Sari la conținut
Forum Roportal
Swat Cat

o intamplare cu un catel

Postări Recomandate

sa o iau de la inceput ...aveam o catea destul de bolnava de cancer cam de 7 ani se tot chinuia...de curand i s-a facut ff rau...eu mai am 2 catei : ciobanesc germna si un canis... acum cand a venit primavare ei au inceput sa atraga semne de interes pt ea .si ea saraca abia mai statea pe picioare..... ideea e ca intr-o seara pe la 2 noaptea am auzit un sunet infiorator...exact de lup a tinut cam 5 secunde...//eram singur incasa m-am kkt pe mine//...si a mai facut asta de cateva ori si m-am prins ca era ciobanescu...niciodata el nu facuse asa zgomot...si m-am gandi ca o fi murit cateaua....si de dimineatza ....da..murise...+ nu mai reuseam sa scot canisul din cotetul cu cateaua...

 

...cum poate sa stie un caine ce inseamna moarte...daca el nu are ratiune si nu gandeste nu are cum sa stie ca cineva a murit... el ca tot da tarcoale in zona unde e ingropata cateau si tot pare supat

 

 

oricum pur si simplu am fost umit... nu pot sa cred ca ar fi fost o coincidenta la acel "planset"..socat... nu stiu daca el a simtit ca nu mai respira sau ceva ce nu intelegem noi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...cum poate sa stie un caine ce inseamna moarte...daca el nu are ratiune si nu gandeste nu are cum sa stie ca cineva a murit... el ca tot da tarcoale in zona unde e ingropata cateau si tot pare supat

oricum pur si simplu am fost umit... nu pot sa cred ca ar fi fost o coincidenta la acel "planset"..socat... nu stiu daca el a simtit ca nu mai respira sau ceva ce nu intelegem noi

 

Lol ai impresia ca, cainii sunt doar niste papusi mimetice? Ca nu le intelegem noi limbajul nu inseamna ca nu gandesc sau nu au ratiune......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se zice ca animalele pot vedea ingerii. probabil a vazut ingerul mortii si daia a urlat. sint caini care inainte sa moara stapanul se pun pe urlat. animalele sunt mult mai curate ca unii dintre noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca nu le intelegem noi limbajul nu inseamna ca nu gandesc sau nu au ratiune......

C

Editat de Hortulanus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu si eu o babuta care povestea cum ii curgeau lacrimile lui NERO,catelul ei...."plangea ca un copil" :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca au si cainii Dumnezeul lor, un caine lovit de o masina, e pui, supravietuieste de cateva zile langa un gard,

ieri a plouat rau, toti ii dam de mancare, azi cineva a vrut sa-l ia la el la atelier, si m-am bucurat, dimineata chiar se ridicase, cineva acolo sus l-a ajutat

eu am 6 catei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la blocul de langa mine, acum 4 ani a murit o femeie care ii dadea la uncaine de la bloc de la ea mancare. uneori il mai baga in casa. cainele era maidanez. dupa 1 an , femeia a murit, iar cu o seara inainte, cainele a urlat toata noaptea si nu a putut nimeni sa doarma de urletul lui. A doua zi au gasit`o pe femeie moarta.. Copii ei care primisera vestea si care venisera din alt oras cu greu au intrat in casa deoarece cainele statea la intrare si a muscat vreo 2 vecini si nu lasa pe nimeni sa intre acolo. Se spune ca , cainii, simt cand un om o sa moara si incep sa urle noaptea...eu nu prea cred in asa ceva, dar dupa experianta cu vecina...am ramas un pic socata , deoarece si pe mine era sa ma muste cainele ca am trecut prin fata ushii !!! :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am si yo o intamplare cu un caine (ciobanesc german, coincidenta Swat Cat), eram la curte, era seara shi vroiam sa ma duc la un magazin cu un prieten. dupa ce am iesit, cainele lui iesise si el, desi poarta era inchisa(praintii mei sunt prieteni cu ai lui de muuuult)magazinul era cam departe, dus-intors era un chin pentru picioare, am mers cam 15m shi cainele s-a intors shi a inceput sa latre, si ne cam astepta, am mers dupa el si ne-a dus inapoi in curte!ciudat, cand fugi, el vine la tine shi se joaca, dar alerga drept spre curte.

Editat de Alex Fantasy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×