Sari la conținut
Forum Roportal
Sonny Daniel

Ce vor femeile de la un barbat?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce vor femeile de la un barbat?

Sa fie suficient de puternic pentru a-si sutine punctul de vedere si a lupta pentru ce isi doreste

Sa nu se lase niciodata calcat in picioare

Sa fie suficient de deschis sa le accepte asa cum sunt si sa le inteleaga atunci cand au nevoie

Sa fie tandru si pasional

Sa fie langa ele sa le sustina in decizii,dar sa nu hotarasca in locul lor

Si in primul rand sa le ofere aceeasi dragoste pe care la randul lor ele o ofera...

 

(p.s.ceea ce am spus nu este "batut in cuie",cine mai are,sa mai adauge,cine nu .. :P Ar mai fi,dar acum nu mai imi vine nimic in minte )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Laurent, eu am scris din cele citite pe aici in ultimul timp, n-am mai fost la Bucuresti demult si nu stiu ce se intimpla acolo.

Pe vremea cand eu ma stresam sa impresionez barbatii, nu se discuta despre cat de bun e in pat !!! sincer nici nu stiam de asa ceva. Trebuia sa stie sa danseze si sa-i placa!!! era una din distractiile obisnuite si la moda si ori unde mergeam se dansa. Ne mai uitam la imbracaminte sa nu fie demodat, sa fie updated la temenii noi din moda, sa-i placa Beatles si alti englez/americani ca erau la moda. Sa fie outgoing era important si sa tina la tine. Dar prima calitate era meseria sau ce studia si de acolo se ramifica totul. Atunci noi fetele trebuia sa avem grija de cinstea si onoarea noastra si al familiei !!! virginitatea conta la maritat. Un baiat nici n-ar fi pronuntat cuvintul sex inainte sa propuna casatorie ca era bun de mers mai departe, singur. Ala nu era serios si nu era considerat bun de sot si tata la copiii.

Ce bine si frumos era in vremea aia ..acum daca oferi si ..florii la o intalnire esti caraghios..

Daca s-ar intoarce Levi's ar fi mandru de descoperirea sa .. :bye:

Se poate pune problema si asa, trecerea timpului schimba datele ecuatiei, stiu. Defapt nu se stie cine se schimba, poate prioritatile se schimba numai si vedem o alta viata. Nu necesar trebuie sa vina din interiorul nimanui schimbarile majore!

In multe cazuri factori externi influenteaza schimbarile !!!

El se enerveaza ca nu are bani de o masina scumpa ca fostul coleg si vecin! care e si mai putin educat ca el.

Aceasta noutate strica toata viata cuplului daca el isi pune la suflet si se crede neputincios de a face fata cerintelor actuale.

Bineinteles ca trebuie sa se acomodeze la noul mediu in care va trai cu el. Viata dupa casatorie nu mai este ca inainte cand ne intilneam si faceam ce ne convenea!!! apar obligatii si responsabilitati, rudele au si ei de spus cate ceva ...

Astia sant factori pe care foarte putina lume ii iau in calcul si apoi se mira ca ..De ce nu este ca la inceput ..? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce anume era "bine si frumos"?

Mie mi se pare o perioada "intunecata", la fel cum este si asta, doar ca la poluri opuse. De la conservatorism si habotnicie am ajuns la frivolitate si materialism dus la extrem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era bine si frumos ca ,lumea era mai civilizata ,existau bunele maniere ,hainele defineau situatia si nivelul social ,educatia era mai profunda ..si multe asemenea exemple.

Si din cauza ca aceste lucruri au disparut ,sa inversat scara de valori si stam sa ne intrebam retoric.. Ce vor femeile de la un barbat?

Acum daca te duci la intalnire cu un buchet de florii..sau daca iti conduci partenera la toaleta ..,esti considerat extraterestru.

Mai deunazi un user de pe forum ce doreste a trece un cuceritor ,se mira ca mai sant persoane ce fac dedicati si compun poezii ,pentru femei..; deci ..este clar ca intrebarea de inceput a topicului este pe deplin motivata .

*din pacate asta numai in Romania ,caci in afara granitelor nu isi are rostul acesta intrebare . :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Era bine si frumos ca ,lumea era mai civilizata ,existau bunele maniere ,hainele defineau situatia si nivelul social ,educatia era mai profunda ..si multe asemenea exemple.

Si din cauza ca aceste lucruri au disparut ,sa inversat scara de valori si stam sa ne intrebam retoric.. Ce vor femeile de la un barbat?

Acum daca te duci la intalnire cu un buchet de florii..sau daca iti conduci partenera la toaleta ..,esti considerat extraterestru.

Mai deunazi un user de pe forum ce doreste a trece un cuceritor ,se mira ca mai sant persoane ce fac dedicati si compun poezii ,pentru femei..; deci ..este clar ca intrebarea de inceput a topicului este pe deplin motivata .

*din pacate asta numai in Romania ,caci in afara granitelor nu isi are rostul acesta intrebare . :spiteful:

 

nu se discuta despre cat de bun e in pat !!! sincer nici nu stiam de asa ceva.

Si uite asa, la unul dintre studiile facute de Kinsey, mai mult din jumatate dintre femeile trecute de 40 de ani NU stiau ce e ala orgasm.

 

Ne mai uitam la imbracaminte sa nu fie demodat, sa fie updated la temenii noi din moda

Un principiu cel putin superficial de a evalua un om.

 

Dar prima calitate era meseria sau ce studia si de acolo se ramifica totul.

Un materialism spiritual? Nu, doar simplul si limitatul materialism.

 

Atunci noi fetele trebuia sa avem grija de cinstea si onoarea noastra si al familiei !!!

In traducere libera: te casatoreai cu ala cu avere, ca sa nu iti dezonorezi familia si sa pastrezi statutul social inascut, nu spuneai nimanui ca barbatul te bate, indurai si rabdai, nascandu-se, astfel, mitul femeii care se sacrifica pentru familie, nu intentai divort de frica de a nu fi exclus din sanul familiei sau de a nu fi ostracizat.

 

rginitatea conta la maritat. Un baiat nici n-ar fi pronuntat cuvintul sex inainte sa propuna casatorie ca era bun de mers mai departe, singur. Ala nu era serios si nu era considerat bun de sot si tata la copiii.

Nu pronunta cuvantul, dar nici nu stia cu ce se mananca. Virgina- idealul feminin, un reper pentru a considera ca femeia este "buna, demna de luat ca sotie, demna de a fi mama"-> Oh, please!

 

Nu mai elogiati atata "trecutul", pentru ca si valorile de atunci erau la fel de "putrede" la o analiza mai fina, ca si cele de azi. La noi inca nu s-a ajuns la un echilibru, la un set de valori constante, care sa se ridice deasupra nevoilor primare.

 

Legat de ce ai spus, cu "extraterestrul":

1. Sunt sigura ca oricare dintre noi face o selectie cand se decide sa invite pe cineva in oras.

2. Mi-e greu sa cred ca un om elegant si rafinat, un gentleman, ar ajunge sa iasa cu una care nu stie cand si cum sa intre intr-un restaurant, sau care-si face cruci daca primeste flori.

3. Da, poti sa fii placut impresionat de anumite gesturi ce sunt considerate azi demodate (a propos, nu sunt) si sa iti manifesti aceasta impresionare prin mirare. Consider ca lucrurile frumoase nu trebuie sa le iei de bune. Chiar daca iubitul obisnuiteste, de exemplu, sa imi faca mereu surprize placute, asta nu inseamna ca nu voi fi la fel de impresionata si emotionata de fiecare data.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O femeie se casatoreste cu un barbat sperand ca acesta se va schimba...un barbat se casatoreste cu o femeie sperand ca aceasta nu se va schimba..deci dorim lucruri diferite de la partener....

Acum serios....nu putem generaliza..fiecare femeie isi doreste altceva de la un barbat, si de multe ori ceea ce alege contrazice dorintele ei....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Teste, texte, texte si pretexte... Imi place discutia voastra doar ca daca mai scrieti mult deveniti filozovi...

Oricum tot nu am inteles acel singur lucru prin care vrei sa fi cu el... Care ii el?

 

P.S.: Ma duc sa fac o baie ca am vut o zi naspa si is ud din cap pana in picioare si is ude si tigarile mele si sper sa vad acel lucru pe cand ma intorc... normal dak il stiti cumva care ar fi acela... Ce vrea o femeie de la un barbat, cerinta ei cu care s-ar multumi mai mult decat orice din ele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×