Sari la conținut
Forum Roportal
jofika

Erau oare fantome?

Postări Recomandate

Mi s-a intamplat ceva foarte ciudat in urma cu 2 ani pe care nu mi-am putut-o explica nici in ziua de azi.

 

Stateam in Cluj in chirie (eram studenta atunci) intr-o casuta impreuna cu inca 3 fete si un baietel (care era de fapt proprietarul casei).

N-am stat acolo decat 2 luni caci intotdeauna era prea mare tensiunea in casa. Din prima zi cum m-am mutat acolo am simtit ceva ciudat legat de casa aceea, si mai ciudat era ca nu eram singura care simtea la fel (era n fel de frica).

Doua dintre fetele cu care am stat spuneau la un moment dat ca vedeau o femeie noaptea prin casa (care de fapt nu era acolo). Se intampla de multe ori sa simtim ca cineva ne atinge sau ca vrea sa ne spuna ceva.

Eram speriate, dar ne-am speriat mai rau cand am aflat ca in acel loc unde era construita casa, mai demult era un cimitir.

 

Intr- seara toate 4 eram in camera mare a casei si povesteam. Mi-a sunat telefonul si era o cunostinta mai veche. Povesteam linistita cu el si dintr-odata a intrat o alta voce groasa de barbat peste noi. Auzeam foarte bine si ce-mi spunea persoana care m-a sunat, dar si cealalta pesoana care mai era pe fir. L-am intrebat daca mai era cu cineva si face glume. El nu. Tot se auzea vocea respectiva prin telefon, dar el nu o auzea. Atunci am intrerupt convorbirea si m-a resunat. Aceeasi intamplare..... L-am sunat eu si se intampla acelasi lucru. Cu mine vorbea in maghiara spunandu-mi ca ma cusoaste, imi spunea chiar si pe nume. I-am dat telefonul celorlalte fete si la fiecare ii spunea pe nume si vorbrea cu ele in alta limba, spunandu-le chiar vorbe urate si amenintandu-le (chiar si pe mine) . El nu le cunostea pe persoanele cu care locuiam pentru ca nu vorbisem cu el de multa vreme. Ce m-a speriat cel mai mult cand a revenit in final telefonul in mainile mele a fost ca acea voce deja vorbea o limba pe care nu cunosteam (o limba veche - pierduta, mi s-a parut) si apoi a inceput iar sa-mi vorbeasca romaneste stiind chiar si cum eram imbracate in acea seara. Persoana cu care am povestit in acea seara la telefon poate m-a crezut nebuna si ce-i drept nici eu nu-mi pot explica ce s-a intamplat in seara aceea.

Nu era nici un motiv pentru care sa mi se faca o farsa din partea acelei cunostinte si chiar m-am intalnit cu el peste cateva zile si nu avea nici un motiv pentru care sa ma minte. Ce m-a socat cel mai tare a fost faptul cum ne-a descris (acea"voce") cum eram imbracate in acea seara. El nu avea cum sa stie pt ca nu era in Cluj atunci.

 

E o enigma a vietii mele si poate cineva ar putea sa-mi explice totusi ce s-a intamplat in seara aceea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, Argv, ai dreptate! Pentru jofika, te sfatuiesc sa copiezi tot ce ai scris (Ctrl + A, Ctrl + C :nea: :P ) si apoi il pui la topicul povesti de groaza (Ctrl + V) ;) ;) :D scuze pentru ce am scris

Editat de ..::GoThIk.GhOsT::..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

probabil era cineva care'ti facea o farsa...posibil chiar cel cu care vorbeai si nu a vrut sa recunoasca.... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:o wow..asta chiar m-a lasat fara cuvinte...nu stiu ce sa spun despre asta desi s-ar putea sa iti fi facut totusi cineva o farsa,de ex prietenele cu care erai atunci stiau cum esti imbracata si poate au participat si ele :flowers: :crazy:??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in orice altceva cred numai in fantome NU!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi s-a intamplat ceva foarte ciudat in urma cu 2 ani pe care nu mi-am putut-o explica nici in ziua de azi.

 

Stateam in Cluj in chirie (eram studenta atunci) intr-o casuta impreuna cu inca 3 fete si un baietel (care era de fapt proprietarul casei).

 

Jofika, unde e mai exact casa aia? :crazy: Nu de alta, dar am un prieten bun care merge in padurea Baciu in fiecare noapte de sanziene, si locatia unei case bantuite i-o "vand" sigur pe o pizza si o bere :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Jofika, unde e mai exact casa aia? :D Nu de alta, dar am un prieten bun care merge in padurea Baciu in fiecare noapte de sanziene, si locatia unei case bantuite i-o "vand" sigur pe o pizza si o bere :flowers:

 

ce afacere... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×