Sari la conținut
Forum Roportal
Andreyvrj

Homeopatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Discutii despre tratamente homeopate, fitoterapeutice, aromaterapie si recomandari.

Se pot adresa medici care aspira la intelegerea si practicarea homeopatiei, medici cu competenta in homeopatie, pacienti in tratament sau care doresc sa inceapa un tratament homeopat precum si cei care au urmat un astfel de tratament pentru a ne impartasi din experienta lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit de homeopatie si chiar am fost tratat. Acum am o suferinta mai veche, o hepatita C la care transaminazele nu scadeau. Am fost non responder la interferon. Dupa investigatii minutioase dr a descoperit ca am fost intoxicat cu fosfoftanilamina, si acum fac tratament de dezintoxicare care chiar da rezultate, sotia mi-a spus ca transpiratia imi miroase a ceva substanta ca un medicament.... eu nu am simtit da o cred. Dupa dezintoxicare am sa vad ce-i de facut cu virusii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat medicamente homeopate, si mai iau, precum sulfur (ajuta la prevenirea racelii si gripei), vaccin antigripal, antistres. Sunt foarte bune. Si arnica e buna, pentru a preveni febra musculara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este adevarat ce spui insa din cate mi-a explicat mie dr. nu se potriveste tratamentul de la tine cu tratamentul pt altcineva. Medicamentele astea homeopate actioneaza altfelsi merg la tratarea cauzei. Cu mine a stat de vb dr vreo 3 ore inainte de a stabili un tratament...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este adevarat ce spui insa din cate mi-a explicat mie dr. nu se potriveste tratamentul de la tine cu tratamentul pt altcineva. Medicamentele astea homeopate actioneaza altfelsi merg la tratarea cauzei. Cu mine a stat de vb dr vreo 3 ore inainte de a stabili un tratament...

 

Pai asa se face... se stabileste tratamentul dupa discutii amanuntite...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai asa se face... se stabileste tratamentul dupa discutii amanuntite...

si nu se iau alte hapuri in tiumpul tratamentului, nu se bea alcool sau bauturi acidulate si nu se fumeaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si nu se iau alte hapuri in tiumpul tratamentului, nu se bea alcool sau bauturi acidulate si nu se fumeaza.

 

 

Poti sa iei concomitent cu remediile homeo si alte medicamtene alopate (unele, pe care medicul homeopat le va aproba) in anumite boli unde medicamentul alopat nu se poate intrerupe brusc. Ideea este c amedicamentul alopat sa nu interfereze cu cel homeopat.

 

Se poate bea alcool, se poate fuma, se poate manca usturoi sau ceapa, daaaaaaaaar, ar fi mai bine sa nu! Si daca totusi bei, fumezi, bla-bla, fa-o cu 2 ore inainte de administrarea remediilor sau la 2 ore dupa.

 

Corto, ne tratam homeo :blink: ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×