Sari la conținut
Forum Roportal
Qnitrixx

Crezi ca Dumnezeu exista?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu personal nu prea cred. Dar parca tind sa accept o existenta divina. Sau nu? Contrariu?

Da motivul pentru care nu crezi !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu personal nu prea cred. Dar parca tind sa accept o existenta divina. Sau nu? Contrariu?

 

Hi, hi, nu crezi dar ai crede... de fapt nu ai crede, dar crezi, ca e in natura umana

 

Vreau sa te pipai si sa urlu: "Este!"

Editat de Argv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru a crede multi isi doresc o experienta miraculoasa cu ei. Poate universul ar trebui sa fie suficient ca sa demonstreze existenta unui Creator. Atata timp cat oamenii nu sunt capabili sa raspunda la toate intrebarile de viata, moarte, univers ar fi totusi o greseala sa nu credem in existenta unei fiinta suprema sau chiar si in "extraterestii" :airkiss: Pentru mine este mai greu sa imi inchipui ca totul "a aparut" decat ca totul "a fost creat". Poate sunt spalat cumva si de acest verset biblic pe care il consider adevarat...

 

Evrei 3:4 Orice casă este zidită de cineva, dar Cel ce a zidit toate lucrurile, este Dumnezeu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca exista. Uita-te mai bine la tine si ai sa vezi o parte din Dumnezeu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand se va demonstra contrariul ,ca nu exista ....atunci voi inceta sa cred ....... :cry: :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand se va demonstra contrariul ,ca nu exista ....atunci voi inceta sa cred ....... :lol: :tease:

Cine va putea demonstra un neadevar ? Doar cei care sunt parte din el. Chiar cand cineva va spune ca Dumnezeu nu exista si va incerca prin tot felul de cai sa demonstreze acest aspect ... voi sti ca spune un neadevar !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine va putea demonstra un neadevar ? Doar cei care sunt parte din el. Chiar cand cineva va spune ca Dumnezeu nu exista si va incerca prin tot felul de cai sa demonstreze acest aspect ... voi sti ca spune un neadevar !!!

 

Chiar daca Dumnezeu exista ...intre El si religie nu este nici o legatura!

 

Religia este o sarlatanie conceputa de om ...mai exact de acea parte a omului care e influentata de satana!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×