Sari la conținut
Forum Roportal
Laura26

"Cununii legate" sau destin?

Postări Recomandate

Cand aveam 18 ani am avut un vis straniu. Ma duceam la o nunta si eu eram cea care cumparam buchetul de mireasa. Cand mi l-a dat, vanzatoarea l-a legat foarte strans cu un manunchi de fire de par negru, foarte lung. I-am spus sorei mele (care avea 31 de ani si era casatorita) si a zis: ti-a legat cineva cununiile, du-te la un preot. M-am dus la biserica, i-am povestit unui preot, care m-a pus in genunchi si mi-a citit o rugaciune. De atunci au trecut 20 de ani, la biserica am mers de multe ori, am dat acatiste, am facut slujbe si acasa, dar...sunt tot singura iar relatiile mele - pentru ca am avut cateva - se deruleaza toate dupa acelasi scenariu de film prost: incep minunat, dar cand totul pare ca s-a asezat pe un drum fericit si mai e un pas pana la stabilizarea relatiei, se termina tot. Nu sunt urata, nici foarte frumoasa, atrag barbatii chiar foarte mult si nu pentru o noapte, ca nu asta caut si n-am fost niciodata genul care sare in pat imediat. Am avut si am in continuare prietene foarte bune, carora le face companie prezenta mea. Vreau sa spun prin asta ca nu sunt o ciudata si o singuratica. Sunt o persoana rationala si nu dau vina imediat pe farmece pentru ce mi se intampla, mai intai caut cauzele in mine. De aceea va intreb, credeti ca e posibil sa-ti fie legate cununiile sau e doar destinul? Si daca pot fi legate, cum se pot dezlega?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred, si eu am trecut prin ce treci tu, dar preotii nu au putut face nimic

stii , am fost la o batrana, nu tiganca, si dupa cateva zile l-am cunoscut pe sotul meu si nici nu am mai avut cosmaruri, noapte de noapte aveam niste vise...

nu cred sa fii fost coincidenta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi frumos sa fie doar cununii legate...cred ca raspunsul e muuuuuult mai simplu...prea multe femei si prea putini barbati din care ai putea alege :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred, si eu am trecut prin ce treci tu, dar preotii nu au putut face nimic

stii , am fost la o batrana, nu tiganca, si dupa cateva zile l-am cunoscut pe sotul meu si nici nu am mai avut cosmaruri, noapte de noapte aveam niste vise...

nu cred sa fii fost coincidenta

 

Da, am mai auzit ce imi spui tu. Dar eu cred mult in Dumnezeu si m-am codit mereu sa merg "dezlegatori" pentru ca am citit ca e un pacat...Nu stiu ce sa zic... Daca mai stii unde o pot gasi pe batrana aia, spune-mi te rog in private, sa nu se considere ca faci reclama. Vise urate am si eu si mai ales de 4 ani de cand sunt cu ultimul meu prieten, cu care am avut o relatie foarte zbuciumata, dar ceva ne face sa nu ne putem rupe unul de altul. De fapt relatia cu el m-a facut sa ma gandesc iar la visul ala. Mersi.

 

Ar fi frumos sa fie doar cununii legate...cred ca raspunsul e muuuuuult mai simplu...prea multe femei si prea putini barbati din care ai putea alege :tease:

 

Ce spui tu e adevarat. Si asta poate fi o cauza. Dar eu cred ca barbatii si femeile au fost mereu la fel si toti nutrim dorinta de a trai langa cineva, chiar daca multi braveaza si nu recunosc asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prostii.....consuma-ti banii si energia pe chestii mai ......utile . :shifty:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
prostii.....consuma-ti banii si energia pe chestii mai ......utile . :yes:

N-am inteles la ce te referi cu "consumarea banilor", nu am spus nimic de genul asta, nici ca mi i-as fi consumat, nici ca as avea de gand sa-i consum, am cerut doar o parere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca intradevar ti-a legat cineva cununiile...exista remediu de dezlegare, dar trebuie investigat subiectul cu mare bagare de seama, si sa o faca cineva care se pricepe si a mai facut chestia asta. eu personal cunosc un domn care se ocupa cu asa ceva, din cate am inteles dezleaga si de blesteme, si alte alea....si nu cere nici un ban ci doar credinta in dumnezeu :D

ai putea sa o intrebi si pe mayama ca poate iti spune cauza mai exacta. :drunk:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cununii legate sau nu, solutia o vei gasi fara apelare la diverse vrajitorii sau dezlegari. asta daca ai cum s-ar spune in popor "soarta". eu mi-am asezat viata pe fagasul mult dorit la 35 de ani. deci se poate.

multa credinta, post, o viata cat mai curata. daca ai "soarta", o vei gasi. :dwarf:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mayama,e medium? Ca eu tot nu am priceput cu ce se ocupa de fapt...

:dwarf: nu e medium dar are niste simtiri si comunicari mai intense cu diverse entitati de lumina...iar unii dintre noi suntem mai invatacei :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×