt gratuite nu inseamna k si merg ku corpul tau...!cel mai bine e sa mergi la un doctor,sa iti faci niste analize si sa iti recomande el...niste pastilute...bune pt ficatul tau (deoarece el e cel mai dezavantajat de anticonceptionale)....succes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×