Sari la conținut
Forum Roportal
Enki

Produsele Ikea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma intereseaza daca are cineva produse de la Ikea, mobilier (canapele, paturi, dulapuri) textile, etc. si daca sunt de calitate, rezistente, etc. Banuiesc ca in Romania inca nu are multa lume, dar prin alte parti poate da...

Mai ales sunt curioasa husele de la canapele, detasabile si lavabile, cum se prezinta dupa o spalare doua trei... ca mi s-a parut interesanta ideea sa schimbi culorile canapelei cand ai chef...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am canapea si dulap luate de aici din Grecia si sunt super. husele se spala bine.

daca e aceas calitate si in tara nu stiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am, sunt destul de bune... Adica au toata gama de produse si mai bune si mai rele. Dar stii ca multe-s facute in Romania? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu am, sunt destul de bune... Adica au toata gama de produse si mai bune si mai rele. Dar stii ca multe-s facute in Romania? :spiteful:

sunt facute in romania, dar cotrolul de calitate e facut de suedezi.

eu am un coltar luat de la Ikea, si husa e detasabila. Inca nu s-a decolorat :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Controlul calitatii se face tot la fabrica de unde iasa produsul finit. Cei de la Ikea impun doar conditiile ce trebuie indeplinite din p.d.v. calitativ.

Da, se merita sa cumperi mobilier de la ikea daca ai de gand in vreo 4, 5 ani sa cumperi altul nou.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Controlul calitatii se face tot la fabrica de unde iasa produsul finit. Cei de la Ikea impun doar conditiile ce trebuie indeplinite din p.d.v. calitativ.

Da, se merita sa cumperi mobilier de la ikea daca ai de gand in vreo 4, 5 ani sa cumperi altul nou.

Am lucrat pentru ei, deci stiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Laura, si materialul textil de la husa, dupa ce il speli, zici ca nu se decoloreaza... nici scame nu face? nu intra a apa? :spiteful: trebuie calcat?

Mi se par foarte dragute produsele si modul in care sunt gandite, e practic. Iar daca pot sa schimb macar culoarea canapelelor mi se pare perfect, ca ma plictisesc repede. Imi place sa fac schimbari, sa asortez diverse obiecte de mobilier cu covorul, sa sucesc mobila prin casa... deh, pitici de-ai mei... :spiteful:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Laura, si materialul textil de la husa, dupa ce il speli, zici ca nu se decoloreaza... nici scame nu face? nu intra a apa? :spiteful: trebuie calcat?

Mi se par foarte dragute produsele si modul in care sunt gandite, e practic. Iar daca pot sa schimb macar culoarea canapelelor mi se pare perfect, ca ma plictisesc repede. Imi place sa fac schimbari, sa asortez diverse obiecte de mobilier cu covorul, sa sucesc mobila prin casa... deh, pitici de-ai mei... :spiteful:

Nu se decoloreaza si nici scame nu face ( e un material plusat) nu intra la apa si de calcat nu trebuie calcat daca nu il speli in apa foarte fierbinte. Materialul din care e facuta husa nu retine petele de nici un fel (nu ulei )

Editat de lauraven

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost la deschidere si am vazut cat de misto sunt toate produsele..si se vede de departe ca sunt de calitate........dar sa vedem cat ii tine si pa astai............ca asa e pe la noi, ne dau si noua la inceput apoi incepe sa se striice treaba

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×