Sari la conținut
Forum Roportal
anyutza

Vizita la ginecolog

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna seara..sunt noua pe acest forum..si am o intrebare....in speranta ca ma poate lamuri cineva...am cateva zile de cand ma dor ovarele si spatele f tare,am senzatie de greatza,ameteli..si menstruatia mi`a intarziat..initial am crezut ca e de la intreruperea tratamentului cu anticonceptionale..acum nu stiu ce sa spun..mi`e frik sa nu am anexita pentru ca am indurat mult frig in ultimul tp ..vreau sa merg la dr..dar..am o mica nelamurire..in ce consta consultul la ginecolog..poate par copil dar..cu toate ca am fost la planning mi s`au prescris anticoncept pe baza analizelor si a unui chestionar..si mi`e rusine sa ma duc la control pentru ca nu stiu in ce consta..de cand eram mica eram obsedata de ideea ca acolo sunt tot felul de instrumente si etc..si mi`e frik..cred ca sunt prost informata si de asta am nevoie de parerile voastre..va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea,nu e mare lucru.Iti poate face un tuseu vaginal,palpand abdomenul,iti face un ecograf si analiza secretiei.Dar,probabil cel mai mult vor conta informatiile pe care le vei prezenta.

Sanatate multa si nu sta mult pe acasa,mergi repede la medic,ca poate fi periculos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si mi`e rusine sa ma duc la control pentru ca nu stiu in ce consta..
nu ar trebui sa iti fie rusine

pentru medicul respectiv e la fel ca si cand ar fi stomatolog...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu ar trebui sa iti fie rusine

pentru medicul respectiv e la fel ca si cand ar fi stomatolog...

;) stomatolog ? ... eu nu merg cu draga inima la nici un stomatolog ... pot sa spun ca din potriva .. nu are de ce sa se teama pentru ca nu e stomatolog :D Poate sa o ia ca pe o experienta .. curiozitate .. Poate asta o sa ii dea curaj sa mearga ... pentru ca nu e chiar asa mare filozofie :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buhuhuuuu.....mai bine nu lasi medicul sa-ti faca un tuseu vaginal.....daca nu e neaparat nevoie. Senzatia e nasoala tare. Restul e ok, du-te fara grija.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As dori sa stiu cum e prima vizita.. Ce trebuie sa stiu..sa zic..sa fac.. :flowers: Help

cauta ca este un topic cu toate raspunsurile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As dori sa stiu cum e prima vizita.. Ce trebuie sa stiu..sa zic..sa fac.. :pardon: Help

Nu tre' sa zici mare lucru: "Buna ziua, asta este prima mea vizita la ginecolog. Vreau sa fac un control."

Trebuie in schimb sa faci un dus inainte si sa fii cat mai relaxata/relaxat. Asta e tot. :bye: Daca esti tipa, depileaza-te decent ca pentru la mare.

 

Iti dai seama ca medicul asta face de ani de zile, vede in prim plan organele genitale masculine si feminine. Nu-i nici o chestie, e ceva normal. Jesus...ce meserie! :flowers: Da' cineva tre' sa o faca si pe asta, nu?

 

Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vede in prim plan organele genitale masculine si feminine.

Tu spui ca ginecologul consulta barbati si - nici mai mult, nici mai putin - iti permiti sa dai sfaturi?

 

Jesus
!!!!!!

 

post-96590-1180989736_thumb.jpg

Editat de K0ntr0VerSy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×