Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Eurovision 2004

Postări Recomandate

Indiferent de ce melodie va avea Romania nu cred ca va castiga vreodata Eurovision-ul.

 

Rezultatele votului sunt foarte mult influentate de localizarea tarii si minoritatile existente in acea tara. Se putea prezice cu probabilitate de succes chiar mai mare de 90% ce melodie va isei prima in fiecare tara.

Imboldul dat de comentatoarea (traducatoarea) de la tvr1: "Daca sunteti din afara tarii votati pentru Romania" spune tot despre atmosfera generala a concursului.

 

Ucraina a castigat iar Romania sa-a situat pe locul 18 cu 18 puncte acumulate: 10 de la Spania, 4 de la Polonia, 3 de la Cipru si 1 de la Israel.

"Capsunarii" nostrii si-au facut datoria. Le multumim.

 

Aici gasiti resultatele finale si cum au fost date voturile: http://www.eurovision.tv/englis/scoreboar...rame_final.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

locul 18 cu 18 puncte..... intrebarea e ce a facut ca acea piesa(penibila, sa recunoastem, chiar daca e a noastra!) sa obtina si cele 18 puncte?! poate rochia, sau poate coregrafia hot?!?!?!?!?!

voi ce credeti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana sa vad piesa noastra chiar am cezut ca ne vom clasa mai bine decat anul trecut. Apoi cand am vazut-o si auzit-o pe Sanda am ramas stupefiat atat eu cat si cei care erau cu mine. Eu nu as fi votat piesa.

 

Cateva stiri de azi:

Sambata seara, in finala "Eurovision", de la Istanbul, Sanda Ladosi, reprezentanta Romaniei, a avut o prestatie lamentabila, clasandu-se abia pe locul 18, rezultat care obliga tara noastra sa participe, anul viitor, in calificari.

Imbracata ca o vampa, romanca nu a reusit sa dea nici macar o lovitura de imagine. Dimpotriva! Rochia prea indrazneata pentru varsta ei, semanand mai degraba a lenjerie intima, a dezavantajat-o, multi catalogand-o drept o "femeie usoara".

Gardianul

 

 

Cat despre romani, n-are rost sa piarda vremea elaborand vreo teorie a conspiratiei, locul pe care la-am obtinut, 18, este doar consecinta faptului ca geopolitica si-a spus, inca o data, cuvantul. Sanda Ladosi si restul echipei si-au facut bine treaba, iar totalul de 18 puncte "nu reflecta realitatea din teren". Daca regulamentul va ramane acelasi, nu vom fi nevoiti sa stam "pe bara" un an, ci vom intra, in 2005, in semifinala. Judecand dupa clasamentul final de anul acesta, cand pe primele trei locuri sa-au clasat Ucraina, Serbia si Muntenegru, si Grecia, trei semifinalisti, participarea in penultimul act al competitiei ar putea fi considerata chiar un avantaj. Tristetea Sandei, care a varsat multe lacrimi dupa anuntarea votului, dezamagita de criteriile atat de putin artistice pe care au fost acordate punctele, poate fi contrabalansata doar de satisfactia pe care ti-o da o treaba dusa la bun sfarsit, in care ti-ai pus toata energia si talentul. Eurovisionul a ramas acelasi. A "evoluat" doar in masura in care aranjamentele facute altadata in spatele usilor inchise, cu discretie, sunt astazi "la vedere". Europa nu-si mai bate capul sa mimeze obiectivitatea.

Adevarul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi place, roportal, toata presa e in mainile tale! nimic nu-ti scapa, tot timpul ai cate un citat.... tine-o tot asa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Folosesc sectiunea de stiri de pe Roportal. Cum stirile de pe prima pagina sunt aranjate in functie de numarul de vizite nu e greu sa afli care sunt subiectele cele mai interesante.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×