Sari la conținut
Forum Roportal
bulinuzzza

nu cred ca ma mai iubeste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sa va spun povestea mea: acum 10 ani am cunoscut un baiat(aveam amandoi 17 ani). dupa 7 ani de prietenie ne-am hotarat sa ne casatorim. ne iubeam enorm, era omul care ar fi facut orice pentru mine, nu-si putea imagina viata fara mine, eram centrul universului pentru el si el pentru mine. Dar, dupa ce ne-am casatorit, la aprox 1 an a venit si socul pentru mine....Din senin, a inceput sa se poarte ciudat cu mine, rece , indiferent, dupa care mi-a spus ca vrea divortul, fara un motiv clar(a invocat faptul ca nu ne intelegem). intr-adevar mai erau discutii, dar minore, banale. In acel moment m-am gandit ca are pe altcineva, dar dupa o saptamana de suferinta si chin groaznice s-a schimbat, a venit si mi-a spus ca ma iubeste la nebunie si ca ii pare rau de ceea ce s-a intamplat si promisiuni..........Din acel moment, de un an de zile asa o tine(1 sapatamana bine si o luna rau, dar nici ele nu este hotarat ce este mai bine...).Intr-un final mi-a spus si adevaratul motiv si anume ca nu ma mai iubeste.......A dat divort de mine, dar inainte cu o saptamana de pronuntare s-a razgandit spunandu-mi ca ma iubeste. In prezent am ajuns la lucruri mai grave, la jigniri si la dorinta de scapa unul de celalalt. Ma doare sufletul pentru ca in anumite momente se vede ca nu ma mai iubeste, dar totusi nu-l inteleg de ce chiar ele prelungeste aceasta despartire(el mi-a spus ca nu ma mai iubeste). Nu stiu ce sa mai cred...Avand in vedere ca a trecut 1 an de cand este aceasta situatie m-am obisnuit si cu suferinta si este ingrozitor ca as vrea sa fac ceva sa salvez tot, dar nu am ce....Nu-mi mai dau seama ce simte. Nici cu mine nu poate, nici fara mine(am plecat 1 luna de acasa si a venit dupa mine speriat de faptul ca ma pierde). Oricum s-au distrus f.multe sentimente pe care le aveam pentru el, mi s-a facut mult rau si nu cred ca se mai poate salva ceva. Macar m-am convins ca nu are pe altcineva(daca avea nu mai statea cu mine 1 an ...)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bulino(apropo,ce nick frumos,asa mi se zice si mie), eu cred ca barbatul tau nu prea stie ce vrea de la viata.Si nu isi da seama ca te face sa suferi,ca te raneste ...Si tind sa cred ca nici nu-i pasa de sentimentele tale daca are un astfel de comportament.Parerea mea este sa porti cu el o discutie serioasa,mai ales ca dupa atatia ani impreuna stii cum sa il determini sa te asculte,si la urma veti lua o decizie.

 

Daca tu simti ca nu te mai iubeste,nu insista pe ceva ce nu va duce nicaieri.

 

Viata merge mai departe,fie ca ne dorim sau nu.Iar daca il iubesti cu adevarat,atunci lupta pentru el,fa-l sa te iubeasca din nou.Puterea sta in noi!

Editat de andruta1985

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bulino ... incearca sa trimiti o scrisoare Adrianei Bahmuteanu si ea o sa iti explice mai bine cum e azi te vreau maine nu te mai vreau.

 

Si revenind la ce ai postat... vad ca nu este nici o imbunatatire a relatiei. Asa ca ... se pare ca anii si "micile" si "banalele" certuri au afectat foarte mult relatia ... poate intr-un mod iremediabil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fluturel,Bahmuteanca nu ne spune secretul...ca si io-s curioasa :-

 

Oricum,cred ca si tineretea e de vina,ca sa zic asa,poate trebuia sa mai asteptati pana la pasul cel mare.Pe de alta parte,7 ani inseamna ceva intr-o relatie....E posibil ca acel act sa va fi destramat relatia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bulino ... incearca sa trimiti o scrisoare Adrianei Bahmuteanu si ea o sa iti explice mai bine cum e azi te vreau maine nu te mai vreau.

 

Si revenind la ce ai postat... vad ca nu este nici o imbunatatire a relatiei. Asa ca ... se pare ca anii si "micile" si "banalele" certuri au afectat foarte mult relatia ... poate intr-un mod iremediabil.

 

sa stii ca multi ne-au asemuit cu cei 2...., partea buna de data asta la ei este ca vor avea un copil, poate un copil stie sa-i faca pe cei 2 sa se inteleaga, sa aiba alte preocupari

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa stii ca multi ne-au asemuit cu cei 2...., partea buna de data asta la ei este ca vor avea un copil, poate un copil stie sa-i faca pe cei 2 sa se inteleaga, sa aiba alte preocupari
Io cred ca un copil o sa fie marul discordiei intre ei.... :- dar in fine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fluturel,Bahmuteanca nu ne spune secretul...ca si io-s curioasa :-

 

Oricum,cred ca si tineretea e de vina,ca sa zic asa,poate trebuia sa mai asteptati pana la pasul cel mare.Pe de alta parte,7 ani inseamna ceva intr-o relatie....E posibil ca acel act sa va fi destramat relatia.

 

da ... nu stiu de ce a mai luat-o omul ala dupa 7 ani ... Normal ca in casnicie nu a descoperit nimic nou (bun), ci numai o alta fata a monedei.

 

Dar mde ... imi dau si eu cu presupusul. Oricum, parerea mea ... daca vrei sa te casatoresti o faci pe loc , 1 an cred ca e suficient. Nu o la....lai 7 ani si apoi te casatoresti. Dar cine stie, motivele or fi multe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bulino(apropo,ce nick frumos,asa mi se zice si mie), eu cred ca barbatul tau nu prea stie ce vrea de la viata.Si nu isi da seama ca te face sa suferi,ca te raneste ...Si tind sa cred ca nici nu-i pasa de sentimentele tale daca are un astfel de comportament.Parerea mea este sa porti cu el o discutie serioasa,mai ales ca dupa atatia ani impreuna stii cum sa il determini sa te asculte,si la urma veti lua o decizie.

 

Daca tu simti ca nu te mai iubeste,nu insista pe ceva ce nu va duce nicaieri.

 

Viata merge mai departe,fie ca ne dorim sau nu.Iar daca il iubesti cu adevarat,atunci lupta pentru el,fa-l sa te iubeasca din nou.Puterea sta in noi!

 

 

intr-adevar de multe ori nu stie ce vrea, chiar ma intreba daca iubesti pe cineva e posibil sa-i faci rau voluntar sau involuntar. eu i-am spus ca daca iubesti pe cineva tot ceea ce-ti doresti e sa stai cu persoana respectiva, nu sa faci tot posibilul sa o indepartezi, oricum ele este si un tip care nu prea comunica..totate momentele frumoase le- transformat in ceva urat, ii place sa se joce cu cuvintele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da ... nu stiu de ce a mai luat-o omul ala dupa 7 ani ... Normal ca in casnicie nu a descoperit nimic nou (bun), ci numai o alta fata a monedei.

 

Dar mde ... imi dau si eu cu presupusul. Oricum, parerea mea ... daca vrei sa te casatoresti o faci pe loc , 1 an cred ca e suficient. Nu o la....lai 7 ani si apoi te casatoresti. Dar cine stie, motivele or fi multe.

Mai sa fie,exact asta as fi zis si eu.Nu sunt de acord cu casatoriile dupa ani de asteptari,mi se pare fortate,si nu prea aduc nimic bun.Apare doar un act,mai multe griji,si cam atat...A,si eventual divortul :-

 

 

intr-adevar de multe ori nu stie ce vrea, chiar ma intreba daca iubesti pe cineva e posibil sa-i faci rau voluntar sau involuntar. eu i-am spus ca daca iubesti pe cineva tot ceea ce-ti doresti e sa stai cu persoana respectiva, nu sa faci tot posibilul sa o indepartezi, oricum ele este si un tip care nu prea comunica..totate momentele frumoase le- transformat in ceva urat, ii place sa se joce cu cuvintele
Se joaca cu cuvintele tocmai pentru ca nu stie ce vrea,nu se simte stapan pe sine.Si scuza-ma ca-ti zic,dar e grav daca dupa 7 ani cu tine nu stie ce vrea.Inseamna ca are o problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai sa fie,exact asta as fi zis si eu.Nu sunt de acord cu casatoriile dupa ani de asteptari,mi se pare fortate,si nu prea aduc nimic bun.Apare doar un act,mai multe griji,si cam atat...A,si eventual divortul :-

Se joaca cu cuvintele tocmai pentru ca nu stie ce vrea,nu se simte stapan pe sine.Si scuza-ma ca-ti zic,dar e grav daca dupa 7 ani cu tine nu stie ce vrea.Inseamna ca are o problema.

 

 

aveam 17 ani cand ne-am cunoscut, eram 2 copii, asteptam sa avem o locuinta(pe care o avem) si 2 servicii bune(pe care le avem, nu ne lipseste nimic d.p.v.material)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×