Sari la conținut
Forum Roportal
ClaudiuCC

Vreau sa folsesc Proxy si nu stiu cum

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Rugamintea mea este sa-mi spuneti un program bun pt proxy sau cum alcumva as putea sa intru pe paypal si sa-mi accesez contul creat de o persoana din strainatate.Am tot cautat informatii despre treaba asta ep google si nu am gasit nici un raspuns satisfacator.Majoritatea posturilor sunt vechi din 2005

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca folosesti Internet Explorer ca browser, intri in Tools>Internet Options..>Connections>Lan Settings> Bifezi casuta de la Proxy server cea cu "Use a proxy server for your..." introduci ip in casuta de dupa "Address:" si portul in casuta de dupa "Port:">Ok>Apply>Ok.

post-38536-1174912101_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Crusher pt ajutor.

Scuze daca nu am fost destul de clar.Ce imi zici stiu sa fac, dar asta nu ajuta prea mult pt ca daca bag eu un proxy imi mere netul ca pasta, iar eu vreau ca in timp ce folosesc proxy sa mearga netul normal (cu viteza lui normala).

Am inteles ca cea mai buna metoda ar fi folosirea unui program.Treaba ii ca nu stiu care program ar fi cel mai indicat pentru folosire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema cu proxy-ul ...am internet mobil prin zapp si de o luna de zile s-a blocat instant site-ul www.mobile.de ,site care pana atunci a mers f ok...site-ul il deschid dar pozele nu!!am fost la sediul zapp si mi-au dat alt nr proxy si nu deshide nici acum decat la nivel de prima pagina si nu le deschide practic ci apar doar pictogramele...credeam ca s-a intamplat ceva in general dar am observat ca doar mie mi se intampla....restul site-urilor merg ok...aici am problema asta care nu poate fi rezolvata...se poate rezolva cu alt proxy?cum as putea vedea pozele astea?pt ca e un site f important pt mine si il folosesc zilnic...acum insa nu mai pot...:lol2:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti recomand Proxyfier..parca asa se numea cauta pe google. Toate programele care folosesc internetul sunt redirectionate printr-un server(proxy). Merg si unele jocuri nu doar cele care au setari pentru proxy.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc Crusher pt ajutor.

Scuze daca nu am fost destul de clar.Ce imi zici stiu sa fac, dar asta nu ajuta prea mult pt ca daca bag eu un proxy imi mere netul ca pasta, iar eu vreau ca in timp ce folosesc proxy sa mearga netul normal (cu viteza lui normala).

Am inteles ca cea mai buna metoda ar fi folosirea unui program.Treaba ii ca nu stiu care program ar fi cel mai indicat pentru folosire

Eu folosesc două browsere, Sea Monkey care e setat să meargă prin proxy şi Firefox sau IE care merge normal. Şi

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×