Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Va rog frumos daca ati putea sa imi recomandati cateva clinici din strainatate in vederea efectuarii unui transplant de ficat pt o pers de circa 50 ani.... am mare nevoie.... multumesc anticipat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sotul meu a fost internat la spitalul CARDARELLI din Napoli- Italia.

acolo, in sectia de chirurgie hepato-biliara faceau transplant in fiecare saptamina.

intra pe site la : www.ospedalecardarelli.it

sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Despre ce sume se discuta in asemenea cazuri? Si cat se asteapta (aproximativ) pana la interventie?

In speranta unui raspuns, va multumesc.

 

sotul meu a fost internat la spitalul CARDARELLI din Napoli- Italia.

acolo, in sectia de chirurgie hepato-biliara faceau transplant in fiecare saptamina.

intra pe site la : www.ospedalecardarelli.it

sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Despre ce sume se discuta in asemenea cazuri? Si cat se asteapta (aproximativ) pana la interventie?

In speranta unui raspuns, va multumesc.

 

 

 

In Statele Unite operatia depaseste mult $100.000, iar daca ai asigurare depinde ce sume stabilesc cu spitalul,

pentru ca factura este foarte complexa. Se platesc separat toate elementele de cheltuiala!!! E o mare durere de cap.

 

Doctorull/ii au plata/onorariul lor, pe urma locul de masa de operatie exact ca la coafor cum se inchiriaza oglinda cu scaunul!!! Patul de spital, medicamente si alte organe/sange necesare dupa procedura.

Dar si partea pacientului este una de 20% din toate cheltuielile calificate = acoperite de asigurare, iar de ceea ce nu vrea sa auda asigurarea deloc, ai de plata in intregime sumele daca ai semnat la foaia de internare ca esti raspunzator/oare pentru plata sumelor neplatite de asigurare!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×