Sari la conținut
Forum Roportal
zzzxxx

Mesaje din lumea de dincolo...

Postări Recomandate

lacrimile ....sting jarul ce ne arde sufletul ...........uneori nici lacrimi numai avem si dorul se aprinde mai tare ........... :shout: gandul ca e intr-o lume mai buna te poate linisti ........dar dorul ,nimic nu-l poate stinge .... :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista, pacat ca sunt persoane care nu cred asta.

 

Am toata stima pentru Silverstar, dar in ultimele carti citite de mine, Parintele Cleopa, Parintele Paisie se remarca un aspect. Aceste viziuni nu sunt venite de la cine crezi tu. Sunt menite sa te insele. Asa ca nu e un pacat ca sunt persoane care nu cred asta. Probabil e pacat ca sunt persoane care cred asta.

 

Imi pare rau Silverstar pentru pierderea suferita !

:shout:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce zici tu este contradictoriu pentru ca daca crezi ce zice Parintele Cleopa trebuie sa crezi si ca exista suflet.. Daca nu crezi ca exista suflet inseamna ca nu crezi nici in viata de dupa moarte deci nici in notiunea de "pacat"

Editat de Argv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa intru cu nimeni in polemica, nu doresc sa supar pe nimeni, dar cele cateva intamplari de dupa decesul copilului meu, (accident de masina) mi-au intarit convingerea si absolut nimeni nu mi-o poate zdruncina, ca sufletul exista dincolo de moarte si ca intre mama si copil se pastrează o legătură extraordinară, ceva ce eu nu pot sa explic, ma depaseste pentru ca nu am cunostintele necesare.

Am spus ca accidentul s-a int

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

http://laurentiudumitru.ro/blog/2007/03/22...e-doi-embrioni/

 

Discutie intre doi embrioni

 

-autor necunoscut-

 

- Si tu crezi in viata de dupa nastere?

- Desigur. Dupa nastere trebuie sa urmeze ceva. Probabil ca ne aflam aici tocmai pentru a ne pregati pentru ceea ce urmeaza.

- Ce prostie! Dupa nastere nu urmeaza nimic. Si, de altfel, cum ar putea sa arate?

- Nu stiu exact, dar desigur ca va fi mai multa lumina decat aici. Poate ca vom umbla pe propriile picioare si vom manca cu propria gura.

- Ce tampenie! Nu se poate sa umbli. Iar ca sa mananci cu gura, chiar ca ar fi de ras! Doar noi mancam prin cordonul ombilical. Insa ia sa iti spun eu ceva: putem exclude viata de dupa nastere, pentru ca deja acum e prea scurt cordonul ombilical.

- Ba da, ba da, cu siguranta va fi ceva. Insa,probabil, ceva mai altfel decat ne-am obisnuit aici.

- Pai de acolo nu s-a intors nimeni. Odata cu nasterea, viata se termina, pur si simplu. De altfel, viata nu este altceva decat o permanenta inghesuiala, in intuneric.

- Eu nu stiu exact, cum va fi, daca ne vom naste, dar desigur ca o vom gasi pe MAMA, iar ea va avea grija de noi.

- Pe mama? Tu crezi in mama? Si dupa tine, unde ar putea ea sa fie?

- Pai oriunde, in jurul nostru. Doar traim in ea si prin ea. Fara ea, nu am fi deloc.

- Eu nu cred asta! Eu nu am vazut nicicand, nici un fel de mama, asa ca e evident ca nu exista.

- Dar, uneori, cand suntem in liniste, o auzim cum canta, simtim cum mangaie lumea din jurul nostru. Stii

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Silverstar , imi pare rau pentru peirderea suferita. :crazy: Merita sa cercetezi in continuare simbolistica acestor lucruri, poate vei descoperii ceva, orice. :spiteful:

 

Da, cred ca am sa fac si asa ceva. Sunt multe lucruri pe care as vrea sa mi le lamuresc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×