Salt la continut

Fotografie
- - - - -

Trimetere bani in cont Romania

• Te rog sa te conectezi pentru a raspunde
7 replici la acest subiect

#1 chichi12

chichi12

Boboc

• Members
  • Strica
  • 6 mesaje

Scris 22 April 2007 - 01:02 AM

Buna la toata lumea!
As vrea sa trimit bani intr-un cont de la BCR (Romania) de aici din SUA si nu stiu cum sa fac!
Trebuie sa deschid un cont aici, sau se poate si prin Moneygram?
Va rog frumos, daca stie cineva!
VA multumesc mult!
  • 0

Ultima colectie! Noile implanturi Allergan BRST

#2 The Unknown

The Unknown

Orhidee

• Gold Member
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 13304 mesaje

Scris 22 April 2007 - 06:15 AM

Buna la toata lumea!
As vrea sa trimit bani intr-un cont de la BCR (Romania) de aici din SUA si nu stiu cum sa fac!

Buna seara,

Nu trebuie sa deschida nimeni nici un cont. Merge prin Moneygram foarte simplu.

Trebuie sa stii numele persoanei cum este scris in BULETIN, exact, asta e cel mai important.

Singura informatie ce vor sa stie despre primitoare si in ce fel de bani vrea sa primeasca suma, Euro sau Lei.

Dupa ce ai facut transactia, dai un telefon sau E-mail si spui numarul de referenta persoanei primitoare.

Sa mearga cu buletinul si numarul de referenta sa ridice banii.

Pastreaza actele pana s-a primit banii in RO, in caz ca ai de schimbat pe numele persoanei, poti face si de acasa pe telefon.

Succes!
  • 0

#3 radu84

radu84

Trandafir

• Full Members
  • StricaStricaStricaStrica
  • 360 mesaje

Scris 23 April 2007 - 01:20 PM

eu mai stiam ca intr-o vreme cel mai usor lucrai cu banca transilvania, insa detalii nu stiu...insa nu strica sa te interesezi. si daca nu ramane la indemana western union, insa ca ultima solutie ca au niste comisioane destul de mari.
  • 0

#4 Black_sin

Black_sin

Lalea

• Full Members
  • StricaStricaStrica
  • 196 mesaje

Scris 23 April 2007 - 06:47 PM

De la BCR am scos fara probleme prin Moneygram.
Intr-o vreme transilvania era singura cu Western Union parca.
  • 0

#5 SelectAwoman

SelectAwoman

Orhidee

• Advanced Member
  • 2343 mesaje

Scris 23 April 2007 - 09:12 PM

Mergi la posta si vei gasi formulare de completat in care sa trimiti bani direct intr-un cont.
Prin Moneygram poti sa trimiti bani doar persoanei.
  • 0

#6 chichi12

chichi12

Boboc

• Members
  • Strica
  • 6 mesaje

Scris 11 May 2007 - 10:19 AM

Multumesc la toata lumea pentru raspunsuri, dar eu nu vreau sa trimit bani niciunei persoane! Eu vreau sa trimit bani direct intr-un cont! Si stiu ca la Moneygram nu se poate! Am un cont cu numar iban si vreau sa-i depozitez direct, fara ajutorul niciunei persoane fizice!
Multumesc inca odata!
  • 0

#7 harald

harald

assertive

• Gold Member
  • 11334 mesaje

Scris 11 May 2007 - 11:33 AM

De la BCR am scos fara probleme prin Moneygram.
Intr-o vreme transilvania era singura cu Western Union parca.

Prin 1997, poate. :cry: De vreo 3-4 ani, Western Union e disponibil la orice oficiu poştal, la fel ca în Germania.

Eu vreau sa trimit bani direct intr-un cont! Si stiu ca la Moneygram nu se poate! Am un cont cu numar iban si vreau sa-i depozitez direct, fara ajutorul niciunei persoane fizice!

Asta ţine de instituţia prin care îi trimiţi. De la oficiile Poştei Române se pot trimite mandate în cont, aşa că presupun că şi prin alte părţi e la fel. Sau deschide-ţi un cont la o bancă, în ţara de unde vrei să-i trimiţi, deşi există bănci care acceptă astfel de trimiteri şi fără să ai cont deschis la ei.
  • 0

#8 Stefulet

Stefulet

Ghiocel

• Members
  • 1 mesaje

Scris 12 October 2007 - 12:51 PM

Buna la toata lumea!
VA multumesc mult!

Se poate. Faci transfer de fonduri dintr-un conbt exterior intr-un cont in Romania. Trebuie sa stii IBAN-ul si BIC-ul sau codul SWIFT. Trebuie sa ai deschis un cont in Romania. Cam asta e. Eu lucrez in Italia si fac destul de des aceste operatiuni. Bafta.
  • 0