Sari la conținut
Forum Roportal
Andrew I.

Vreu si eu pareri depre aceste 2 componente

Postări Recomandate

Sory, 3 componente (am mai adaugat una). Sunt o solutie buna la raportul calitate pret? Daca nu da-ti-mi si mie niste exmeple dar sa nu depaseasca 300 RON bucata iar in cazul procesorului 400 RON maxim. Thx anticipat :jester: Nu vreu ceva supertare, ci niste piese tari la preturi mici.

 

 

Placa de baza

 

ASRock 4COREDUAL-VSTA

Format ATX

Soclu procesor 775

FSB 1066/800/533 MHz

Chipset Northbridge: VIA PT880 Ultra

Southbridge: VIA VT8237A

BIOS 4Mb AMI BIOS

AMI Legal BIOS

Supports "Plug and Play"

ACPI 1.1 Compliance Wake Up Events

Supports jumperfree

Procesoare suportate Intel Core 2 Extreme / Core 2 Duo / Pentium XE / Pentium

Editat de Andrew I.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar două comentarii scurte:

1. Dacă ai ales un procesor Intel :jester:, nu-ţi răm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sory, 3 componente (am mai adaugat una). Sunt o solutie buna la raportul calitate pret? Daca nu da-ti-mi si mie niste exmeple dar sa nu depaseasca 300 RON bucata iar in cazul procesorului 400 RON maxim. Thx anticipat :tease: Nu vreu ceva supertare, ci niste piese tari la preturi mici.

Placa de baza

 

ASRock 4COREDUAL-VSTA

Deci: Placile AsRock sunt rapide si fiabile. Sunt LE de la Asus. Am vandut o sumedenie in anii acestia si foarte putine s-au intors in garantii. La pretul lor este o achizitie buna.Ideal ar fi sa cuparam Brand-uri de top si daca se poate cu dotarile maxime-Deluxe..pararerea mea personala dupa o experienta de 16 ani in domeniu este insa alta...Deci alegerea este ok.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar despre placa video Palit Daytona GeForce 7300GT Sonic 256 DDR3 128-bit poate sa-mi spuna cineva cum se comporta in jocuri ? Un screenshot cu placa in everest poate cineva sa-mi arate?

 

2. Dacă ai ales un procesor Intel :D, e o blasfemie să-l pui pe un chipset VIA. :sweating:

 

 

De ce e o blasfemie? Nu se impaca amandoua? Scad performatele procesorului?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×