Sari la conținut
Forum Roportal
Vizitator Geo DJ2

Parola Uitata --- Eroare !

Postări Recomandate

Vizitator Geo DJ2

Salut baieti.

Vreau sa va anunt ca daca un utilizator uita parola, este nevoit sa piarda si contul in acest forum ?

 

De ce? :crazy:

 

Formularul care trimite in email un link de confirmare, ajunge. Ok.

De acolo se confirma un link care te trimite aici pentru confirmarea codului de siguranta, iar in final trebuie sa primesti noua ta parola. Dar din nefericire, nu primim decat... "Cu stima, Echipa Forum Roportal."

 

 

Am trimis si un e-mail administratorului acestui forum, am folosit si formularul din pagina principala.... dar din nefericire am pierdut contul. Zilele trec si nu primesc nici un raspuns.

 

 

Va anunt ca mi-am facut un alt cont, deoarece cumva trebuia sa anunt aceasta eroare !

 

V-as ruga sa imi trimiteti o parola temporara pe vechiul username. Numai administratorul poate face asta din Admin Panel :crazy:

 

Astept niste raspunsuri. Probabil fisierul dvs. "lang_email_content.php" este incomplet !

 

 

Cu respect,

Geo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumim pentru atentionare.

Am corectat si am verificat. Acum noua parola este trimisa in cel de-al doilea mail.

 

Ok Nenea Admin :P

 

Te rog frumos sa-mi stergi celalat username: "geodeejay2"

 

Procedura de recuperare a parolei functioneaza perfect. Mai trebuiesc cateva linii traduse in limba romana :good:

 

Multumesc Anticipat :flowers:

 

Cu stima,

Geo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa iau fisierele de limba la puricat.

Problema e ca nu s-a facut o documentare clara a valorilor schimbate. Chiar s-a schimbat si ordinea variabilelor prin fisier astfel incat o comparare nu poate evidentia ce e nou. Cateva traduceri trebuie refacute.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da am observat si eu acest lucru.

Mi-a luat si mie ceva timp pana sa-mi traduc in proportie de 70-80% forumul meu.

 

Imi place foarte mult IPB in comparatie cu phpbb.

 

Oricum au mai facut schimbari si au mai gasit cateva erori destul de importante in aceasta versiune 2.2.1.

Au lansat deja v2.2.2 ;)

 

 

Oricum mersi pentru promptitudine. Trebuia cumva sa anunt asta, creandu-mi un alt user aici :D

 

Cu Stima,

Geo

Editat de GeoDJ

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am patit la fel si strigam disperat pe forum ca nu merge formularul Forgot Password dar nu l-a reparat nimeni [atunci] :doh:

 

Insa cu putin ajutor din partea EmmeiD am reusit sa-mi rezolv problema :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×